TVN24 | Polska

Świątek po spotkaniu z prezydentem: poddaję się kwarantannie

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Uroczystość uhonorowania Igi Świątek
Uroczystość uhonorowania Igi ŚwiątekTVN24
wideo 2/5
TVN24Uroczystość uhonorowania Igi Świątek

"Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa" - napisała w mediach społecznościowych Iga Świątek. Tenisistka widziała się w piątek z prezydentem Andrzejem Dudą, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak przekazała, w związku z procedurami ona i jej zespół poddał się kwarantannie. 

O pozytywnym wyniku badania prezydenta na zakażenie SARS-CoV-2 poinformował w sobotę rano na Twitterze jego rzecznik, Błażej Spychalski. "Zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał.

W piątek prezydent złożył wizytę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Odznaczył też Igę Świątek za osiągnięcia sportowe i promocję kraju.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Świątek: poddaję się kwarantannie

W sobotę tenisistka poinformowała na Twitterze, że ani ona, ani członkowie jej zespołu nie mają objawów COVID-19. "Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie" - napisała

Iga Świątek
Iga Świątek odznaczona przez prezydenta DudęIga Świątekeurosport

Kraska: myślę, że Iga Świątek będzie objęta kwarantanną

Wcześniej w RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że prezydent jest w dobrej kondycji. - Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki. Jest młodym człowiekiem, więc myślę, że sobie z tym doskonale poradzi. Jak widać, wirus nie wybiera. Każdego może to spotkać, stąd bardzo aktualne są nasze apele, abyśmy przestrzegali reguł - wskazał wiceszef resortu zdrowia.

Zapytany, czy na kwarantannę trafi też Iga Świątek, Kraska podkreślił, że osoby, u których stwierdzono pozytywny wynik na obecność koronawirusa trafiają do izolacji, a osoby, które miały kontakt, muszą być objęte kwarantanną. - Myślę, że pani Iga Świątek też taką kwarantanną będzie objęta - dodał.

Kraska: prezydent jest w dobrej kondycji
Kraska: prezydent jest w dobrej kondycjiRMF FM

Kraska odniósł się też do piątkowej wizyty prezydenta na Stadionie Narodowym. Jego zdaniem budowa szpitala nie jest zagrożona. - Wszyscy byli w maseczkach, zachowywali dystans, więc to ryzyko zakażenia było minimalne. Ale na pewno osoby, które miały kontakt z panem prezydentem, będą miały testy, ponieważ bardzo nam zależy, żeby ta budowa jak najszybciej została skończona - zaznaczył wiceminister.

- Myślę, że to nie zahamuje budowy, bo prace są bardzo zaawansowane. Myślę, że to jest kwestia kilku dni, kiedy budowa będzie ukończona - zaznaczył wiceminister.

Prezydent odwiedził w piątek budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym
Prezydent odwiedził w piątek budowę szpitala tymczasowego na Stadionie NarodowymTVN24

Spotkanie prezydenta z Igą Świątek

W piątek 23 października, prezydent spotkał się z Igą Świątek, pierwszą polską tenisistką, która wygrała jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów.

Andrzej Duda odznaczył polską tenisistkę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej. Uhonorował również ojca Igi Świątek, Tomasza Świątka, który z rąk prezydenta odebrał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Ponadto prezydent Duda spotkał się tego dnia między innymi ze sztabem szkoleniowym tenisistki.

Autor:ft//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości