Byli szefowie wywiadu przed komisją śledczą. "Agencja informowała o pewnych zagrożeniach"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP
Piotr Krawczyk przed komisją śledczą ds. afery wizowej
Piotr Krawczyk przed komisją śledczą ds. afery wizowejTVN24
wideo 2/7
Piotr Krawczyk przed komisją śledczą ds. afery wizowejTVN24

Byli szefowie Agencji Wywiadu - Piotr Krawczyk i Bartosz Jarmuszkiewicz - zeznawali w poniedziałek przed komisją śledczą do spraw afery wizowej. Przesłuchanie Krawczyka odbyło się najpierw w części jawnej, potem zostało utajnione. Później, znów na posiedzeniu jawnym, zeznawał Jarmuszkiewicz. Komisja pytała między innymi o kwestie bezpieczeństwa związane z programem Poland.Business Harbour, który zakładał uproszczoną procedurę wizową dla firm, startupów i specjalistów IT.

W poniedziałek przed komisję śledczą zostali wezwani Piotr Krawczyk, szef Agencji Wywiadu w latach 2016-2022, i jego następca Bartosz Jarmuszkiewicz, który kierował Agencją do grudnia 2023 roku. Najpierw odbyło się przesłuchanie Krawczyka.

Komisja pytała między innymi o kwestie bezpieczeństwa związane z programem Poland.Business Harbour.

Krawczyk mówił, że "Agencja Wywiadu nie posiada formalnej roli w procesie wizowym". - Natomiast w momencie kiedy właściwe organy zwracają się do nas z zapytaniem dotyczącym osób, instytucji, krajów, obszarów i te informacje mogą wpłynąć w jakikolwiek sposób na proces wizowy, my takich informacji oczywiście udzielamy. Albo jeżeli w toku pracy bieżącej Agencja Wywiadu uzyska informacje mogące wskazywać na jakieś nieprawidłowości pracy polskich konsulów, też takie informacje są przekazywane do właściwych organów państwowych - zapewnił.

Pytany, czy Agencja Wywiadu była proszona przez przedstawicieli rządu o opinię w sprawie rozszerzenia programu Poland.Business Harbour na obywateli Rosji, odparł: - Nie przypominam sobie, żeby tego typu dokumenty czy tego typu informacje wychodziły ode mnie, natomiast nie wykluczam, że mogły wychodzić z Agencji na jakimś niższym szczeblu.

Jak mówił, "agencja na bieżąco informowała na temat sytuacji międzynarodowej" i "wychodziły informacje na temat zagrożeń migracyjnych, pochodzących zarówno z kierunku wschodniego, ale również południowego".

- Temat migracji był przedmiotem wielu rozmów na szczeblach rządowych, z udziałem różnych urzędników, w tym również najwyższych urzędników państwowych - powiedział.

Później komisja zdecydowała o utajnieniu dalszego przesłuchania. Przeniesiono je do innej sali.

Jarmuszkiewicz: Agencja Wywiadu informowała o pewnych zagrożeniach

Około godziny 14.30 komisja powróciła do jawnego posiedzenia i rozpoczęło się przesłuchanie Jarmuszkiewicza. Trwało około godziny, zakończyło się o 15.30.

Jarmuszkiewicz tłumaczył, że działania wywiadu są ściśle tajne i wobec obowiązku zachowania tajemnicy ustawowo chronionej, będzie zmuszony odmówić zeznań.

Przesłuchanie było jednak kontynuowane. Jarmuszkiewicz zeznał, że AW uzyskiwała informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń związanych z pobytem określonych cudzoziemców na terenie kraju i na bieżąco o nich informowała odpowiednie instytucje. Podkreślił, że program Poland.Business Harbour zna tylko hasłowo: wie, że miał ułatwiać legalizację pobytu cudzoziemców z branży IT w Polsce.

Pytany, czy były postulaty, aby Agencja Wywiadu obok ABW uczestniczyła w weryfikacji cudzoziemców, którzy mieli przenieść się do Polski w ramach Poland.Business Harbour, Jarmuszkiewicz odpowiedział, że nie przypomina sobie takiej sytuacji, by przez jego ręce przechodziły dokumenty dotyczące tego programu.

Szef komisji Michał Szczerba powołał się na pismo Justyny Orłowskiej, wówczas dyrektora GovTech (część KPRM- red.), w którym pytała, czy AW jest zainteresowana udziałem w programie PBH. Jarmuszkiewicz powtórzył, że nie przypomina sobie korespondencji dotyczącej programu, która przechodziła przez jego ręce.

Na pytanie, kiedy się dowiedział o "mechanizmie wiz za łapówki" i o działaniach byłego wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka i jego współpracownika Edgara Kobosa, przyznał, że Agencja Wywiadu uzyskała informacje wskazujące na "możliwość zaistnienia nieprawidłowości przy przyznawaniu polskich wiz". Zastrzegł, że tych tematów nie może poruszyć w części jawnej posiedzenia.

- Agencja Wywiadu informowała o pewnych zagrożeniach związanych z procesem migracyjnym, natomiast szczegóły nie są do poruszenia na posiedzeniu jawnym - powiedział Jarmuszkiewicz zapytany, czy słyszał o przejmowaniu firm białoruskich przez rosyjskie po to, by sprowadzić rosyjskich obywateli do Polski w ramach programu PBH.

Zeznał też, że nie słyszał, żeby polskie konsulaty odmawiały obcokrajowcom uzyskania wiz w trybie zwykłym, a potem te same osoby, które dostały odmowy, dostawały wizy z adnotacją Poland.Business Harbour. Na pytanie, czy miał informacje o obcokrajowcach, którzy próbowali się przedostać do Meksyku i Stanów Zjednoczonych z wizami PBH, powiedział, że są to informacje szczegółowe, nie do poruszenia na posiedzeniu jawnym.

Jarmuszkiewicz: jeżeli agencja miała informację o zagrożeniu, informowała o tym

Michał Szczerba przypominał, że w 2022 roku w MSZ odbyło się spotkanie z przedstawicielem Agencji Wywiadu i wówczas została sporządzona notatka, która - jak stwierdził - "bardzo krytycznie podchodziła do programu Poland.Business Harbour". Szczerba relacjonował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wystosowała pismo w sprawie potencjalnych zagrożeń dotyczących uczestników tego programu. "Głębszego zainteresowania wymaga fakt przyjazdu cudzoziemców, którzy pracując w branży IT, będą mieli dostęp do różnych systemów informatycznych, szczególnie w kontekście trwającej wojny na Ukrainie" - cytował fragment notatki. 

Jarmuszkiewicz mówił, że nie zna treści tej notatki. - Możliwe, że to odbywało się na jakichś niższych szczeblach - mówił. 

- Jeżeli pojawiały się jakiekolwiek sygnały o zagrożeniach związanych z pobytem tego typu osób i agencja wchodziła w ich posiadanie, to informowała o tym, a weryfikację tego typu wniosków przeprowadzała inna służba, (...). Jeżeli takie informacje były zdobyte, były przekazywane - zapewniał.

Były szef Agencji Wywiadu był także pytany o to, jak często zbierał się komitet do spraw bezpieczeństwa, funkcjonujący w KPRM. Odpowiedział, że 'często", mniej więcej raz w tygodniu. Zastrzegł jednak, że to nie są informacje, o których można mówić na posiedzeniu jawnym.

Na koniec przesłuchania Jarmuszkiewicza Szczerba zapowiedział, że komisja wystąpi o protokoły z jego posiedzeń.

Byli szefowie Agencji Wywiadu stanęli przed komisją śledczą ds. afery wizowej (materiał "Faktów po południu")
Byli szefowie Agencji Wywiadu stanęli przed komisją śledczą ds. afery wizowej (materiał "Faktów po południu")TVN24

Będą wnioski o zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy

Szef komisji poinformował też, że gdy tylko wpłynie zgoda obecnego szefa Agencji Wywiadu o zdjęcie z byłych szefów AW obowiązku zachowania tajemnicy prawnie chronionej, zostaną oni ponownie przesłuchani, w trybie niejawnym.

- Nie skończyliśmy tych przesłuchań, one będą kontynuowane po uzyskaniu zgody obecnego szefa Agencji Wywiadu pułkownika Pawła Szoty - przekazał Szczerba. - Decyzji spodziewam się nawet w ciągu kilku godzin - dodał.

Relacjonując poniedziałkowe przesłuchania, zaznaczył, że komisję szczególnie interesuje kwestia rozszerzenia rządowego programu Poland.Business Harbour w styczniu 2022 roku o obywateli Rosji. - Agencja Wywiadu ostrzegała już o możliwej wojnie, która nastąpiła miesiąc później. Przez cały okres aż do początku tego roku program funkcjonował i w ramach programu wizy otrzymywali obywatele Federacji Rosyjskiej - mówił.

Program Poland.Business Harbour

Na wcześniejszym posiedzeniu 3 kwietnia przed sejmową komisją zeznawali byli szefowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. PAIH odpowiadała za część programu Poland.Business Harbour związaną z obsługą zagranicznych firm, które chciały przenieść do Polski swoich pracowników. Program został zawieszony pod koniec stycznia tego roku.

Komisja ustaliła, że program nie został przyjęty przez rząd i funkcjonował jedynie na podstawie ustaleń roboczych. Byli prezesi PAIH poinformowali, że Agencja nie weryfikowała konkretnych osób, które miały - na podstawie uproszczonej procedury wizowej, bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę - przenieść się do Polski, a listy z ich nazwiskami przesyłała do MSZ i do ABW.

Michał Szczerba, przewodniczący komisji, podał, że w ramach programu wizy otrzymywali także obywatele Federacji Rosyjskiej mimo toczącej się wojny w Ukrainie. Jak dowodził Szczerba, rosyjskie firmy przejmowały białoruskie firmy IT, by wysyłać na teren UE i krajów NATO obywateli Rosji. Mówił, że były przypadki, kiedy ABW "wyłapywała" obywateli Federacji Rosyjskiej z naklejką Poland.Business Harbour w paszporcie, którzy fotografowali polską infrastrukturę krytyczną.

Komisja do spraw afery wizowej

Komisja bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce w okresie od 12 listopada 2019 roku do 20 listopada 2023 roku. Zakończenie jej prac jest planowane na przełom czerwca i lipca. Ostatnim świadkiem ma być prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Autorka/Autor:ads, mjz/ft

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości

Po wycofaniu się prezydenta Joe Bidena z wyścigu o Biały Dom wszystko wskazuje na to, że kampania w wyborach prezydenckich w 2024 roku między wiceprezydentką Kamalą Harris a byłym prezydentem Donaldem Trumpem rozpoczyna się bez wyraźnego lidera - donosi stacja CNN, która opublikowała wyniki najnowszego sondażu wyborczego.

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

Źródło:
CNN

883 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. - Otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że Chiny popierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy oraz potwierdzenie, że nie dostarczają Rosji uzbrojenia - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując wizytę szefa MSZ swego kraju Dmytra Kułeby w Chinach. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

Źródło:
PAP

Płonie Park Narodowy Jasper w Kanadzie. W środę płomienie objęły swoim zasięgiem pobliski kurort, zmuszając mieszkańców i turystów do ewakuacji. Strażacy próbują opanować ogień, zanim dotrze on do krytycznej infrastruktury, w tym rurociągu transportującego produkty naftowe.

Płonie park narodowy i położony w nim kurort

Płonie park narodowy i położony w nim kurort

Źródło:
Reuters, CBC, Alberta Wildfire

Chciałbym, aby rozwiązanie, dotyczące składki zdrowotnej, zostało wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni. Naprawdę nie ma na co czekać - powiedział w programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że chciałby, aby nowa składka zdrowotna weszła w życie od 1 stycznia 2025 roku.

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Źródło:
TVN24

Rosyjski śmigłowiec wojskowy Mi-28 rozbił się w czwartek w obwodzie kałuskim na południowy zachód od Moskwy. Zginęła cała załoga - podała agencja informacyjna Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Katastrofa rosyjskiego śmigłowca. "Załoga zginęła"

Katastrofa rosyjskiego śmigłowca. "Załoga zginęła"

Źródło:
Reuters

Lokalne władze poprosiły mieszkańców wyspy Santorini w Grecji o ograniczenie przemieszczania się. To ze względu na bardzo duży napływ turystów. Tylko jednego dnia - we wtorek - na zamieszkaną przez około 15 tysięcy osób wyspę przypłynęło 11 tysięcy gości.

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Źródło:
PAP

- Podwyżka akcyzy wejdzie już w przyszłym roku, ponieważ ekonomiczna dostępność papierosów w Polsce radykalnie wzrosła - poinformował w TVN24 minister finansów Andrzej Domański. - Aspekty zdrowotne są absolutnie priorytetowe. Wiemy, że dostępność papierosów jest bardzo wysoka, bardzo młodzi ludzie również sięgają po wyroby tytoniowe. Chcemy to w pewien sposób ograniczyć - tłumaczył.

"Mamy drugie najtańsze papierosy w Unii". Minister finansów: będą droższe

"Mamy drugie najtańsze papierosy w Unii". Minister finansów: będą droższe

Źródło:
TVN24

Naukowcy opisali "nowe El Nino" - anomalię pogodową kształtującą pogodę na świecie. Pojawia się na Pacyfiku nieopodal Australii i ma wpływ na całą półkulę południową. Jak twierdzą badacze, odkrycie może pomóc w tworzeniu dokładniejszych modeli klimatycznych i prognozowaniu pogody.

Naukowcy odkryli "nowe El Nino"

Naukowcy odkryli "nowe El Nino"

Źródło:
University of Reading, tvnmeteo.pl

Prezydent USA Joe Biden ocenił w przemówieniu do narodu, że USA są "w punkcie zwrotnym". Powiedział, że planuje spędzić następne sześć miesięcy na wykonywaniu swojej pracy, koncentrując się na obniżeniu kosztów życia rodzin, rozwoju gospodarki, obronie wolności osobistych i praw obywatelskich, od prawa do głosowania po prawo wyboru.

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Źródło:
PAP

Profilaktyka to klucz do zdrowia, a badanie piersi doskonale się z tym łączy. Tym razem to akcja skierowana do młodych, bo ich rak też dotyka. Zaledwie jedna trzecia uprawnionych do bezpłatnych badań kobiet faktycznie z nich korzysta. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

Źródło:
TVN24

Roman Giertych zapowiada wystąpienie kolejnego sygnalisty na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS. Kampania Kamali Harris bije rekordy pod względem zgromadzonych środków. Premier Izraela Benjamin Netanjahu apelował w amerykańskich Kongresie o powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek, 25 lipca.

Zapowiedź Giertycha, rekord Harris, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Zapowiedź Giertycha, rekord Harris, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Źródło:
PAP, TVN24

Szefowie dyplomacji Korei Północnej i Białorusi chcą zacieśnienia i pogłębienia więzi, aby otworzyć nowy rozdział - przekazała reżimowa północnokoreańska agencja KCNA. Minister spraw zagranicznych Białorusi Maksym Ryżenkow przybył z czterodniową wizytą do Pjongjangu.

Reżimy zacieśniają współpracę. "Jasny cel"

Reżimy zacieśniają współpracę. "Jasny cel"

Źródło:
PAP

W poniedziałek hiszpański sąd wezwał premiera Pedro Sancheza do złożenia zeznań w charakterze świadka w sprawie korupcyjnej dotyczącej jego żony Begony Gomez. Szef rządu zapowiedział, że przedstawi swoje zeznania, ale na piśmie.

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Źródło:
PAP

W czwartek o godzinie 16 zostanie przedstawiony raport z prac komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych - przekazał były przewodniczący tej komisji, europoseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Mówił, że złożonych zostanie kilkanaście zawiadomień do prokuratury, które będą dotyczyć między innymi byłego premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że tym politykom grozi "do 10 lat pozbawienia wolności". W ich kontekście przytoczył dwa artykuły Kodeksu karnego, o których ma być mowa w zawiadomieniach.

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Źródło:
TVP Info, tvn24.pl, PAP

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że będzie rozmawiał z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o Funduszu Kościelnym, bo nie widzi "jakiegoś dynamicznego procesu" w tej sprawie, a "wiadomo, że ten sposób finansowania Kościoła nie jest najlepszy".

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Źródło:
PAP

Do tragicznego zdarzenia doszło na plaży w Dziwnówku. Nie żyje 48-latek, który wszedł do wody mimo czerwonej flagi.

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

W Parku Narodowym Yellowstone w USA wybuchł gejzer, gdy w pobliżu stała grupa ludzi. Na dużą wysokość z ziemi wystrzeliła gorąca para i fragmenty skał. Świadkowie zarejestrowali ten moment na nagraniu. Według służb nikomu nic się nie stało. Obszar w pobliżu gejzeru jest tymczasowo zamknięty.

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Źródło:
CNN, volcanoes.usgs.gov, tvnmeteo.pl

Senat chce uwzględnić tak zwane prawo Romea i Julii w zmieniającej definicję zgwałcenia nowelizacji Kodeksu karnego. Chodzi o relację seksualną między małoletnimi, których wiek jest zbliżony do tak zwanego wieku zgody, czyli do 15 lat. - Sprzeciw musi budzić stworzenie pola dla choćby potencjalnej odpowiedzialności dzieci jak za zbrodnię za czyny związane z wzajemnymi relacjami seksualnymi w wieku zbliżonym do tak zwanego wieku zgody - podkreślała rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak.

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Źródło:
PAP

Roman Giertych zapowiada, że "jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego", to w czwartek na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS wystąpi "kolejny sygnalista". "Wiele już rzeczy o PiS słyszałem, ale ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach" - napisał Giertych na platformie X.

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Źródło:
tvn24.pl

Z Korei Północnej do Rosji wysłano ponad pięć milionów pocisków artyleryjskich na potrzeby inwazji na Ukrainę - powiedział południowokoreański minister obrony Szin Won Sik. Zaznaczył, że to początek zacieśniania stosunków.

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Źródło:
PAP

Senat przyjął z poprawkami ustawę o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Źródło:
PAP

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przemówił w środę przed amerykańskim Kongresem. - Irańska "oś terroru" zagraża cywilizowanemu światu, USA i Izrael muszą się jej wspólnie przeciwstawić, dlatego powinny utworzyć nowy antyirański sojusz - oświadczył. W związku z wizytą polityka w Waszyngtonie wzmocniono środki bezpieczeństwa. Podczas jednego z protestów użyto gazu łzawiącego.

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Źródło:
PAP, Reuters

"Brawo uśmiechnięta Polska", "Tusk przysłany przez Niemców wykończy Polskę" - piszą internauci, komentując upadłość Browaru Kościerzyna. Tylko że historia ta działa się za poprzedniego rządu. Wyjaśniamy.

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Źródło:
Konkret24

"W pokoju obok" - anglojęzyczny debiut Pedro Almodovara, "Queer" Luki Guadagnino, "Maria" Pablo Larraina, a nade wszystko druga część filmu, który triumfował w Wenecji w 2019 roku - "Joker: Folie à Deux" Todda Phillipsa, znajdą się w Konkursie Głównym zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Na czele jury, w którym zasiada między innymi Agnieszka Holland, stanie francuska gwiazda kina Isabelle Huppert.

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Źródło:
Biennale Cinema 2024, "Variety", "IndieWire", tvn24.pl

Ceny hoteli idą w górę o sto procent, restauracje są gotowe na najazd, sklepy szykują pasujące ubrania i bransoletki przyjaźni, a piekarnia sprzedaje ciastka "inspirowane Taylor". Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie przyjeżdża na trzy koncerty do Warszawy.

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Źródło:
tvn24.pl

- Chciałam przede wszystkim zrobić płytę o Warszawie. Podejść do powstania w humanistyczny sposób, mówiący o emocjach - mówiła o swoim nowym albumie Monika Brodka. Krążek powstał z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Premierowy koncert pokaże TVN24.

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Źródło:
tvnwarszawa.pl