Abp Michalik krytykuje opozycję i europosłów

Polska

TVN24.plAbp. Michalik krytykuje opozycję i europarlamentarzystów

- Opozycja ciągle z nienawiścią atakuje rządzących, a europosłowie obmawiają Polskę - ocenił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podczas homilii odprawianej na spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

Msza została odprawiona w Miejscu Piastowym koło Krosna z okazji spotkania Rodziny Radia Maryja i 3. Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość. W Koncelebrze uczestniczył m.in. o. Tadeusz Rydzyk.

- Popatrzcie na to, co się dzieje w polityce, bo nieustannie musimy się z tym spotykać i nieustannie jesteśmy zdegustowani, widząc nienawiść destrukcyjną atakujących ciągle ludzi z opozycji, przecież to jest bardzo bolesne - grzmiał abp Michalik.

Dodał też, że miał nadzieję i chciał, by opozycja i partia rządząca współpracowały i realizowały razem coś dobrego. - Przecież nie ma ludzi, którzy by byli całkowicie źli, głupi czy nieuczciwi. W każdej sytuacji, każdy człowiek nawet alkoholik czy więzień ma jakieś dobre punkty. O nich nie słyszymy - wszystko przekreślić, samemu dostać się do władzy i powielić zapewne wszystkie błędy - kontynuował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skrytykował też posłów do Parlamentu Europejskiego. - Ta Polska jest jaka jest. Kościół wie, jaka ta Polska jest, jakie mamy wady - te, o których mówimy i jeszcze więcej. Ale to nasza Matka i nie można jej przekreślać, trzeba ją doskonalić, pracować, cierpieć dla niej i niejednokrotnie od niej. To jest twórcza etyka kultury XXI wieku, na której należy budować" - podkreślił arcybiskup.

Przewodniczący uroczystościom ordynariusz drohiczyński bp Antoni Pacyfik Dydycz, nawiązując do homilii, pół-żartem zaproponował, aby w przyszłości do Sejmu i Senatu wybierać po prostu ludzi trzeźwych. - Tyle przeszliśmy eksperymentów, tyle różnych doświadczeń, tyle partii nami rządziło. Wreszcie zobaczymy, co za te cztery lata mogą zrobić ludzie na trzeźwo - mówił.

Na zakończenie mszy odczytano list premiera Jarosława Kaczyńskiego, który był zaproszony na tę uroczystość. Wyrażam głębokie uznanie za zaangażowanie i pracę Kościoła na rzecz całej społeczności ludzi dotkniętych problemami alkoholowymi - napisał m.in. premier.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl