Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizki

Źródło:
TVN24
Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizki
Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizkiTVN24
wideo 2/11
Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizkiTVN24

Polki zasługiwały na pełnię praw kobiet miesiąc temu, rok temu, cztery lata temu, pięć i dziesięć. Nie ma co patrzeć w przeszłość. Dziś robimy ten pierwszy krok w przyszłość - mówiła ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o skierowanych do komisji nadzwyczajnej projektach zmian w prawie aborcyjnym. Na pytanie, jak do projektów ustaw może podejść prezydent powiedziała, że "Andrzej Duda już pakuje walizki".

Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu czterech projektów ustaw dotyczących aborcji - dwóch Lewicy i po jednym KO oraz Trzeciej Drogi. Oznacza to, że wszystkie cztery projekty trafią teraz do powołanej dziś komisji nadzwyczajnej do dalszych prac w Sejmie.

Czytaj też: Sejm zagłosował w sprawie aborcji

Gościni Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej oceniła, że należy odczytywać wydarzenia w Sejmie jako "krok w przyszłość". Jednocześnie na pytanie, czy marszałek Sejmu miał rację, ustalając datę debaty po wyborach samorządowych powiedziała, że "każdy dzień zwłoki jest dniem straconym".

- Polki zasługiwały na pełnię praw kobiet miesiąc temu, rok temu, cztery lata temu, pięć i dziesięć, ale nie ma co patrzeć w przeszłość. Dziś robimy ten pierwszy krok w przyszłość. Wszystkie cztery projekty, dotyczące aborcji, z czego trzy liberalizujące prawo antyaborcyjne i jeden przywracający status quo (....) z 1993 roku, trafiły do specjalnej, nadzwyczajnej komisji - mówiła Dziemianowicz-Bąk.

Agnieszka Dziemianowicz-BąkTVN24

Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że aby praca w komisji "nie ugrzęzła w bezsensownych sporach retorycznych", należy pamiętać, że "ta debata jest o kobietach". - Ta debata dotyczy kobiet. Nie dotyczy abstrakcyjnego bytu, tylko czyjejś małżonki, córki, naszej koleżanki, naszej przyjaciółki. I (trzeba - red.) pamiętać o tym, że nie debatujemy o tym, czy aborcja jest dobra czy aborcja jest zła, czy aborcji ktoś chce dokonać czy nie chce. Rozmawiamy o tym, że aborcja jest. Kobiety przerywały, przerywają i będą przerywały ciąże - mówiła.

Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizki

Ministra pytana była także o słowa premiera Donalda Tuska, który w piątek po bloku głosowań mówił, czy jego zdaniem wprowadzenie zmian w prawie aborcyjnym jest możliwe jeszcze za prezydentury Andrzeja Dudy. - Czy prezydent Duda jest gotów podpisać jakąś wersję chociaż liberalizacji prawa aborcyjnego? Powiem szczerze, że nie wiem - na razie nie mam jakichś szczególnych nadziei - powiedział Tusk.

Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że "jako Lewica podchodzimy praktycznie, pragmatycznie do tego zagadnienia i dlatego złożyliśmy dwa projekty ustaw". Lewica złożyła dwa projekty dotyczące aborcji: jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania.

CZYTAJ: Cztery projekty ustaw w sprawie aborcji. Co zawierają

- Jeden - daleko idący, który jest tym ostatecznym celem legalnej, bezpłatnej, bezpiecznej aborcji do 12 tygodnia ciąży. Oczywiście chcemy pełni praw i pełni wolności. (...) I projekt drugi, bardzo konserwatywny - taki, który być może można byłoby nazwać nowym kompromisem, czyli projekt dekryminalizacji pomocy w aborcji - powiedziała.

- Oczywiście on (prezydent Andrzej Duda - red.) wielokrotnie powiedział, że jest przeciwnikiem liberalizacji aborcji, ale Andrzej Duda - powiedzmy to sobie w końcu szczerze - już pakuje walizki. Czas prezydencji Andrzeja Dudy dobiega końca - mówiła.

Zaznaczyła, że teraz należałoby stawiać sobie pytanie, "kto będzie po Andrzeju Dudzie gospodarzem Pałacu (Prezydenckiego - red.) i kto być może będzie decydował o złożeniu podpisu pod tym i nad kolejnymi projektami o prawach kobiet".

"To nie o to chodzi, żeby Marek Sawicki musiał łamać swoje sumienie"

Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że "część polityków, także Polskiego Stronnictwa Ludowego, dziś wstrzymała się od głosu, jeżeli chodzi o zagłosowanie przeciwko projektowi ustawy o dekryminalizacji". - Sądzę, że dla części jest to w porządku, że został skierowany do komisji. Myślę, że w komisji może zyskać poparcie. My oczywiście będziemy przekonywać do tej pełni praw - mówiła ministra.

Na pytanie, czy "dekryminalizacja pomocy w aborcji mogłaby zyskać poparcie takich ludzi jak Marek Sawicki z PSL, szefowa MRPiPS powiedziała, że "to nie o to chodzi, żeby Marek Sawicki musiał przerywać ciążę". - To nie o to chodzi, żeby Marek Sawicki musiał łamać swoje sumienie czy ktokolwiek inny. Jeżeli ktoś nie chce przerywać ciąży - nigdy nie powinien być do tego zmuszany (...). Ale analogicznie - jeżeli ktoś chce zdecydować inaczej o swojej ciąży, o swoim życiu - także powinien mieć do tego prawo - stwierdziła Dziemianowicz-Bąk.

Dziemianowicz-Bąk o wynikach wyborów: odpowiedzialność przyjdzie niedługo
Dziemianowicz-Bąk o wynikach wyborówTVN24

"Odpowiedzialność za cykl wyborczy przyjdzie niedługo"

Posłanka klubu Lewicy pytana o słaby wynik w wyborach samorządowych, powiedziała, że "odpowiedzialność za cały cykl wyborczy i wybory w partii, także w Nowej Lewicy, przyjdzie już niedługo".

- Kilka kroków. Po pierwsze, trzeba się spotkać, trzeba porozmawiać i uzgodnić, uwspólnić wiedzę na temat przyczyn takiego, a nie innego wyniku. Po drugie, trzeba postawić sobie cele na najbliższe tygodnie i miesiące - mówiła.

Dodała, że jest "najwyższy czas, żeby do grona tak zwanych trzech tenorów co najmniej dołączyły także liderki". Mówiąc o "tenorach", odniosła się do liderów Lewicy - Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia i Adriana Zandberga. - Mamy wspaniałe kobiety - Katarzynę Kotulę, Joannę Scheuring-Wielgus, Annę Marię Żukowską. (...) Te wszystkie kobiety, te wszystkie moje koleżanki mają coś do powiedzenia, są kompetentne. I oczywiście, że powinny i angażują się także w wyznaczanie kierunków partii - mówiła.

Dodała, że według niej, powinno być to bardziej widoczne dla wyborców. - Są modele, w których jest współprzewodniczenie partii politycznej. To jest model Nowej Lewicy. (...) W rządzie, przedstawicielstwo Lewicy jest parytetowe - tłumaczyła.

Dziemianowicz-Bąk o eurowyborach: jestem przekonana, że skonstruujemy dobre listy
Dziemianowicz-Bąk o eurowyborach: jestem przekonana, że skonstruujemy dobre listyTVN24

Dziemianowicz-Bąk o eurowyborach: jestem przekonana, że skonstruujemy dobre listy

Gościni "Faktów po Faktach" powiedziała, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do kształtu list osób kandydujących w wyborach do europarlamentu. - Nazwiska na listach wyborczych będziemy ogłaszać w momencie, w którym odpowiednie organy partyjne je zatwierdzą. Nie będę wychodzić tutaj przed szereg, ale jestem przekonana, że skonstruujemy dobre listy, listy parytetowe z mocnymi, także kobiecymi nazwiskami - zapowiedziała Dziemianowicz-Bąk.

Powiedziała także, że chce kontynuować pracę jako ministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. - Cieszę się, że mogę to robić. Cieszę się, że udaje nam się dowozić tematy, odnosić sukcesy legislacyjne. Mam nadzieję, że tak będzie dalej - dodała na koniec rozmowy.

Autorka/Autor:ek//mrz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Gdzie jest burza? W niedzielę 19.05 w Polsce raz po raz grzmi. Zjawiska, jakich spodziewamy się w godzinach popołudniowych, mogą być gwałtowne. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Coraz silniej wieje, rośnie ryzyko pojawienia się opadów gradu

Gdzie jest burza? Coraz silniej wieje, rośnie ryzyko pojawienia się opadów gradu

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Premier Słowacji Robert Fico pozostaje w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy. Przedstawiciel tej placówki, Milan Urbani, przekazał dziennikarzom, że "na podstawie porannej konsultacji lekarskiej można stwierdzić, że obecnie stan szefa rządu nie jest już zagrażający życiu". - Jego stan jest w dalszym ciągu bardzo poważny - dodał Ubrani.

Nowe doniesienia o stanie zdrowia premiera Słowacji

Nowe doniesienia o stanie zdrowia premiera Słowacji

Źródło:
Reuters, PAP, TASR

Politycy w "Kawie na ławę" w TVN24 rozmawiali o gorącej politycznej atmosferze i polaryzacji między rywalizującymi partiami. - Potrzebny jest spokój, rzeczowa dyskusja, a najbardziej potrzebna jest zgoda narodowa w obliczu zagrożenia - podkreślał Piotr Zgorzelski z Trzeciej Drogi. Anna Maria Żukowska z Lewicy wskazywała, że "w gąszczu wzajemnych oskarżeń umykają nam prawdziwi szpiedzy, tacy jak były sędzia S.". Marcin Horała z PiS przyznał, że podgrzewanie atmosfery w czasie rządów PiS "z perspektywy czasu pewnie nie było potrzebne".

Czy osiem lat podgrzewania atmosfery było potrzebne? Horała: nie, z perspektywy czasu pewnie nie

Czy osiem lat podgrzewania atmosfery było potrzebne? Horała: nie, z perspektywy czasu pewnie nie

Źródło:
TVN24

Mikroplastik został znaleziony w ludzkich i psich jądrach. Badanie amerykańskich naukowców wskazało, że w tkankach męskiego układu rozrodczego mogą gromadzić się spore ilości tworzyw sztucznych. Ich obecność może powodować problemy z płodnością.

Składnik toreb i butelek przenika do jąder

Składnik toreb i butelek przenika do jąder

Źródło:
PAP, UNM

Ratownicy szukają mężczyzny, który może znajdować się pod gruzami niewielkiego budynku w Dąbrowie Górniczej (Śląskie). Strażacy poinformowali, że w niedzielę doszło tam do pożaru, a także najprawdopodobniej do wybuchu butli z gazem.

Wybuch gazu, w gruzach budynku szukają mężczyzny

Wybuch gazu, w gruzach budynku szukają mężczyzny

Źródło:
PAP

Niemcy zmagają się ze skutkami ulew, które nawiedziły zachodnią część kraju w piątek. W niedzielę służby ratunkowe z kraju związkowego Saary rozpoczęły prace porządkowe w pierwszych gminach. Jak podały lokalne media, w wielu miastach sytuacja wciąż jest trudna.

Taka powódź zdarza się "raz na sto lat". Niemcy szacują szkody

Taka powódź zdarza się "raz na sto lat". Niemcy szacują szkody

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tagesschau.de, BR24, PAP, wetter.com, SWR

Trwają zamieszki w Nowej Kaledonii, terytorium zamorskim Francji na Pacyfiku. Główne miasto Noumea "jest w stanie oblężenia" - oceniła burmistrzyni Sonia Lagarde.

Główne miasto "oblężone". Francja ma coraz większy problem na Pacyfiku

Główne miasto "oblężone". Francja ma coraz większy problem na Pacyfiku

Źródło:
PAP, BBC

Chorwacja jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zdecydował się na powołanie ministerstwa do spraw demografii. - To pokazuje jak pilny jest problem, z którym mierzy się Chorwacja, i który znacząco wpływa na gospodarkę kraju i całe społeczeństwo - mówi profesor Ivan Czipin z Uniwersytetu w Zagrzebiu.

W Chorwacji powstanie resort do walki z kryzysem demograficznym

W Chorwacji powstanie resort do walki z kryzysem demograficznym

Źródło:
PAP

Jest atrakcyjną dziewczyną o szerokich zainteresowaniach - śpiewa, tańczy i projektuje ubrania. Na Instagramie śledzi ją ponad 2,5 miliona osób. Nic dziwnego, że zainteresowali się nią reklamodawcy. Cenią ją za pracowitość, nigdy nie ma gorszego dnia, nie narzeka i nie domaga się podwyżki. To dlatego, że... nie istnieje. Influencerzy stworzeni przez AI? - Widzę potencjał takich rozwiązań w Polsce, ale branża nie wie, jak się za to zabrać - mówi ekspert. Choć zdarzają się wyjątki. 

Mogą sprzedać ci prawie wszystko, choć nie istnieją

Mogą sprzedać ci prawie wszystko, choć nie istnieją

Źródło:
tvn24.pl

Śliniki luzytańskie mogą stanowić zagrożenie dla populacji wilków. Chociaż te inwazyjne ślimaki wyglądają niegroźnie, są wektorami wielu groźnych patogenów. Nie przepadają za nimi również rolnicy.

Ten ślimak skolonizował Polskę. "Choć trudno w to uwierzyć, może być zagrożeniem dla wilka!"

Ten ślimak skolonizował Polskę. "Choć trudno w to uwierzyć, może być zagrożeniem dla wilka!"

Źródło:
Karkonoski Park Narodowy, GDOŚ, WCVM

Podczas prowadzonego przez wspólnotę mieszkaniową remontu kamienicy przy Kłopotowskiego 38 na warszawskiej Pradze Północ, w przejeździe bramnym zostały odkryte drzwi. - Niezwykłe znalezisko jest bardzo cenne - ocenia stołeczny konserwator zabytków.

Remontowali zabytkową kamienicę. Odkryli zamurowane drzwi

Remontowali zabytkową kamienicę. Odkryli zamurowane drzwi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później niż normalnie. W związku z tym kilkanaście lotów skierowano do innych miast, były też opóźnienia. Dlaczego?

Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później

Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W prawie wszystkich województwach niedzielne popołudnie przyniesie burzową aurę. Spodziewane są opady gradu i porywy wiatru sięgające 75 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

IMGW ostrzega. Burze w 15 województwach

IMGW ostrzega. Burze w 15 województwach

Źródło:
IMGW

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku, do którego doszło pod Iławą (Warmińsko-Mazurskie). Zderzył się tam motocykl i motorower.

W zderzeniu motocykla z motorowerem zginęli dwaj uczestnicy imprezy charytatywnej

W zderzeniu motocykla z motorowerem zginęli dwaj uczestnicy imprezy charytatywnej

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W sprawie kanibali znad jeziora Osiek zapadły już dwa wyroki. Według prokuratury doszło nie tylko do makabrycznego zabójstwa, ale i "aktu kanibalizmu". Nigdy nie ustalono tożsamości ofiary. Wydawało się, że to już koniec sądowej batalii, ale do Sądu Najwyższego trafiły dwie skargi kasacyjne.

Zabójstwo jak z horroru i "akt kanibalizmu". Sprawa w  Sądzie Najwyższym

Zabójstwo jak z horroru i "akt kanibalizmu". Sprawa w Sądzie Najwyższym

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Cztery rosyjskie myśliwce Su-25 zostały zestrzelone w ciągu ostatnich dwóch tygodni nad obwodem donieckim - podał portal Ukraińska Prawda, powołując się na doniesienia 110. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. Dodatkowo w wyniku ataku na lotnisko Belbek, na zaanektowanym Krymie, Rosjanie mieli stracić w weekend dwa samoloty MiG-31 i myśliwiec Su-27. Z niedzielnego raportu sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych wynika, że od początku agresji zbrojnej armia rosyjska straciła w Ukrainie 354 samolotów i 326 śmigłowców.

Rosja traci kolejne myśliwce. Ukraińcy "nakładają surowe kary"

Rosja traci kolejne myśliwce. Ukraińcy "nakładają surowe kary"

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, Espreso

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych poinformował w niedzielnym raporcie o zniszczeniu rosyjskiego trałowca "Kowrowiec". Więcej szczegółów nie podano.

Ukraiński sztab: zniszczyliśmy rosyjski trałowiec

Ukraiński sztab: zniszczyliśmy rosyjski trałowiec

Źródło:
UNIAN, tvn24.pl

Sto sierot, które straciły rodziców w atakach bandytów, ma zostać wydanych za mąż w czasie jednej ceremonii. Sytuacja dotyczy lokalnej społeczności w północno-zachodniej części Nigerii. Ministra równości tego kraju reaguje. Nie chce dopuścić do tego aktu.

Ministra próbuje powstrzymać masowy ślub nieletnich dziewczyn

Ministra próbuje powstrzymać masowy ślub nieletnich dziewczyn

Źródło:
BBC
"Zdziwiła mnie ostatnia wypowiedź Donalda Tuska. Rozbudził strach"

"Zdziwiła mnie ostatnia wypowiedź Donalda Tuska. Rozbudził strach"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dziś wchodzi w życie dokument watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary dotyczący "norm postępowania w rozeznawaniu domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych". Zakłada on możliwość sześciu różnych ocen w rozeznawaniu zjawisk nadprzyrodzonych. Od opinii pozytywnej po negatywną.

Wchodzi w życie watykański dokument w sprawie "zjawisk nadprzyrodzonych"

Wchodzi w życie watykański dokument w sprawie "zjawisk nadprzyrodzonych"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

"Wzywam wszystkich polityków i przywódców w Gruzji, aby dobrze wykorzystali tę szansę i zadbali o to, aby Gruzja pozostała na europejskim kursie, który popiera społeczeństwo" - napisał w serwisie X przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Ocenił, że weto prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili do ustawy o przejrzystości wpływów zagranicznych, zwanej też potocznie rosyjską ustawą, daje czas na dalszą refleksję.

"Wzywam wszystkich polityków i przywódców"

"Wzywam wszystkich polityków i przywódców"

Źródło:
PAP

Juraj Cintula, który w środę strzelał do premiera Słowacji, został przesłuchany przez prokuraturę. Decyzją sądu trafił już do aresztu tymczasowego. Jak się okazuje, napastnik miał kontakty z prorosyjską grupą paramilitarną Słowaccy Rekruci. Ekipa "Faktów" TVN dotarła do niepublikowanych wcześniej nagrań ze spotkań grupy, na których widać napastnika.

Juraj Cintula i jego powiązania z prorosyjską, paramilitarną organizacją. "Był tam najważniejszym mówcą"

Juraj Cintula i jego powiązania z prorosyjską, paramilitarną organizacją. "Był tam najważniejszym mówcą"

Źródło:
Fakty TVN

W piątek przyznano nagrody imienia Janusza Korczaka 2024. Wśród laureatów znalazła się między innymi Justyna Suchecka z redakcji tvn24.pl. "Jestem bardzo dumna i wzruszona, że mogę się znaleźć w takiej drużynie" - napisała dziennikarka.

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Źródło:
tvn24.pl, Głos Nauczycielski

Rower jest pożyczony, a cel bardzo ambitny - przyjechać z Wrocławia do Lizbony. Maciej Pelc wyruszył w podróż przez Europę, aby zebrać pieniądze na operację starszego brata. Przejedzie osiem państw, sumie 4500 tysiąca kilometrów. - Jadę, sił mi nie brakuje. Z tyłu głowy mam to, że robię to w słusznym celu - powiedział w TVN24.

Jedzie na pożyczonym rowerze, zbiera pieniądze na operację brata. "Jeżeli będzie trzeba, przejadę świat dookoła"

Jedzie na pożyczonym rowerze, zbiera pieniądze na operację brata. "Jeżeli będzie trzeba, przejadę świat dookoła"

Źródło:
TVN24

Płoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał seniora metodą "na policjanta". 67-latek stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

"Zgodnie z poleceniem oszusta, spalił swój telefon stacjonarny i komórkowy"

"Zgodnie z poleceniem oszusta, spalił swój telefon stacjonarny i komórkowy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja zatrzymała do kontroli samochód dostawczy, który ledwo co jechał obwodnicą Wałbrzycha. Auto było przeładowane o ponad dwie tony. To nie były jedyne wykroczenia kierowcy. W sumie 25-latek otrzymał pięć mandatów na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych oraz 17 punktów karnych.

Samochód był przeładowany, kierowca dostał pięć mandatów na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych

Samochód był przeładowany, kierowca dostał pięć mandatów na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych

Źródło:
tvn24.pl

Europejczycy sobie budowali i budują całkiem nowy system polityczny. System integracji, który nie jest imperium i nie jest państwem narodowym, a który służy obywatelom i funkcjonuje bardzo dobrze - mówił o Unii Europejskiej prof. Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. Podkreślał też, że "my jesteśmy dłużnikami (Ukraińców - red.), nie odwrotnie". - Rosja stoi na przeszkodzie lepszej ukraińskiej przeszłości - mówił historyk w rozmowie z dziennikarzem TVN24 BiS Janem Niedziałkiem.

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Źródło:
TVN24 BiS

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o filmie "Monster" nagrodzonym w Cannes, który trafił właśnie do kin. Wspomniała o serialu "Diuna: Proroctwo", który zadebiutuje jesienią na platformie MAX. Fragment programu poświęcono także amerykańskiej piosenkarce Billie Eilish i jej nowemu albumowi.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl