Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru autobusu linii 112 we Wrocławiu. Pojazd spłonął doszczętnie - jednak żadnemu z pasażerów nikomu nic się nie stało. Poinformował nas o tym nasz internauta z Oławy. Do szpitala został zabrany kierowca feralnego autobusu.

Policjanci z Olsztyna poszukują dwóch sprawców napadu na urząd pocztowy w podolsztyńskiej wsi Gutkowo. Zarządzono blokady dróg - poinformowała Anna Siwek, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

PO chce postawić byłą przewodniczącą KRRiT Elżbietę Kruk przed Trybunałem Stanu. Według Platformy Kruk odchodząc z Krajowej Rady, bez uprzedniego wyboru wiceprzewodniczącego, sparaliżowała działanie konstytucyjnego organu, a tym samym złamała konstytucję.

- Dopóki nie doprowadzę do zniesienia podatku pobieranego od emerytów i rencistów, nie będę pobierał uposażenia poselskiego - zapowiada po raz kolejny lider LPR Roman Giertych. Apeluje do innych polityków, by w ten sposób również rozliczali się ze swoich obietnic.

Platforma Obywatelska na piśmie zwróciła się do o. Tadeusza Rydzyka z propozycją umożliwienia liderowi partii Donaldowi Tuskowi rozmowy z widzami Telewizji Trwam i słuchaczami Radia Maryja - powiedział Sławomir Nowak ze sztabu wyborczego PO.

To jedna z największych łapówek ujawniona przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Waldemar J., były dyrektor Lubelskiego Węgla, naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty - pisze "Rzeczpospolita".

Komornik rozpoczyna wykonywanie nakazu eksmisji byłych zakonnic z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Jest przygotowany na opór. Jeśli kobiety nie otworzą, drzwi wyważy ślusarz. Tak wygląda sytuacja pod klasztorem o godzinie 9.00 - za chwilę do środka wejdzie komornik w asyście kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali pijaną lekarkę, która pełniła dyżur na oddziale dziecięcym miejscowego szpitala. Lekarka miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Została zatrzymana - poinformowała warmińsko-mazurska policja.

- Nie sztuką jest wygrać wybory, sztuką utworzyć po nich stabilny rząd - przypomina na antenie TVN24 prof. Lena Kolarska-Bobińska, szefowa Instytutu Spraw Publicznych.

Trzy serie popularnej szczepionki dla dzieci Infanrix zostały wycofane z obrotu przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Choć wyglądało na zanieczyszczenie produktu, służby sanitarne uspokajają: szczepionym dzieciom nic nie grozi, to tylko niewłaściwy wygląd.

- Dziennikarze renomowanych mediów mogą działać na zlecenie jednej z firm startujących w przetargu na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratowniczego - opowiada "Dziennikowi" odpowiedzialny za przetarg wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas i chce, by ABW przyjrzała się wartemu pół miliona złotych przetargowi.

- Prezydent Kaczyński, jadąc do Katynia, pokazał jak ważne było to dla niego. To pierwszy nasz prezydent, który rozumie wagę tej nierozliczonej zbrodni - powiedział ks. Peszkowski w swym ostatnim wywiadzie, udzielonym "Naszemu Dziennikowi".

600 i 300 złotych - takie kary wymierzył sąd w Wieruszowie (woj. łódzkie) dwóm kobietom - właścicielce i ekspedientce sklepu, w którym można było wziąć wódkę "na zeszyt". Kobiety czują się pokrzywdzone, bo przecież niosły pomoc potrzebującym.

Największe kraje Unii Europejskiej są gotowe spełnić większość warunków, jakie Polska stawia w związku z przyjęciem nowego traktatu Wspólnoty - dowiaduje się "Dziennik".

Skromna uroczystość w Dąbrowie Tarnowskiej, życzenia "stu lat młodej parze" i zabawa do rana - w roli głównej minister Zbigniew Ziobro i młoda prawniczka. "Dziennik Polski" prowadzi śledztwo, ksiądz zaprzecza, sam minister odmawia komentarza.

Według Tadeusza Cymańskiego z PiS-u, ostatnie agresywne wypowiedzi polityków Platformy świadczą o ich słabości. Sławomir Nowak z PO odpowiada: - To wy wprowadziliście ten język. My po prostu nie dajemy się wam flekować.

"Na razie prośby PO o debatę pojawiły się tylko w mediach" - poinformowano we wtorek w głównym serwisie informacyjnym Radia Maryja i Telewizji Trwam. To jedyny odzew na prośbę Donalda Tuska o rozmowę ze słuchaczami i widzami na antenie obu stacji.

- Minister Zbigniew Ziobro dla własnych interesów łamie procedury prawne - tak ujawnienie taśm-dowodów przeciwko doktorowi Mirosławowi G. skomentował w "Kropce nad i" Kazimierz Olejnik, z-ca prokuratora generalnego w rządzie SLD.

"Zmień kraj. Idź na wybory" oraz "Parlament. Zrób to sam" - to hasła, którymi koalicja społeczna "21 października.pl" zachęca młodych ludzi do udziału w wyborach.