100 tys. zł poręczenia majątkowego proponują obrońcy byłego posła Piotra Misztala za list żelazny, gwarantujący mu nietykalność do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

W Polsce nie ma sporu o Traktat Lizboński, jest jedynie w sprawie ustawy ratyfikacyjnej - powiedział Lech Kaczyński po spotkaniu z prezydentem Węgier Laszlo Solyomem. Prezydent dodał, że liczy na osiągnięcie kompromisu podczas środowej rozmowy z premierem.

"Pokażmy, że nie zapomnieliśmy o Białorusi" - pod takim hasłem ma się odbyć w Warszawie demonstracja solidarności z Białorusinami z okazji ich Dnia Niepodległości.

345 wypadki, 50 zabitych i 475 rannych - to smutny bilans świątecznych dni na polskich drogach. Policjanci zatrzymali też 1332 pijanych kierowców.

Peter V. uznał, że po dojściu do władzy Platformy, tacy jak on mogą się czuć w Polsce bezpiecznie i dlatego wrócił do Polski - tak zatrzymanie biznesmena, zwanego "kasjerem lewicy" skomentował w TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Nigdy nie rozmawiałem z Peterem V., ale niektórzy na lewicy znali go - powiedział w TVN24 były premier z ramienia SLD Józef Oleksy.

23-letni kierowca Skody Fabii nie zapanował nad pojazdem i uderzył w płot. Samochód spłonął. Kierowca zbadany tuż po zdarzeniu miał w wydychanym powietrzu... prawie 7 promili alkoholu. Według źródeł medycznych śmiertelna dawka alkoholu we krwi wynosi ok. 5 promili.

Janusz Palikot tak bardzo przejął się szefowaniem sejmowej komisji "Przyjazne Państwo", że z własnej kieszeni wyłożył 10 tys. zł na uruchomienie jej strony internetowej - podaje "Newsweek". Na stronie są wyłącznie jego zdjęcia.

- Ludzie nie wiedzą, o co chodzi w sporze o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. Żeby im to wyjaśnić, wykupiliśmy ogłoszenia reklamowe w kilku dziennikach - tłumaczył portalowi tvn24.pl rzecznik PiS Mariusz Kamiński. Zaprzeczył, że reklamy to przygotowanie do ewentualnego referendum.

Możliwe jest porozumienie ws. Traktatu Lizbońskiego - przekonuje szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. Zastrzega jednak, że PiS oczekuje przyjęcia prezydenckiego projektu ustawy ratyfikującej.

Zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Peter V., został aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzut prania brudnych pieniędzy. Według śledczych, biznesmen zwany "kasjerem lewicy" pomagał też w nielegalnym przywłaszczeniu pieniędzy. Może za to grozić nawet 10 lat więzienia. Rano w tej sprawie przesłuchiwany był Marek Dochnal.

Niespełna godzinę trwało przesłuchanie Marka Dochnala w katowickiej prokuraturze. Śledczy postawili mu dwa nowe zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach.

- Za nazywanie Petera V. "kasjerem lewicy" będą pozwy - powiedział w TVN24 rzecznik SLD Tomasz Kalita. - Przestępców trzeba nazywać po imieniu - odparł prezes klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski.

- Do dziś Mariusz Kamiński nie uznał, że użył swojej instytucji do celów politycznych. Najwyższa pora, by przeprosił ludzi, którym naprawdę zrobił mnóstwo krzywd - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Julia Pitera, pełnomocnik rząd do walki z korupcją.

- Mam nadzieję, że prezydent wpłynie na Jarosława Kaczyńskiego, by ten zmienił zdanie ws. Traktatu Lizbońskiego - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" poseł PO Jarosław Gowin. Dodał, że zamieszanie wokół ratyfikacji nie służy PiS.

Byli współpracownicy Zbigniewa Ziobry chcą "kształtować w prokuraturze postawy moralno-etyczne oraz walczyć o jej niezależność" - pisze "Gazeta Wyborcza". Statut i wniosek o rejestrację stowarzyszenia prokuratorów AdVocem jest już w sądzie.

Stosunek płciowy z Polakiem poniżej 18 roku życia ma być zabroniony - tak chce Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska - podaje "Dziennik". - Jedyny efekt będzie taki, że zwiększy się liczba przestępców - komentują eksperci i politycy.

Bojkot posiedzeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapowiedziało dwóch jej członków. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko bezczynności KRRiT. Ta nic nie robi w sprawie wyboru nowego członka rady nadzorczej Polskiego Radia - pisze "Gazeta Wyborcza".