Powódź, która w lipcu 1997 roku dotknęła południowo-zachodnią Polskę, jeszcze gdy trwała, nazwana została Powodzią Tysiąclecia. Kataklizm spowodował olbrzymie straty. Dach nad głową straciło 7000 ludzi, straty z tytułu zniszczenia majątku poniosło 9000 firm. Powstał wtedy "Program dla Odry", ale jego realizacja pozostawia wiele do czynienia.

- Trzeba sprawdzić czy działalność Samoobrony jest zgodna z konstytucją. Nie ma co czekać na wyniki śledztwa prokuratury, bo to dwie odrębne sprawy - zwraca uwagę Marek Jurek w liście do Ludwika Dorna do którego dotarł tvn24.pl. I dodaje: posłowie są zaniepokojeni podejściem marszałka Dorna do weksli.

Donald Tusk wzywa rząd, by przedstawił całościową koncepcję naprawy sytuacji w służbie zdrowia. Według lidera PO należy częściowo sprywatyzować usługi medyczne i wprowadzić konkurencyjny system ubezpieczeń.

Premier mówi "nie" propozycjom, jakie wczoraj złożył pielęgniarkom minister Religa. Spotkanie obu w kancelarii właśnie się rozpoczęło - jeśli politykom nie uda się porozumieć minister zdrowia może podać się do dymisji - dowiedział się TVN24.

Polacy nie chcą wracać z Wielkiej Brytanii. Nasi rodacy pracują głównie fizycznie. Ich średnie zarobki to 7,5 tys. zł miesięcznie na rękę - pisze "Gazeta Wyborcza".

PiS i PO chcą, żeby z sejmowych ław zniknęli posłowie z sądowymi wyrokami. Choć zmiana konstytucji najdotkliwiej mogłaby dotknąć Samoobronę, posłanka tej partii Danuta Hojarska, o swoją przyszłość jest spokojna. - Mam gdzie wracać, mam pięcioro dzieci i gospodarkę - mówiła w TVN24.

Była, ale .... wyparowała - tak o gwarancji dwuletniej blokady niekorzystnych dla Polski unijnych decyzji mówił w Sygnałach Dnia premier Jarosław Kaczyński. - Ale upomnimy się jeszcze o tę sprawę - dodał.

Wydaje się, że kościoły pustoszeją. Nic bardziej mylnego. Jak donosi "Rzeczpospolita" Polacy nie przestają chodzić do kościoła. Liczba katolików obecnych na niedzielnych mszach stopniowo rośnie.

MSWiA postanowiło zmienić zasady naboru do policji - pisze "Rzeczpospolita". Według nowych przepisów rekrutacja będzie trwała cały rok. Dotychczas nabór ogłaszano raz na kilka miesięcy. Obniżono też wymagania wobec kandydatów.

Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło w środę rano, całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 22 z Gorzowa Wlkp. do Gdańska.

Co trzeci Polak gdyby pozwoliła mu na to jego partnerka, chętnie zająłby się domem i dziećmi - wynika z opracowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku raportu "Mężczyzna polski" cytowanego przez "Dziennik".

Na początku lipca wielodniowe ulewne deszcze podniosły stan Odry i jej dorzeczy do poziomu nienotowanego nigdy w historii.

Nowy kanon lektur przedstawiony przez ministra edukacji zakwestionował minister kultury. Dziś spór rozsądzi premier.

W martwym punkcie tkwią śledztwa, które miały udowodnić, że Wojskowe Służby Informacyjne dopuszczały się przestępstw - twierdzi "Dziennik".

Podczas gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne uważa zatrzymanie skorumpowanych dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu za sukces, specjaliści mają wątpliwości dotyczące przebiegu akcji - pisze "Życie Warszawy".

Polski rząd szykuje iście nowatorskie rozwiązanie. Projekt nowej ustawy zakłada, że wszystkich butelkach, puszkach i kartonach z alkoholem pojawią się ostrzeżenia o jego szkodliwości. Takich przepisów nie ma nigdzie na świecie - informuje "Dziennik"