Prawie 12 tysięcy litrów oleju napędowego i 23 tysiące litrów benzyny wyciekło z przewróconej cysterny pod miejscowością Rejowiec (Wielkopolska). Ucierpiał kierowca, skutki wypadku usuwają strażacy.

Prezydent powinien być bezpartyjny, dlatego po ewentualnym wyborze na prezydenta Donald Tusk powinien oddać legitymację PO, o stanowisku jej szefa nie wspominając - uważa zdecydowana większość Polaków pytana przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Najprawdopodobniej we wtorek zapadnie wyrok w głośnym procesie o pobicie ciemnoskórego lekarza. Mężczyzna został skatowany przez pseudokibiców po meczu Olimpii Elbląg. Prokuratura żąda skazanie obu podejrzanych na półtora roku więzienia.

Szpaler drzew wzdłuż ruchliwej drogi: ekologiczny, estetyczny i… niebezpieczny. Tylko w zeszłym roku 3500 aut wjechało w drzewo, zginęło 800 osób. Kierowcy mówią: wyciąć aleje, będzie bezpieczniej. Ekolodzy odpowiadają: to nie jest wyjście, kiedy winna brawura.

Metro Warszawskie przygotowuje przetarg na 35 nowych pociągów, czyli 210 wagonów za 240 - 250 mln euro. Mają być przygotowane na otwarcie drugiej linii metra - pisze "Życie Warszawy".

Andrzej Olechowski nie wyklucza swojego startu w wyborach prezydenckich za rok - informuje "Dziennik". Były "tenor" PO tym razem chce spróbować swoich sił z poparciem Stronnictwa Demokratycznego. A to psuje szyki Platformie.

Na misjach było więcej przestępstw, ale w kraju przestępczość w armii spadła o 20 procent - wynika z danych za 2008 rok, do których dotarła "Rzeczpospolita". W sumie wojskowe prokuratury prowadziły 8,5 tysiąca spraw.

Polska stara się nie tylko o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego dla Jerzego Buzka. Rząd będzie też walczył o wpływową gospodarczą tekę w Komisji Europejskiej - informuje "Gazeta Wyborcza". Donald Tusk liczy na poparcie prezydenta, a strategię Polski chce ustalić jeszcze przed czwartkowym szczytem

Rządowy projekt ustawy wprowadzającej m.in. opłatę za studiowanie na drugim kierunku skierowano już do konsultacji międzyresortowych. Niezadowolenia ze zmian nie kryje opozycja. - Rząd do studenckiej torby dokłada cegłę - grzmią posłowie PiS. Oburzeni są nasi internauci. - Musimy walczyć o brak dyskryminacji dla samorealizacji - piszą na forum tvn24.pl.

Ten je*aka Buzek - w taki sposób o eurodeputowanym Jerzym Buzku wypowiedział się na antenie TOK FM publicysta "Polityki" Wiesław Władyka. Nie wiedział, że mikrofony są włączone i jego słowa poszły w eter. Buzek "po chrześcijańsku" wybacza.

Chciał tylko umyć swojego ukochanego szczeniaczka, a omal go nie zabił. Czteroletni Daniel uznał, że jego tygodniowy piesek jest zabłocony. Rezolutny chłopczyk wsadził więc labradora do toalety i spuścił wodę. Dzięki błyskawicznej interwencji piesek przeżył.

- Lech Kaczyński jest partyjnym prezydentem i to opierając się na jego zachowaniu podczas ostatniej kampanii wyborczej mówiłem o łączeniu stanowisk - tłumaczył w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. W ten sposób wiceminister odniósł się do zamieszania, jakie pojawiło się po jego sobotniej wypowiedzi w radiu RMF FM.

Wstąpię do Platformy Obywatelskiej. Zdecydowałem się, to jest dobry moment - ogłosił w programie "Kropka nad i" eurodeputowany Jerzy Buzek. I podkreślił, że utożsamia się z PO, a przede wszystkim odpowiada mu styl sprawowania władzy w tej partii.

Znany artysta Maciej Maleńczuk trafił do policyjnego aresztu. Muzyk w niedzielną noc na jednej z ulic Opola znieważył policjanta. Teraz grozi mu rok więzienia. Artysta tłumaczy, że chciał pomóc leżącemu na chodniku mężczyźnie i zapewnia, że zrobi to zawsze, bez względu na to, czy "zabroni mu policja całego świata". Choć żałuje, jak się wyraził, swojego "dorożkarskiego języka".

Całkowity zakaz tworzenia nowych zarodków poza organizmem kobiety - to jedno z głównych założeń projektu grupy posłów PiS, który ma zostać złożony w Sejmie na najbliższym posiedzeniu. Posłowie proponują w nim m.in. "przywrócenie do życia" zamrożonych embrionów.

Ponad 100 beczek z niebezpieczną substancją straszy mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Ci apelują do władz miasta, by je wywieźć i zutylizować nim chemikalia dostaną się do gleby i zatrują wodę. Problem w tym, że miasto nie jest w stanie znaleźć właściciela beczek ani terenu.

Nabierają tempa działania, które mają zwiększyć szanse Jerzego Buzka na objęcie stanowiska szefa Parlamentu Europejskiego. Premier Włoch Silvio Berlusconi zgodził się spotkać w tej sprawie z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. - Zabiegamy o stanowisko szefa PE, i to jest priorytet – podkreślił w rozmowie z "Faktami" rzecznik rządu Paweł Graś.

Po eurowyborach trwają przetasowania w poselskich ławach. Niewykluczone, że sejmowy fotel na mandat europosła zamieni jedyny satyryk w parlamencie Tadeusz Ross. Poseł PO osiągnął czwarty wynik na warszawskiej liście partii (9245 głosów). To oznacza, że gdyby Danuta Huebner została unijnym komisarzem, to Rossowi przypadnie jej mandat.

Aleksander Kwaśniewski broni swojego ministra. W wydanym oświadczeniu były prezydent zapewnia o swoim pełnym zaufaniu do Marka Ungiera, byłego szefa jego gabinetu politycznego. - Ufam Markowi Ungierowi, on nie przyznał się do tego zarzutu. Jestem przekonany, że niezawisły sąd potwierdzi to, co mówi - twierdzi.