Wojciech Brochwicz - pełnomocnik prawny Janusza Kaczmarka, a dawniej wysoki oficer UOP, pozwie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. Ten powiedział, że Brochwicz to "uosobienie patologii służb specjalnych".

Jakie jest najpopularniejsze szkolenie dla polityków przed kampanią wyborczą? Z unikania podsłuchów - chwalą się "Dziennikowi" twórcy szkolenia eks-detektyw i eks-poseł Krzysztof Rutkowski oraz spec od wizerunku Piotr Tymochowicz.

- Nie planujemy zmiany nazwy partii na "Prawo i Sprawiedliwość Rzeczypospolitej Polskiej" - powiedział dziś w "Sygnałach Dnia" wicepremier Przemysław Gosiewski, zapytany o artykuł w "Rzeczpospolitej". Według gazety pozwoliłoby to PiS uratować 65 mln zł utraconej subwencji.

Politycy LPR nie wierzą w samorozwiązanie Sejmu 7 września. Zamierzają podgrzewać atmosferę do końca października, kiedy musi trafić pod głosowanie wniosek o zmianę regulaminu. Wówczas opozycja może przejąć pełną władzę w Sejmie - donosi "Rzeczpospolita".

Ks. prałat Henryk Jankowski wybrał się na wakacje na grzeszną Teneryfę, gdzie alkohol leje się strumieniami, a na plażach króluje topless. Tymczasem posłowie w swoich sejmowych skrytkach znaleźli przekazy pocztowe do wypełnienia dla chętnych, by wesprzeć instytut prałata - pisze "Super Express".

Poza jednym świstkiem papieru nie ma dowodów, by prof. Jan Podgórski, ceniony na świecie wojskowy neurochirurg, miał załatwiać "lewe" zaświadczenia lekarskie gangsterom - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Opisywanie dzisiaj sytuacji w Polsce, jako państwa orwellowskiego jest tak samo wiarygodne jak to, że Marcinkiewicz miał cechy Kim-Ir-Sena i realizował ideologię dżucze - tak sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński skomentował w Magazynie TVN24 wypowiedź byłego premiera o możliwych podsłuchach. ABW w ogóle nie komentuje tych informacji.

Zbigniew Ziobro domagał się od współpracowników, by składano mu więcej wniosków o wyrażenie zgody na założenie podsłuchów. Miało to umożliwić tłumaczenie w przyszłości, że inwigilował wielu polityków, niezależnie od obozu politycznego. Jednym z nich był Andrzej Lepper - donosi "Dziennik".

Andrzej Zybertowicz demaskuje biznesowe kontakty prezesa Polsatu. Według doradcy premiera, wiele interesów prowadzonych przez Zygmunta Solorza było robionych z firmami, które w okresie PRL kontrolowały tajne służby.

- To nie teraz, ale w latach 90, kiedy rządzili Rokita i Tusk stosowano ubeckie metody. Nikt nie powinien puszczać szczura, który potem staje się faktem medialnym - tak poseł PiS Jacek Kurski w TVN24 komentuje wyznanie Kazimierza Marcinkiewicza, że mógł być podsłuchiwany.

- Dopóki nie wyjaśnimy akcji CBA, polska polityka będzie zatruta - powiedział Donald Tusk w "Kropce nad i". Lider PO stwierdził także, po dzisiejszych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, że z psychiką premiera nie jest najlepiej.

Groźna trująca substancja straszy mieszkańców Bydgoszczy. Strwożeni obywatele boją się o skażenie wody i gleby, a odpowiedzialna za chemikalia firma obiecuje ich usunięcie.

O tym, że wymienić stary dowód na nowy nie jest tak łatwo już wiemy. Jeszcze trudniej jest, gdy urzędnicy nie potrafią nam powiedzieć, jak właściwie się nazywamy.