- Objęcie władzy przez Platformę Obywatelską oznaczałoby powrót do dawnych patologii, choć nie we wszystkich dziedzinach - twierdzi w wywiadzie dla "Wprost" premier Jarosław Kaczyński. Zarzuca też PO uległość wobec Niemiec.

Chcesz ułatwić sobie drogę do zdobycia lub odzyskania prawa jazdy? Pojedź na wschód - Niemcy w tym celu przyjeżdżają do nas, Polacy - wyjeżdżają na Ukrainę - donosi ""Rzeczpospolita".

Wybory, które najprawdopodobniej odbędą się jesienią, szczególnie ciekawie zapowiadają się w stolicy. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", o głosy warszawiaków chcą walczyć liderzy największych partii.

Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Olejniczak i inni liderzy Lewicy i Demokratów spotykają się w poniedziałek na Radzie Politycznej ugrupowania. Media spekulują, że może dojść do kłótni o listy wyborcze.

Według tygodnika "Wprost", prokuratura odtworzyła przebieg wydarzeń, poprzedzających przeciek o akcji CBA przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Z ponad 2 promilami alkoholu we krwi przyjmował potrzebujących pomocy lekarz z Oddziału Ratunkowego szpitala w Kościerzynie. Zaniepokojony pacjent wezwał policję.

Wypowiedzi premiera na temat proniemieckiej polityki Platformy Obywatelskiej to "kolejny element kampanii strachu" - uważa gość magazynu 24 godziny, Adam Szejnfeld z PO.

8,5 mln osób - to rekord liczby odwiedzin największej letniej gdańskiej imprezy, który padł własnie w tym sezonie. Zakończony w niedzielę Jarmark św. Dominika odbył się już po raz 747.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się śledztwom gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, na które miał wpływ Janusz Kaczmarek - donosi "Rzeczpospolita". Na pierwszy ogień ma pójść sprawa wydawnictwa Stella Maris.

Choć wybory wcale nie są przesądzone, politycy już rozpoczęli kampanię. Na razie oskarżeń. Roman Giertych sugeruje, że PiS szykuje atak obyczajowy na Donalda Tuska. Janusz Kaczmarek twierdzi, że Zbigniew Ziobro ma haki... na wszystkich.

Rolnicy - w was nadzieja. Przed wami trudne zadanie – obrony polskiej ziemi, obrony naszej ojczyzny - tak ordynariusz diecezji kaliskiej bp Stanisław Napierała ostrzegał rolników przed sprzedażą ziemi cudzoziemcom.

Jako "jedną wielką bzdurę" szef SLD Wojciech Olejniczak nazwał doniesienia, że Aleksander Kwaśniewski chce, by na 10 z 41 list wyborczych Lewicy i Demokratów (LiD) pierwsze miejsce zajmowali jego ludzie.

- Jeżeli PO wygra wybory, odejdzie od twardej polityki zagranicznej i budowy partnerskich relacji z Berlinem - uważa premier Jarosław Kaczyński. - To tradycyjne straszenie Niemcami - odpowiada Bronisław Komorowski.

Janusza Reitera, dotychasowego mbasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, zastąpi na stanowisku Robert Kupiecki - dyrektor departamentu bezpieczeństwa w MSZ - informuje "Newsweek".

Łopatki, wiaderka i piasek nadal mogą bawić dorosłych. Nad Bałtykiem powstały wielkie piaskowe budowle. Inspiracją było siedem nowych Cudów Świata.