- Rząd nie potrafi sprzedać swoich projektów, ma fatalną politykę informacyjna, ale i tak trzyma się przez brak alternatywy – ocenia prof. Jadwiga Staniszkis w „Piaskiem po oczach”. Według socjolog Lech Kaczyński jest złym prezydentem, ale i tak najlepszym od 1989 roku.

W blisko 100 samochodach na jednej z warszawskich dzielnic ktoś przebił opony, pisze na stronie internetowej radio RMF FM. Właściciele aut zachodzą w głowę kto i dlaczego mógł to zrobić.

- Czy ABW, przeszukując mieszkanie członka komisji weryfikacyjnej Piotra Bączka, przekroczyła swoje uprawnienia? - takie pytanie zadała sejmowa komisja sprawiedliwości premierowi. Chciała też wiedzieć, czy legalne było odebranie dziennikarzom TVP kamer.

Polacy dają swoim dzieciom średnio 55 złotych kieszonkowego miesięcznie – wynika z badania Ipsos. Najczęściej nagradzamy swoje pociechy za dobre oceny i pomoc w pracach domowych. Na co wydają pieniądze dzieci? Tu zaskoczenia nie ma – prym wiodą słodycze, napoje i karty do komórki.

Ludowi artyści od zawsze śpiewali na weselach i festynach, co im w duszy gra. Emerytki z Heimatklangu mają za sobą już kilka koncertów, ostatnio występ w Błotnicy (Opolskie), podobno bardzo udany. Aż za bardzo, bo dowiedział się o nim ZAIKS i przyszedł po tantiemy za wykonane utwory.

Setki rowerzystów i rolkarzy zebrały się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na comiesięcznym zjeździe Warszawskiej Masy Krytycznej. Cykliści w ten sposób od 10 lat domagają się utworzenia większej ilości ścieżek rowerowych.

Olsztyński sąd wymierzył karę studentom weterynarii, którzy wręczyli przewodniczącemu komisji egzaminacyjnej palmtopa. Sam wykładowca - również skazany - tłumaczył się, że nie mógł odmówić przyjęcia prezentu "by nie urazić studentów".

Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii "D", czyli mogą prowadzić autobusy, nie mają prawa kierować samochodem osobowym - taki przepis, zdaniem komisji "Przyjazne Państwo", jest największym polskim absurdem.

Około 20 osób trafiło do szpitala po tym jak autokar, którym dzieci z Namysłowa jechały na wycieczkę szkolną, zderzył się z samochodem dostawczym we Wrocławiu.

Zatrzymanie trzech policjantów w sprawie dotyczącej Krzysztofa Olewnika było bezzasadne - uznał Sąd Rejonowy w Olsztynie. Nie uwzględnił też zażalenia prokuratury na odmowę aresztowania funkcjonariuszy. Uzasadnienie decyzji jest tajne.

Wygórowane odsetki za nieterminowe płacenie czesnego, bezprawne pobieranie opłat i wykorzystywanie wizerunku dzieci do celów marketingowych – to najczęstsze przewinienia polskich przedszkoli według UOKIK.

Prokuratura skierowała w piątek do sądu w Jędrzejowie akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którym zarzuciła oszustwa. Oferowali oni na witrynach internetowych różne produkty, jednak po wpłaceniu pieniędzy przez kupujących towar nigdy do nich nie trafiał.

Największy węzeł autostradowy w Europie zostanie zbudowany w Sośnicy, w miejscu, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A4. Wybuduje go grecka firma JP Awax za 800 mln złotych. Jeszcze w tym roku powinny zostać ogłoszone inne wielkie kontrakty na przynajmniej kilkadziesiąt miliardów złotych.

Chcielibyśmy, żeby w Polsce obowiązywał całkowity zakaz bicia dzieci. Pracujemy nad tym - oświadczył premier Donalda Tusk.

"Bezpieczeństwo dla dzieci" - pod takim hasłem obchodzony jest Dzień Dziecka przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego gości. A wśród nich, przed ministrami i szefami państwowych służb, są oczywiście - dzieci.

Sądy nie mogą egzekwować mandatów za przekroczenie prędkości, które były zarejestrowane przez radary straży miejskiej. Przyznane punkty karne nie będą jednak anulowane.

Henryk Moruś ostatni skazany w Polsce na karę śmierci poprosił o ułaskawienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podpis wystarczy, by jeden z największych zbrodniarzy ostatniego dziesięciolecia wyszedł na wolność.

- To najlepszy czas na obniżenie akcyzy. Rosną ceny paliw, a za nimi żywność. Gdyby rząd teraz zdecydował się na obniżkę akcyzy, paliwo staniało by o 65 groszy na litrze - mówił w TVN24 Adam Bielan, rzecznik PiS. Aby paliwo staniało o taką kwotę, rząd musi obniżyć akcyzę o 55 gr. PO chce ją zmniejszyć, ale politycy Platformy dodają: "PiS nie będzie nas szantażował.

Minister ds. walki z korupcją Julia Pitera zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze TVP. Jej zdaniem, trzeba wyjaśnić, dlaczego TVP nie zdołała wynegocjować praw transmisji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. - W grę może wchodzić korupcja - mówi Pitera.