Sejm nie powinien zabiegać o wysokie pozycje w sondażach, powinien pracować nad dobrym prawem - tak poseł PO Andrzej Czuma komentował w "Magazynie 24 godziny" zachowanie uczestników posiedzenia ws. uchylenia immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. - Mam wrażenie, że PiS i PO umawiają się, jak boiskowi chuligani na "ustawki" - mówił lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Pan Leszek Korneluk od lat organizuje letnie kolonie dla dzieci i młodzieży. Swoim podopiecznym proponuje różnego rodzaju zadania, w wielu przypadkach nietypowe i wymagające wiele odwagi. dzieci - i rodzice - są szczęśliwi.

- To był przygotowany teatr polityczny, a nie przypadek - tak o posiedzeniu komisji regulaminowej, na którym pod nieobecność Zbigniewa Ziobry opiniowany był wniosek o uchylenie mu immunitetu, mówił w "Magazynie 24 godziny" Bronisław Komorowski. Według marszałka, były minister świadomie "czmychnął" ze stolicy.

Gotowa jest już lista 118 osób, którzy dostaną zwolnienia - twierdzą dziennikarze TV Puls. Zapowiadają odwet na władzach stacji i grożą sądem. Anonimowo twierdzą, że "pracodawca ogłosił, że nie zamierza wypłacić im żadnych odszkodowań, poza świadczeniami, które przewiduje ustawa o zwolnieniach grupowych".

Pięcioletnia dziewczynka wypadła z okna drugiego piętra kamienicy na warszawskiej Pradze. Dziecko zostało natychmiast przewiezione do szpitala. Matki nie było w tym czasie w mieszkaniu. Po przybyciu policji okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Były minister sprawiedliwości domaga się przeprosin od premiera Donalda Tuska za - jak mówi - kłamliwe zarzuty i pomówienia pod adresem jego, oraz krakowskich prokuratorów, którzy prowadzili śledztwo dotyczące korupcji w krakowskim samorządzie. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do sądu akty oskarżenia w tej sprawie.

Janusz Palikot nie boi się reakcji partyjnych kolegów po jego bezpardonowym ataku na prezydenta - nazwaniu go publicznie "chamem". Poseł PO nie zamierza też przepraszać Lecha Kaczyńskiego. - Mogę co najwyżej przeprosić za prezydenta, bo Polska sobie na taką głowę państwa nie zasłużyła - mówił w "Faktach po Faktach".

- Proszę nie warcholić - krzyczał do posłów PiS Andrzej Czuma z PO. Ci nie pozostali dłużni i do Stefana Niesiołowskiego skierowali oskarżenia: "Uzurpator!" i "Hańba", a podsumowali "Precz z komuną". Ich wszystkich skomentowaliście: "Od 1990 roku nie było takiego kompromitującego posiedzenia komisji sejmowej" - napisał tajemniczy ~!!!!!!!!!!. Na naszym forum wrze. Wysłaliście już ponad 2,5 tys. wpisów.

- Dla mnie niedopuszczalne jest przerywanie prac komisji z powodu hucpy politycznej - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski o awanturze w komisji regulaminowej, podczas której posłowie PiS krzyczeli "Hańba!", "Na Białoruś!", "Uzurpator!", a potem postanowili opuścić jej posiedzenie. - To była Sicz Zaporoska w polskim parlamencie - skomentował Komorowski.

Ojciec dziecka przyznał się w czasie przesłuchania do zabicia noworodka - informuje "Życie Warszawy". Miał stwierdzić jednak, że nie wiedział co wyrzuca przez okno, bo był zamroczony alkoholem.

Mimo że Lewica zamierza wstrzymać się w głosowaniu nad prezydenckim wetem w sprawie ustawy medialnej, to podczas debaty sejmowej nad proponowaną przez PO nowelą Jerzy Wenderlich kilka razy podkreślał, że "Lewica chce nadal rozmawiać z PO": - Stajemy przed wami z wyciągniętą ręką, możemy rozmawiać nawet za pięć minut - podkreślał.

Komisja Regulaminowa Sejmu pozytywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. W głosowaniu nie uczestniczyli posłowie PiS. Posiedzenie było wcześniej wielokrotnie przerywane. Hańba! Precz z komuną! Precz z PO! Na Białoruś! Wezwać policję! Traktują nas z buta! - krzyczeli posłowie opozycji, oburzeni tym, że koalicja chciała zajmować się immunitetem Zbigniewa Ziobry pod jego nieobecność. Kiedy w końcu wyszli z sali, komisja przeprowadziła głosowanie.

13-letnia mieszkanka Bytomia w ciężkim stanie trafiła do szpitala po tym jak wspinając się po grubym kablu elektrycznym, spadła z wysokości ok. 10 metrów. Upadając uderzyła głową w leżący na ziemi gruz. Razem z innymi dziećmi Patrycja bawiła się na terenie zrujnowanej hali dawnej mleczarni.

Zbigniew Ziobro twierdzi, że nie stawił się na posiedzeniu komisji regulaminowej bo został oszukany przez "zawziętych" i "mściwych" ludzi z PO. Były minister apeluje: - Niech komisja ogłosi przerwę po to żebym mógł dotrzeć na posiedzenie!

Kobiety po porodzie będą mgły zostać w szpitalu ze swoimi dziećmi - i za to nie płacić. Po interwencji TVN24, Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił kontrowersyjną decyzję. Do wtorku perswadował kobietom, że "szpital to nie hotel".

Dopiero zaczął pracę, ale już był pijany i nie zamierzał kończyć - pić. Częstochowski motorniczy miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie, a w kabinie tramwaju zapas trunków. Od godziny był w pracy i woził ludzi do pracy.

Szef PiS Jarosław Kaczyński zarzucił posłowi PO Januszowi Palikotowi, że "nie po raz pierwszy" łamie prawo. Stwierdził też, że każda "przyzwoita partia" by się takiego członka pozbyła. To reakcja na słowa Palikota, który nazwał prezydenta Lecha Kaczyńskiego "chamem".

Jakub T. jest już w rodzinnym Poznaniu, dokładniej w tamtejszym areszcie śledczym. Mężczyzna skazany w Anglii na podwójne dożywocie za gwałt i ciężkie pobicie Brytyjki, odbędzie karę w Polsce. Sprawa Jakuba T. jest precedensem w historii polskiego sądownictwa.

- Uważam prezydenta za chama - powiedział we wtorek w TVN24 poseł PO Janusz Palikot. W związku z tą wypowiedzią prokuratura wszczęła postępowanie mające sprawdzić, czy poseł nie obraził prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Grozi za to trzy lata więzienia.