Kaczmarek się tłumaczy

W przesłanym mediom oświadczeniu były minister tłumaczy dlaczego chce objąć stanowiska premiera, jeśli Sejm przyjmie konstruktywne wotum nieufności.

Pielgrzymi docierają na Jasną Górę

Większość pielgrzymów jest już w Częstochowie. W oczekiwaniu na jutrzejsze uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlą się na pobliskiej Górce Przeprośnej.

Giertych: Robicie z igły widły

Roman Giertych potwierdza, że już 12 sierpnia rozmawiał z Januszem Kaczmarkiem o kandydowaniu przez byłego szefa MSWiA na stanowisko premiera. Giertych nie widzi jednak nic złego w tym, że Kaczmarek dzień później publicznie oświadczył, że LiS nie złożył mu takiej propozycji.

Ziobro przekazał prokuraturze dyktafon

Minister sprawiedliwości złożył w prokuraturze dyktafon, na którym nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem. Chce w ten sposób rozwiać wątpliwości, które sam wzbudził, gdy w poniedziałek prezentował urządzenie jako "gwóźdź do politycznej trumny" Andrzeja Leppera.

LPR chce odwołać min. Legutkę za religię

- Jeżeli nowy minister edukacji wykreśli religię z listy przedmiotów liczonych do średniej ocen, to LPR złoży wniosek o jego dymisję - zapowiedział były wiceszef MEN Mirosław Orzechowski.

Szczygło chce łuku tryumfalnego

Minister obrony narodowej chce oddać hołd tym, którzy w 1920 roku zwyciężyli nad bolszewikami. Podkreśla, że Warszawa powinna mieć łuk tryumfalny. Szczegółów pomysłu jednak nie zdradza.

Nagranie Ziobry przesłuchane

Prokuratorzy przesłuchali już nagranie rozmowy Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera - donosi "Wprost". Warszawska Prokuratura Okręgowa zasłaniając się dobrem śledztwa nie wyjaśnia, w jakiej formie dowód został im przekazany.

Budzik: jestem policjantem i tylko policjantem

Tak właśnie przedstawił się dziennikarzom nowy szef polskiej policji inspektor Tadeusz Budzik. Od ubiegłej środy, czyli od momentu dymisji Konrada Kornatowskiego, Budzik pełnił obowiązki komendanta głównego.

Ziobro kupił dyktafon trzy lata temu

- Jeśli Zbigniew Ziobro kupuje dyktafon, to wiadomo do czego on ma służyć - relacjonuje RMF FM jeden z pracowników sklepu, gdzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nabył dyktafon. Jak twierdzi, tym samym urządzeniem minister nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem.

Wysyp polskich trufli

Ogromne pole trufli znaleziono na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Czas po temu doskonały, gdyż właśnie zaczął się sezon na te cenione grzyby.

Prawnik wkurzony na jednopasmową A4

Poruszający się autostradą A4 kierowca poczuł się zawiedziony jej stanem i odmówił zapłacenia pełnej kwoty za przejazd jej płatnym odcinkiem - informuje "Dziennik Zachodni".

Wciąż bez wyroku ws. zakażeń żółtaczką

Wyrok miał zapaść dziś, ale nie zapadnie. W sprawie zakażeń żółtaczką pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim Sąd Okręgowy w Kaliszu chce jeszcze przesłuchać dwoje świadków.

15-latek postrzelił się w brzuch

15-latek ze Śląska trafił do szpitala po tym, jak postrzelił się w brzuch ze starego karabinka sportowego, znalezionego na strychu swego domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Układ" podsunął Kaczmarka?

To była błędna decyzja - powtarza premier Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu o wyborze Janusza Kaczmarka na szefa resortu spraw wewnętrznych. - Sprawa ta może stać się dowodem na istnienie "układu" - dodaje.

Legutko: mundurki zostaną

Zmiana przepisów o wprowadzeniu mundurków szkolnych na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego byłaby absurdalna - uważa nowy szef MEN i zapowiada, że nie zrobi rewolucji w resorcie.

Jak Kaczmarek "ściemnia"

Zgodę na objęcie stanowiska premiera Janusz Kaczmarek podpisał już w niedzielę - ustalił portal tvn24.pl. Tymczasem w poniedziałek rano oświadczył publicznie, że politycy LiS nie złożyli mu w ogóle takiej propozycji.

Wiemy, co Netzel przekazał Kaczmarkowi

Dokumenty, które prezes PZU Jaromir Netzel przekazał 5 lipca ówczesnemu Ministrowi SWiA Kaczmarkowi, to plany funduszy inwestycyjnych, które chciały wykupić duże pakiety akcji PZU. Te dokumenty mogą mieć ogromne znaczenie w sporze z firmą Eureko - pisze "Dziennik".

Premier: Nominacja Kaczmarka to moja porażka

Premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" oświadczył, że jeśli nie dojdzie do samorozwiązania Sejmu, nastąpi dymisja jego rządu. Ocenił też, że wymiana Ludwika Dorna na Janusza Kaczmarka "to był wielki błąd".

"Nie godzę się na Polskę jako kraj totalnej inwigilacji"

Potwierdziły się informacje, do których w poniedziałek dotarł portal tvn24.pl - Janusz Kaczmarek został oficjalnym kandydatem LiS na premiera. W wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że motywacją jest dla niego sytuacja, w jakiej znalazła się jego rodzina. Przekonać go do tego miał Roman Giertych, który złożył wczoraj wniosek o konstruktywne wotum nieufności.