Trzy Polki zginęły w wypadku polskiego autokaru we Francji

Autokar, w wypadku którego zginęły trzy osoby, jechał z Chełma do Dublina. Do katastrofy doszło w pobliżu Dunkierki na północy Francji. 15 pasażerów autokaru zostało rannych, w tym dwóch ciężko. Większość poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru opuściła już szpitale.

Przechwycili 7 tysięcy pirackich płyt

Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię płyt CD i zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego pirata. Płyty miały trafić na polski i niemiecki rynek.

Wyborcze listy Platformy w rękach Tuska

O kształcie list wyborczych Platformy Obywatelskiej znów będzie decydował Donald Tusk - przyznają nieoficjalnie niektórzy politycy PO i zapowiadają: - Szans na ponowne kandydowanie nie mają parlamentarzyści, którzy w obecnej kadencji wykazali się nielojalnością wobec szefa PO.

Ziobro zrobi rewolucję w prokuraturze

117 doświadczonych prokuratorów w 11 elitarnych biurach. Mają zastąpić istniejące oddziały do walki z przestępczością zorganizowaną - o nowym pomyśle ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - donosi "Rzeczpospolita".

PO może flirtować z Samoobroną

Wyborcy są gotowi wybaczyć PO flirt z Samoobroną, jeśli doprowadzi to do odsunięcia PiS od rządu - powołując się na sondaż pisze "Rzeczpospolita". Platforma Obywatelska aż 10 punktów procentowych nad Prawem i Sprawiedliwością - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Bocian" rozbił się pod Gliwicami

Dwuosobowy szybowiec typu "Bocian" rozbił się w Gliwicach nieopodal lotniska miejscowego aeroklubu. Pasażerowie szybowca odnieśli lekkie obrażenia kręgosłupa.

Premier zabezpieczony przed podsłuchami

Po zapowiedziach ujawnienia przez Andrzeja Leppera taśm mogących zdyskredytować premiera i polityków PIS, "Życie Warszawy" zastanawia się czy można nagrać szefa rządu w jego kancelarii.

Przepisy o przetargach nie do obejścia

Komisja Europejska nie pozwoli na rezygnację z przetargów przy budowie stadionów na Euro 2012 - przestrzega "Rzeczpospolita". A zamówienia z wolnej ręki maja według resortu sportu być sposobem na przyspieszenie budowy.

Częstochowianie odnawiają zniszczony kirkut

Polacy i Żydzi, oburzeni i zawstydzeni sprzątają częstochowski kirkut. Prezydent miasta zapowiedział, że renowacją ponad 100 uszkodzonych płyt nagrobnych zajmie się w najbliższym czasie specjalistyczna firma.

Czworaczki dotarły do Świętochłowic

Kamil, Mateusz, Sylwia i Klaudia - urodzone w Warszawie śląskie czworaczki są już w Świętochłowicach. Dzieci przetransportowano helikopterem - każde oddzielnie w specjalnym inkubatorze.

Wojna niedawnych sojuszników

Według Karola Karskiego (PiS) tzw. taśmy Leppera to zasłona dymna, aby odwrócić uwagę od afer z udziałem przewodniczącego Samoobrony. Janusz Maksymiuk zapowiada ujawnienie nagrań, gdy premier odsłoni swoje "porażające fakty" o Lepperze.

Wojewódzki zrobi coś "Bez sensu"

Dwa zakrojone na wielką skalę taneczne show, nowe seriale, a także programy rozrywkowe pojawią się po wakacjach na antenie TVN. W TVN 24 - oprócz znanych już - nowe programy najlepszych dziennikarzy.

Udana operacja przyszycia penisa

Prawie siedem godzin trwała operacja przyszycia penisa 30-letniemu mężczyźnie. Lekarze z Krakowa naprawiali to, co pacjent sam "zepsuł" - dwie godziny wcześniej chwycił za nóż. Motywy mężczyzny nie są znane.

Chirurg: stan polityka był poważny

- Stan ogólny Andrzeja Leppera po przejściu operacji jest zadowalający, a pacjent czuje się dobrze - poinformował prof. Wojciech Noszczyk. Lider Samoobrony przeszedł dziś "skomplikowany" zabieg.