Były poseł PO usłyszy zarzuty korupcyjne

Prokuratura czeka na powrót z urlopu byłego posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Szczypińskiego. Chce postawić mu zarzut o charakterze korupcyjnym - pisze "Rzeczpospolita".

Komisje sejmowe, czyli trudne wybory posłów

Dziś Sejm wybierze skład pierwszych trzech komisji: współpracy z Unią Europejską, regulaminowej i spraw poselskich oraz finansów. Ostateczna liczba sejmowych komisji ciągle nie jest znana. Nie ma też pewności, ilu komisjom będą przewodniczyć poszczególne partie. Nieoficjalnie mówi się, że Platforma pokieruje 10 lub 11, PiS – siedmioma, a PSL i lewica – dwiema każda z nich - spekuluje dziennik "Polska".

Rapacki do rządu?

Generał policji Adam Rapacki dostał propozycję objęcia stanowiska wiceministra spraw wewnętrznych i administracji - podaje "Dziennik". Grzegorz Schetyna, kandydat na ministra i wicepremiera, chce, aby Rapacki zajął się nadzorem nad policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu.

Koniec protestu pielęgniarek

Strajkujące pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego w Suwałkach zakończyły protest. Po 21 dniach strajku zawarły porozumienie z dyrekcją szpitala i dostaną 400 zł podwyżki.

Przepych księdza

Ksiądz prałat Henryk Jankowski kupił wart ponad milion złotych luksusowy apartament w centrum Krynicy-Zdroju - donosi "Dziennik". Oficjalnie, 150-metrowy lokal w willi Cechini nabył Instytut ks. Henryka Jankowskiego, ale głównym lokatorem apartamentu będzie właśnie sam prałat.

Kurs "tańca erotycznego"

Taniec erotyczny kojarzy się zwykle z nocnym klubem. Jednak dla kobiet uczęszczających na kurs "erotic dance" to sposób na wyrażenie kobiecości.

Jak głową w mur... urzędu

Mieczysław Jaśkowski - prezes zarządu firmy deweloperskiej - od kilku lat stara się o wykupienie gruntu na terenie Warszawy, na którym jego firma wybudowała blok. Zmieniające się władze Warszawy zwlekają z rozwiązaniem tej kwestii.

Gosiewski szefem klubu PiS

Przemysław Gosiewski został wybrany we wtorek szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczasowy wicepremier zapewniał po posiedzeniu, że będzie sprawnie organizował prace klubu. Podkreślił, że obecnie jest wiele ważnych spraw, które PiS chce podnieść jako "najbardziej czytelny klub opozycji".

Girzyński: Mnie ten rząd podoba się umiarkowanie

Opozycji niezbyt podoba się rząd zaproponowany dziś przez Donalda Tuska. - Mnie podoba się ten rząd w sposób umiarkowany - oświadczył poseł PiS Zbigniew Girzyński w "Magazynie 24 godziny". - Apeluję jednak, żebyśmy dali sobie trochę czasu. Dziś, to wróżenie z fusów - ripostował Mirosław Drzewiecki z PO.

"Zalewski albo jest w PiS, albo w PO"

- Musi się zdecydować czy jest w PiS czy w PO - tak szef MON w rządzie PiS Aleksander Szczygło skomentował decyzję Pawła Zalewskiego. Poseł przyjął propozycję Platformy i będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych.

PiS będzie sprawdzało, dlaczego przegrało

Prawo i Sprawiedliwość wraca do kampanii wyborczej. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, specjalna wewnątrzpartyjna komisja ma ustalić, dlaczego partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała wybory. Taka decyzja zapadła dziś na zarządzie głównym partii.

Zalewski może pożegnać się z PiS

Poseł PiS Paweł Zalewski przyjął propozycję PO i będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych w nowym Sejmie - informuje "Rzeczpospolita". To oznacza wyrzucenie z partii - deklaruje Jolanta Szczypińska z PiS.

"Nie znam przyszłej minister pracy"

- Procedury zastosowane przy budowie rządu gwarantują, że kandydaci, w swojej dziedzinie, reprezentują taką wiedzę, jaką powinni posiadać - zapewniał w TVN24 Bogdan Zdrojewski (PO), choć przyznał, że osobiście nie zna przyszłej minister pracy Jolanty Fedak z PSL.

Nelly Rokita zachwycona propozycją Tuska

- Jestem zachwycona. To wspaniały gest ze strony przyszłego premiera - tak w rozmowie z RMF FM Nelly Rokita (PiS) komentuje propozycję spotkania, którą Donald Tusk złożył Janowi Rokicie. Przyszły premier chce porozmawiać z Rokitą o jego politycznej przyszłości.

Tuskowie jednak pod ochroną BOR

- Nie możemy wszem i wobec ogłosić, że rodzina premiera 40-milionowego kraju będzie pozbawiona ochrony - mówi Paweł Graś (PO) i zapewnia, że bliscy przyszłego premiera będą mieli ochronę: "dyskretną i bez zbędnych zbytków".

Część zatrzymanych żołnierzy ma już zarzuty

Kilku spośród siedmiu polskich żołnierzy pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie usłyszało już zarzuty - informuje prokuratura wojskowa. Pozostali usłyszą je najpóźniej jutro. Dopiero wtedy prokuratura ujawni o co żołnierze są oskarżeni.

Znamy już pełen skład rządu Donalda Tuska

Wiceszefowa PSL Jolanta Fedak kandydatką na ministra pracy, a Elżbieta Bieńkowska - na ministra rozwoju regionalnego - poinformował premier-elekt Donald Tusk. To ostatnie kandydatury, których brakowało do pełnego składu rządu. W środę lider PO przedłoży prezydentowi listę z nazwiskami przyszłych ministrów. - Będę twardy, nie przewiduję żadnych zmian - zapowiedział Tusk.

Szczypińska: Brudziński zostaje

Wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska wykluczyła dzisiaj, jakoby sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński miał stracić swą funkcję. To reakcja na doniesienia "Naszego Dziennika" o tym, że Brudziński miałby zostać odwołany na grudniowym kongresie PiS z powodu nieudanej kampanii wyborczej.

Bush i Putin - znani, ale nielubiani

Obecnych prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji zna prawie każdy Polak, ale nie należą do naszych ulubieńców - wynika z sondażu CBOS. A kogo najbardziej lubimy? Jak się okazuje niesłabnącą popularnością wciąż cieszy się były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

Zalewski szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych?

Czy Paweł Zalewski ma szansę na stanowisko szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych? Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie mówi ani tak, ani nie. Zaznacza jednak, że mimo iż zwykle na czele tej komisji stoi przedstawiciel koalicji, tym razem możemy spodziewać się precedensu.

Ćwiąkalski: sprawdzę, czy Ziobro nie popełnił błędu

Sprowadzenie Edwarda Mazura z USA do Polski to jeden z głównych celów przyszłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Kandydat na szefa resortu sprawiedliwości powiedział w radiu RMF FM, że chce sprawdzić, czy Zbigniew Ziobro nie popełnił jakiegoś błędu w tej sprawie.

Szpitalna odyseja ciężarnej kobiety

Przez prawie dobę 33-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży, z podejrzeniem pęknięcia miednicy jeździła karetką ze szpitala do szpitala. Lekarze z kolejnych placówek nie mogli udzielić kobiecie pomocy.

CBA zatrzymało byłego szefa szpitala na Szaserów

CBA zatrzymało byłego komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Szaserów w Warszawie Andrzeja S. Naczelna Prokuratura Wojskowa zarzuca mu korzystanie ze sprzętu i pomieszczeń szpitalnych w ramach prywatnej praktyki.

Tusk pozna wkrótce "tajemnice" Sikorskiego

- Szukamy odpowiedniej formuły prawnej, która pozwoli jeszcze przed powołaniem rządu ujawnić Donaldowi Tuskowi tajne informacje na temat kandydata na szefa MSZ Radosława Sikorskiego - powiedział w radiowej "Trójce" prezydencki minister Michał Kamiński.

Girzyński: prezes PiS powinien postawić na młodych działaczy

- Konieczne jest odzyskanie wpływów w miastach, środowiskach inteligenckich i wśród młodzieży. To wymaga zmiany języka i stylu prowadzenia debaty publicznej oraz poszerzenia naszej oferty programowej dla tych grup, które dały się zwieść PO - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Zbigniew Girzyński z PiS.

Najsłynniejsze śledztwa IV RP zostaną umorzone

Niebawem prokuratury mogą umorzyć sprawy "wanny Wassermanna" i śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. - Wierzę, że są to czysto profesjonalne decyzje, nie polityczne - powiedział "Dziennikowi" kandydat na ministra sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Nie zaczniemy od ścigania Krauzego

Walkę z oligarchami trzeba zacząć od przeanalizowania, czyje podpisy ze strony państwowej widnieją na ich intratnych kontraktach i umowach. I tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a nie zaczynać od ścigania Krauzego, Kulczyka czy Gudzowatego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Julia Pitera.

Zbrojne ramię "Ośmiornicy" znów przed sądem

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.