Augustów znów protestuje. Ponad dwieście osób bierze udział w blokadzie przejazdu przez miasto. Do domagających się budowy obwodnicy mieszkańców, dołączyli kierowcy ciężarówek. Do godziny 17 będą blokować ruch na przebiegającej przez miasto drodze krajowej nr 8.

- Prezydent Lech Kaczyński nie jest lwem salonowym - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem" Sławomir Nowak (PO), komentując prezydencką inicjatywę zorganizowania wielkiego balu. Według Nowaka, ten pomysł jest "kompletnie zadziwiający i chybiony". - To nie jest XIX wiek, nie mamy monarchii, żeby organizować bale - podkreślił.

Pilot, który przewożąc prezydenta Polski i przywódców kilku innych państw odmówił lądowania w Tbilisi, został odznaczony Srebrnym Krzyżem. Odznaczenie wręczył mu minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Makabryczne odkrycie w Koninie. Podczas zajęć na basenie, dwie upośledzone dziewczyny stwierdziły, że nie wejdą do wody, bo "jest zimna jak mama". Dociekliwi pracownicy socjalni ustalili, że matka leży martwa w mieszkaniu.

Od kiedy premier podał sakramentalną datę gotowości Polski do wejścia do strefy euro (2011 r.), samorządy w całym kraju ruszyły do rywalizacji o wizerunki na rewersach monet - pisze "Gazeta Wyborcza". I tak - Kraków chce portretu Czesława Miłosza, Warszawa sugeruje Syrenkę, a Białowieża marzy o podobiźnie żubra. Cel jest oczywisty - promocja miasta na europejską skalę.

Martwy noworodek znaleziony w jednym z mieszkań we Włocławku. Zapakowany w plastikową torbę leżał w szafie. Policja zatrzymała pijanego ojca dziecka. Stan zdrowia matki jest ciężki. Kobiety nie można na razie przesłuchać.

Szef komisji zdrowia Bolesław Piecha chce pokrzyżować Platformie plany związane z szybkim przeforsowaniem ustaw zdrowotnych: - Zgłoszę do marszałka Sejmu wniosek o zbadanie, czy oddłużenie szpitali nie wymaga zgody Komisji Europejskiej - zapowiada polityk PiS w rozmowie z "Dziennikiem".

Prawie 70 proc. Polaków popiera pomysł premiera dotyczący chemicznej kastracji pedofilów - wynika z sondażu TNS OBOP na zlecenie "Dziennika". Co więcej, zdecydowana większość (84 proc.) badanych uważa, że powinna to być kara przymusowa dla osób skazanych za pedofilię.

Tragiczna wiadomość ze Śląska. W bytomskiej kopalni Bobrek, 700 metrów pod ziemią maszyna górnicza przygniotła pracownika dołowego. Ratownicy wydobyli już ciało górnika na powierzchnię.

- Myślenie, że trzeba poświęcić mnie, by ratować Instytut, to ślepa uliczka. W gruncie rzeczy chodzi o głowę prezesa IPN - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" były szef pionu badawczego IPN w Gdańsku dr Sławomir Cenckiewicz.

91 proc. Polaków uważa, że potrzebna jest armia zawodowa. 81 proc. twierdzi, że przy takim wojsku czułaby się bezpieczniej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej"

Równo 69 lat temu Armia Czerwona przekroczyła wschodnie granice Rzeczpospolitej, która od 17. dni walczyła z najeźdźcą niemieckim. ZSRR złamał w ten sposób postanowienia paktu o nieagresji z 1932 roku, a także umowy wynikające z przynależności do Ligi Narodów. Była to realizacja ustaleń tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego pomiędzy III Rzeszą i Związkiem Radzieckim.

1000 złotych potrzebuje student na podstawowe wydatki w obcym mieście - wyliczyła "Gazeta Prawna". Najwięcej pieniędzy idzie na mieszkanie, bo w akademikach wszyscy chętni się nie mieszczą.

Targi ślubne organizowane są w Polsce już od lat. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano targi rozwodowe. Księża salwatorianie stwierdzili, że coś jest nie tak i organizują... targi wierności.

- Już spełniamy warunki by przystąpić do strefy euro - mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł PO Grzegorz Dolniak. Z kolei szef SLD Grzegorz Napieralski przekonywał: wtorkowa deklaracja premiera Tuska pozbawiona jest konkretów.

- Zakończę swoją misję jako prezes PZPN-u - kolejny raz w "Magazynie 24 godziny" zadeklarował jeszcze szef związku Michał Listkiewicz. Daleko jednak nie zamierza odejść. - Chcę być w sztabie związku odpowiedzialnym za EURO 2012; odpowiadać za kontakty z UEFA. Widzę siebie jako takiego "ministra spraw zagranicznych" PZPN - zwierzył się Listkiewicz.

Kastracja chemiczna nie będzie karą, lecz kuracją – podkreślał wielokrotnie w „Kropce nad i” minister sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski zapewniał przy tym, że Polska - która nie jest pionierem we wprowadzaniu kastracji - będzie miała system leczenia pedofilów „najbardziej cywilizowany i zgodny z konstytucją”. – Kastracja to nie kara cielesna, bo ta charakteryzuje się odwetem, a kastracja jest w interesie sprawcy, mimo że nie musi się na to godzić – powiedział.

Prowadzone od piątku poszukiwania zaginionej, 80-letniej mieszkanki Meszna (Lubelskie), zakończyły się szczęśliwie. Kobieta przeżyła, bo w nocy ogrzewał ją pies Tofik.

8-letni Damian z województwa podlaskiego uratował rodzinny dobytek przed płomieniami. Teraz odebrał medal za bohaterską postawę z rąk strażaków - Był opanowany, wiedział jak zachować się w sytuacji zagrożenia - nie szczędzili pochwał pod adresem chłopca strażacy.