Menachem Joskowicz, były naczelny rabin Polski w latach 1988-1999, zmarł w piątek w Jerozolimie - poinformowała gmina żydowska w Warszawie. Miał 86 lat.

"Totalny paraliż krajowej '7', ciężarówki nie mogły podjechać pod Górę Baranowską i tak rozpoczęła się totalna blokada trasy" - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 @Piotrek. Podobnie jest w wielu innych miejscach kraju. Tiry blokują trasy, a stojący w gigantycznych korkach kierowcy samochodów osobowych tracą resztki cierpliwości. Z całego kraju napływają do nas informacje, zdjęcia i filmy ukazujące problemy na polskich drogach.

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej poprosiła MON o informację w sprawie sytuacji na poligonie w Drawsku. Wysłucha jej na posiedzeniu 1 grudnia. O braku odpowiedniej opieki medycznej, przeludnionych namiotach i zagrożeniu zaczadzeniem napisał portal tvn24.pl

W tył samochodu kandydującego teraz ponownie prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyry uderzył inny samochód i wepchnął go na drzewo. Sprawca wypadku uciekł z miejsca wypadku, a prezydent trafił do szpitala. Po badaniach został zwolniony do domu. To nie pierwszy niecodzienny wypadek Osyry w trakcie kampanii wyborczej.

Kongres stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza odbędzie się prawdopodobnie 11 lub 12 grudnia w Warszawie - zapowiadają członkowie PJN. Joanna Kluzik-Rostkowska dokładnej daty nie chciała podać, ale zapowiedziała ogłoszenie programu.

Marian Jurczyk - dawny lider szczecińskiej Solidarności - nie dostanie od Skarbu Państwa 300 tysięcy złotych za uznanie go "kłamcą lustracyjnym", z którego to zarzutu został po pięciu latach oczyszczony. Wyrok w sprawie odszkodowania wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie, odrzucając jego odwołanie od wyroku niższej instancji.

Z co najmniej kilkunastominutowym, ale też i znacznie dłuższymi opóźnieniem muszą się liczyć pasażerowie podróżujący koleją. - Szczególnie trudne warunki panują w centralnej i południowej Polsce - informuje tvn24.pl rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki.

Robert Węgrzyn (PO) kaja się za "kuźwę". Jeszcze trzy dni temu zarzekał się, że nie przeprosi Marzeny Wróbel (PiS) za krytykę koloru jej żakietu, dziś do komisji etyki pisze: - Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią, gorąco przepraszam.

Z połowy domu w miejscowości Rudna Wielka (Dolny Śląsk) zostały szczątki po tym, jak uderzyła w niego ciężarówka. Na drodze było bardzo ślisko i kierowca nie zapanował nad samochodem. Ranny 55-latek trafił do szpitala.

- Można współczuć Amerykanom, że im akurat przytrafił się taki wyciek, ale dziś wszelkie przekazy informacji odbywają się niemal publicznie – przypomina gen. Stanisław Koziej. Zdaniem szefa BBN konsekwencje rewelacji Wikileaks dla relacji Polska-USA będą "żadne".

Wyciek kolejnych tajnych dokumentów opublikowanych przez Wikileaks nie stanie się powodem zmian w kontaktach z amerykańskimi dyplomatami - ocenia minister obrony narodowej Bogdan Klich. Portal Wikileaks dotarł do 250 tys. akt, z czego 972 depesz pochodzi z Polski. Co znajduje się w dokumentach z Warszawy i Krakowa? Tego na razie dokładniej nie wiadomo.

Zawaliły się namioty, które przykrywają zimą korty tenisowe w Radomiu. Nikomu nic się nie stało. Przyczyną katastrofy było najprawdopodobniej przeciążenie konstrukcji śniegiem. Strażacy apelują o oczyszczanie dachów budynków.

Na Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie czeka się jak na papieża - pisze rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" o zbliżającej się wizycie rosyjskiego prezydenta. Według dziennika, Polacy liczą na to, że gość otworzy nowy rozdział w stosunkach polsko-rosyjskich, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię Katynia.

Obfite opady śniegu i coraz większy mróz to dla bezdomnych śmiertelne zagrożenie wychłodzeniem organizmu. Policjanci z Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie) znaleźli minionej nocy zamarznięte ciało 35-letniego mężczyzny. Wskutek wychłodzenia zmarł też bezdomny mężczyzna w Łodzi.

Olbrzymią katastrofą dla dyplomacji amerykańskiej nazwał najnowsze przecieki serwisu Wikileaks dziennikarz TVN i "Gazety Wyborczej" Bartosz Węglarczyk. Jego zdaniem, ta historia władzom Stanów Zjednoczonych "będzie śniła się przez następne dziesięciolecia". Węglarczyk obawia się też ujawnienia treści depesz z Polski.

Wicemarszałek woj. pomorskiego Leszek Czarnobaj, odpowiedzialny za służbę zdrowia poda się do dymisji - dowiedziało się TVN24. Decyzja ma związek z zapadnięciem w śpiączkę po operacji obywatelki Szwecji, która w Pomorskim Centrum Traumatologii poddała się operacji plastycznej.

Jak będą wyglądały stacje centralnego odcinka II linii warszawskiego metra? Ostatecznie zdecydują o tym projekty budowlane. Jednak stworzone do programu funkcjonalno-użytkowego II linii metra wizualizacje pokazują, w jakim kierunku będą szły poszukiwania projektantów.

- Poufne dokumenty amerykańskiej dyplomacji, które przeciekły do opinii publicznej za pośrednictwem serwisu Wikileaks nie będą niosły poważniejszych konsekwencji - uważa europoseł Paweł Kowal, członek nowozawiązanego ruchu PJN. - Takie opisy słyszymy czasami, jak zapomni się wyłączyć mikrofon - mówił w "Poranku TVN24".

Joanna Kluzik-Rostkowska pisze do prezesa swojej byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. "Nasze drogi polityczne się rozeszły. (...) Nie oznacza to jednak, że musimy prowadzić ze sobą wojnę" - czytamy w liście otwartym opublikowanym w "Rzeczpospolitej".

Do czasu podjęcia pracy w CBA nie miał dużego doświadczenia z kobietami. Zaczynał jako 16-latek ze starszą od siebie i bardziej doświadczoną dziewczyną. Rodzice byli za ścianą. Później był w dziewięcioletnim związku. Ona zdradziła go z kolegą. Najsłynniejszy polski agent, znany jako agent Tomek, opowiedział "Newsweekowi" o sobie i swojej pracy.