Koalicja z PiS dzieli PSL

Nie wykluczamy kolacji z PiS - powiedział w TVN24 prezes PSL Waldemar Pawlak. Zdementował w ten sposób słowa swojego kolegi Janusza Piechocińskiego, który ogłosił, że Stronnictwo na pewno nie będzie współpracować z PiS.

Picheta wyrzucony z PO, ale chce kandydować

Wojciech Picheta, który został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, nie zamierza rezygnować z kandydowania do Sejmu - donosi RMF FM. Poseł powtarza, że CBA nie udowodniło, by był zamieszany w korupcyjne rozgrywki Sawickiej.

Macierewicz: Ministrowie przyzwalali na działanie mafii

Struktury mafijne powstawały w oparciu o wywiad PRL, a kolejni ministrowie Komorowski i Onyszkiewicz pozwalali na to i świadomie wprowadzali Polaków w błąd - to, według Antoniego Macierewicza, najważniejsze wnioski nieopublikowanej jeszcze drugiej części raportu WSI.

Giertych: dziś opowiem o korupcji w szeregach PiS

- W środę ujawnię szczegóły o osobach z PiS, które zostały skazane za korupcję, a mimo to znajdują się w bardzo istotnych punktach władztwa PiS - zapowiada Roman Giertych. Być może chodzi o prezesa Radia Lublin Mariusza Deckerta - ustalił portal tvn24.pl

Tusk nie wystąpi w Radiu Maryja

Platforma Obywatelska nie będzie się już starać o debatę Donalda Tuska ze słuchaczami Radia Maryja. - Odpowiedź rozgłośni, w której są stawiane warunki, odczytujemy jako odmowę - mówi "Dziennikowi" poseł PO Rafał Grupiński.

SOS - toniemy!!! (Na niby)

Ok. 300 strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników WOPR, a nawet funkcjonariuszy BOR wzięło udział w akcji ratowniczej, która odbyła się po symulowanej kolizji dwóch statków na Zalewie Koronowskim.

Arsenał w piwnicy

Prawdziwy arsenał z czasów II wojny światowej znaleźli policjanci z Poznania w piwnicy 40-letniego mieszkańca Jeżyc. Konieczna była ewakuacja mieszkańców pobliskich domów.

Szczygło zablokował sprzedaż działki na Helu

Agencja Mienia Wojskowego chciała sprzedać strategiczny teren zajmowany na Helu przez żandarmerię. W transakcji chciała pośredniczyć była posłanka PO Beata Sawicka podejrzana o korupcję. Sprzedaż zablokował min. Szczygło - pisze "Rzeczpospolita".

Nie mamy rezerw ropy na czarną godzinę

Polskie rezerwy ropy naftowej zostały wpompowane do zbiorników, z których w razie nagłej potrzeby, np. zakręcenia kurka z rosyjską ropą, nie da się ich wypompować - pisze "Dziennik" powołując się na tajny raport NIK.

TVP zmienia ramówkę dla CBA?

TVP specjalnie zmieniła ramówkę "Jedynki", żeby pokazać konferencję prasową CBA, na której pokazano materiały operacyjne ze śledztwa w sprawie korupcyjnej byłej posłanki PO Beaty Sawickiej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Picheta na taśmach CBA, Ewa Kopacz - "macher nr 1"

Ewa Kopacz - szefowa sejmowej komisji zdrowia, to "macher numer jeden" - jak nazwała ją Beata Sawicka - dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl. Takie same informacje podaje "Rzeczpospolita". Inny z posłów PO - Wojciech Picheta nie wyklucza zaś, że to on jest na taśmach CBA.

Gosiewski: Tak łatwo od Sawickiej nie uciekniecie

- Sawicka działała w grupie, która chciała zrobić interes na prywatyzacji szpitali, to pokazuje pewien nastrój w panujący w PO - powiedział w Magazynie 24 Godziny Przemysław Gosiewski. - To skandaliczne wypowiedzi - ripostuje Adam Szejnfeld z PO. - Sawicka działała we własnym imieniu, PO nie ma i nie miało nic z tą sprawą wspólnego.

Nowak: Odgrzewacie kotlety; Putra: Patrzcie, co wy gotujecie

O kłamstwach i faktach w sprawie prywatyzacji szpitali, odgrzewaniu kotletów i "programach wyborczych, które dezaktualizują się po dwóch miesiącach" - o tym wszystkim rozmawiali w studiu TVN24 Krzysztof Putra z PiS-u i Sławomir Nowak z PO.

Kwaśniewski: sprawa Sawickiej to Rywin do kwadratu

- Niech Tusk nie zakłamuje sytuacji. Sprawa Sawickiej to Rywin do kwadratu - powiedział w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Według niego PO i PiS szukają winnych wszędzie, tylko nie we własnych szeregach. - PO musi przyznać, że wśród nich tez są czarne owce - dodał były prezydent.

"Niech Tusk ujawni grupę trzymającą władzę"

Po ujawnieniu przez CBA taśm operacyjnych ws. Beaty Sawickiej, PiS wzywa Donalda Tuska do "ujawniania grupy trzymającej władzę". - Niech ujawni nazwiska. Niech powie, na czym polega "deal" dotyczący służby zdrowia - nawoływał Joachim Brudziński.

"Minister nie był opatrywany przez Podgórskiego"

Ministerstwo Sprawiedliwości kategorycznie zaprzeczyło doniesieniom mediów, jakoby Zbigniewa Ziobrę po wypadku opatrywał prof. Jan Podgórski - lekarz zatrzymany w sierpniu przez CBA pod zarzutem korupcji. Resort podał, że Ziobro ma złamaną rękę.

Opozycja: nie ma zgody na likwidację CBA

CBA powinno działać dalej, ale na trochę innych zasadach, a z korupcją trzeba walczyć już na etapie tworzenia prawa - uważają PO, PSL i LiD. Partie te jako jedyne wypełniły ankietę dotyczącą korupcji.

Pitera: Niech CBA pokaże takie same materiały z afer PiS

- Sawicka oszalała na punkcie pieniędzy i została za to natychmiast ukarana. Trudno powiedzieć, co PiS chce teraz osiągnąć, ale żeby uwierzyć w czyste intencje premiera oczekuję, że Kamiński pokaże takie same dowody z afer PiS, Kaczmarka, narkotyków w Pałacu Prezydenckim, ministra Lipca - wyliczała posłanka PO Julia Pitera.

Sąd nie zajmie się "kłamstwami Kurskiego" ze spotu LPR

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił wniosek Jacka Kurskiego przeciwko LPR, dotyczący spotu wyborczego Ligi. Polityk PiS-u uznał, że został w nim pomówiony. Po ogłoszeniu postanowienia Kurski wybiegł na kolejną rozprawę i orzeczenia sądu nie skomentował.

Dorn: Tusk nie ma łączności z Bogiem

- Nic mi nie wiadomo, by Tusk i PO mieli bezpośrednią łączność z Panem Bogiem, a tylko On potrafi czynić cuda - stwierdził na swym blogu marszałek Sejmu Ludwik Dorn. To odpowiedź na nowe hasło wyborcze Platformy, w którym partia obiecuje Polsce cud gospodarczy na miarę Irlandii.

Miliony oglądały debaty

Polityczne debaty - to temat, który ożywia naszych internautów. Przy okazji wczorajszego starcia Tusk - Kwaśniewski padł kolejny rekord: w trakcie debaty odnotowaliśmy 263 tys. odsłon naszej strony. W telewizjach najwięcej Polaków oglądało starcie Kwaśniewski-Kaczyński: ponad 10,1 mln osób.

Niesiołowski: podłe kłamstwa fagasów Kamińskiego

Platforma Obywatelska jest oburzona ujawnieniem przez CBA rozmów posłanki Beaty Sawickiej z "kolegą z parlamentu". - To skandal. Celem CBA jest kompromitowanie ludzi - mówi w TVN24 Julia Pitera. A Stefan Niesiołowski grzmi: - Kłamstwa Mariusza Kamińskiego i jego fagasów są podłe!

CBA pokazuje dowody obciążające Sawicką

Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło nagranie operacyjne mające być dowodem na korupcję posłanki Beaty Sawickiej (niezrzeszona, wcześniej PO). Kobieta zażądała 100 tys. zł za pomoc w ustawieniu przetargu na nieruchomość na Helu.

Tusk mówi "nie" debatom

Donald Tusk nie weźmie już udziału w żadnej debacie - powiedział sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Szef PO gotów jest wystąpić jedynie w Radiu Maryja.

Kujawsko-pomorskie: spłonął zakład stolarski

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł w lakierni i części hali produkcyjnej zakładu stolarskiego we wsi Raciąski Młyn koło Tucholi. Nad miejscowością unosi się ciemny dym, ale straż pożarna zapewnia, że nie jest szkodliwy dla okolicznych mieszkańców.