Ziobro: Kryże do Sądu Najwyższego

- Andrzej Kryże jest wybitnym prawnikiem i zasługuje na miejsce w Sądzie Najwyższym lub Prokuraturze Krajowej - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Nie powiedział jednak, czy awansuje swojego zastępcę.

Wała tOmaszowi LiSowi

Warszawskie wydanie "Dziennika", strona 15, dział "Świat". Pierwsze litery kolejnych wersów artykułu "Rice krytykuje Moskwę za szantaż gazowy" układają się w niezbyt elegancki, ale jednoznaczny komunikat: "wała Tomaszowi Lisowi". Przypadek? Tak twierdzi szef działu zagranicznego gazety.

Proces pielęgniarek umorzony

Są okręgowy w Katowicach ostatecznie umorzył sprawę pielęgniarek, które dwa lata temu podczas nocnego dyżuru fotografowały się z wcześniakami wyjętymi z inkubatora.

Giertych odszedł z polityki

Roman Giertych zrezygnował z funkcji prezesa Ligi Polskich Rodzin. Powód? Klęska wyborcza LPR. - Przegraliśmy, bo zawarliśmy koalicję z PiS - twierdzi Giertych.

Brudziński do dyspozycji szefostwa PiS

Sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński powiedział, że na najbliższym posiedzeniu Rady Politycznej odda się do dyspozycji partii. Poseł dodał, iż bierze na siebie odpowiedzialność za wynik wyborów.

Polska pierwsza podpisze unijny traktat?

Jacek Saryusz-Wolski z PO powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire", że Polska, jako pierwszy kraj, chce ratyfikować Traktat Reformujący UE. Zamierza w ten sposób zmienić "negatywny wizerunek Polski ostatnich dwóch latach".

Uprowadzona 12-latka

Zaginioną 12-letnią Karolinę z Tuchowa (woj. małopolskie) policjanci odnaleźli w domu w Raszynie koło Warszawy. Jak podają funkcjonariusze, dziewczynkę uprowadził 47-letni mężczyzna, którego wcześniej poznała przez internet.

Premier: 5 listopada rząd poda się do dymisji

PiS będzie twardą opozycją - zapowiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. I na dowód ostro skrytykował PO. - Platforma chce ubezwłasnowolnić CBA. Za jej rządów grozi nam powrót do uległości wobec innych państw europejskich - grzmiał premier.

Sprawy Wałęsa vs Wyszkowski ciąg dalszy

Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczęła się rozprawa w procesie wytoczonym przez b. prezydenta dawnemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych. Krzysztof Wyszkowski zarzucił Lechowi Wałęsie kradzież pieniędzy "Solidarności".

Pogotowie odmówiło przyjazdu by stwierdzić zgon

Starszy mieszkaniec Łodzi czekał kilkanaście godzin, aby legalnie stwierdzić zgon kobiety zmarłej w jego mieszkaniu. Pogotowie odesłało mężczyznę do lekarza pierwszego kontaktu, twierdząc, że nie może wyjeżdżać do zmarłej osoby

Karambol na A4

Dwie osoby zostały ranne w karambolu, do jakiego doszło rano na autostradzie A4 koło miejscowości Owczary (Dolnośląskie). Pomiędzy Opolem a Wrocławiem zderzyło się siedem samochodów, w tym dwie ciężarówki. Ruch w stronę Wrocławia jest utrudniony.

Pawlak: Nie muszę być w rządzie

Wygląda na to, że Waldemar Pawlak nie chce wchodzić do rządu - spekulują media. - Dwa razy byłem premierem, wiem ile to kosztuje, więc nie muszę się tak emocjonować stanowiskami. Nie muszę być w rządzie - mówił w środę lider PSL w Radiu Zet.

"PSL nie może być przystawką"

W rozmowach z PSL nie będę się trzymał sztywnych zasad arytmetyki. Ludowcy muszą się czuć w nowym rządzie współgospodarzem a nie "przystawką" - powiedział w TVN24 Donald Tusk, kandydat PO na premiera. Przyznał, że Radek Sikorski ma duże szanse, żeby zostać szefem MON.

Dochnal opuści areszt

Znany lobbysta Marek Dochnal wyjdzie na wolność, jeśli zapłaci pół miliona złotych kaucji. Na uchylenie aresztu zgodził się sąd w Katowicach. Nie jest jednak znana dokłada data, od kiedy lobbysta będzie mógł znowu cieszyć się wolnością.

Gosiewski zmieni Kuchcińskiego

- Przemysław Gosiewski jest bardzo skuteczny politycznie i pracowity. Po tym względem, poza prezesem PiS, nie ma sobie w partii równych - w ten sposób Marek Kuchciński odniósł się w TVN24 do planowanych zmian na stanowisku szefa klubu PiS.

Bielan pierwszą ofiarą powyborczych rozliczeń

Adam Bielan, rzecznik PiS, który nadzorował kampanię partii stanie się pierwszą ofiarą powyborczych rozliczeń - twierdzi "Dziennik". - W PiS panuje frustracja i przekonanie, że ktoś musi zapłacić za to, co się stało - mówi gazecie jeden z posłów partii.

Lewica kłóci się o stołki

Po pożegnaniu Aleksandra Kwaśniewskiego koalicja SLD, SdPl i Partii Demokratycznej zaczyna trzeszczeć w szwach. Na placu boju pozostało trzech liderów i zaczyna się wielkie rozpychanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rospuda ocalona?

Trwający lata spór o Rospudę najprawdopodobniej zakończy się sukcesem ekologów. Alternatywna trasa opracowana przez specjalistów na zlecenie PO przewiduje przebieg Via Baltica przez Łomżę i Ełk.

Strasburg zajmie się sprawą dr. Mirosława G.

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przyjął do rozpoznania skargę dr. Mirosława G. zatrzymanego w lutym pod zarzutem korupcji i zabójstwa pacjenta. Informacja o decyzji Trybunału została przekazana polskiemu rządowi - donosi "Gazeta Wyborcza".

Ziobro zapowiada nowy wniosek o ekstradycję Mazura

- Prokuratura Krajowa jeszcze raz wystąpi do USA o wydanie Edwarda Mazura - powiedział dziennikowi "Polska" obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Potencjalni nowi ministrowie tego resortu nie wykluczają poparcia dla tego wniosku.

Z polityki do cateringu

Piotr Zawrotniak, 26-letni lider SLD na Lubelszczyźnie porzucił karierę polityka i wyjechał do pracy do Anglii. Przygotowuje tam posiłki dla pasażerów jednej z linii lotniczej. Nad jego losem pochyla się "Gazeta Wyborcza".

PSL: najpierw program, potem nazwiska

- PSL nie stawia żądań przed rozmowami koalicyjnymi z PO - zapowiada Marek Sawicki ze Stronnictwa. Jak dodaje, obecnie potrzeba "kilku dni spokoju, by się dogadać".

Ziobro: wysoko podniosłem poprzeczkę następcy

- Mam na swoim koncie liczne sukcesy m.in. w zakresie walki z korupcją - chwalił się w "Magazynie 24 godziny" Zbigniew Ziobro. I życzył następcy powodzenia i uprzedził, że będzie bacznie przyglądał się jego poczynaniom.

Tusk: nie zlikwiduję CBA

Choć ocena działania szefa CBA Mariusza Kamińskiego jest jednoznacznie negatywna za zaagażowanie polityczne, to CBA nie będzie zlikwidowane - zapowiada oficjalny już kandydat na premiera Donald Tusk.

Kurski: Z Bielanem mamy szorstką przyjaźń

- Przeciwko PiS podczas kampanii wyborczej występowały potężne siły. Telewizja Publiczna też nam nie sprzyjała, a nawet naganiała wyborców PO - tak przegraną PiS w wyborach tłumaczył w "Kropce nad i" Jacek Kurski.

Satyryk, radny i piłkarz w sejmowej ławie

W VI kadencji Sejmu w ławach poselskich znajdzie się wiele znanych twarzy niekoniecznie kojarzonych z polityką. Posłami zostali m.in. zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera Janusz Dzięcioł, naczelnik jurajskiej grupy GOPR Piotr van der Coghen i satyryk Tadeusz Ross.