"Inwigilują dziennikarzy łamiąc prawo"

Polskie służby inwigilując dziennikarzy łamią prawo i gwarancje konstytucyjne - powiedział przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków dziennikarz tvn24.pl Maciej Duda. Jego zdaniem służby "od ręki" mają dostęp do informacji o ich życiu prywatnym.

Rada Bezpieczeństwa z Jaruzelskim rozmawia o Rosji

Grudniowa wizyta prezydenta Rosji ma być głównym tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które rozpoczęło się w Warszawie. Na obrady prezydent Bronisław Komorowski zaprosił poza powołanymi członkami, byłych prezydentów i premierów. W tym Wojciecha Jaruzelskiego.

"Talent ma znaczenie". Radni Marczułajtis, Niemczyk i inni

W wyborach samorządowych nie mogło wśród kandydatów zabraknąć także znanych sportowców. Nie tylko byłych, ale też takich, którzy kariery jeszcze nie zakończyli. W wyścigu o zaufanie wyborców startowało wielu, tylko nieliczni stanęli na podium.

Zarzuty dla pijanego nastolatka

Prokuratura w Kozienicach postawiła zarzuty nastolatkowi, który pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił policjanta na służbie. Odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wystosowano też wniosek o aresztowanie nastolatka.

Prokuratura: Szyfrant Zielonka nie zdezerterował

Szyfrant polskiego wywiadu wojskowego Stefan Zielonka nie był dezerterem - uznała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie w środę. Śledztwo przeciwko chorążemu zostało umorzone. Według prokuratury przyczyną śmierci Zielonki było najprawdopodobniej samobójstwo.

Fotyga na Greenpoincie. "Widzę wiele dróg"

Anna Fotyga jest zadowolona z wizyty w USA i spotkań z kongresmenami w sprawie smoleńskiego śledztwa. - Widzę bardzo wiele dróg i wiele możliwości, ale też widzę, jaka to będzie długa droga - przekonywała była szefowa MSZ na Greenpoincie.

"Szkło się zbiło" 1,5 promila we krwi radnego PO

Krótko trwała radość z sukcesu radnego z Białej Podlaskiej. 43-letni Marek G. dzień po wyborach został zatrzymany przez policyjny patrol za jazdę po pijanemu. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Darmowa wódka wspomagała wyborców?

W gminie Lubiszyn (województwo lubuskie)wybuchła wyborcza afera. Policja zatrzymała 15 osób podejrzanych o kupowanie głosów za alkohol. Po gminie miał krążyć bus, z którego podczas głosowania rozdawano butelki wypełnione wysokoprocentowym alkoholem. Obdarowani w zamian mieli postawić krzyżyk przy odpowiednim nazwisku.

"Obietnic dzieciom do kroplówek się nie wleje"

Po wstrzymaniu przyjęć do kliniki leczącej chore na raka dzieci, jej dyrektor walczy jak może, aby zdobyć pieniądze dla swoich podopiecznych. Teraz czeka ją spotkanie z minister zdrowia. - Liczę na to, że pieniądze się znajdą. Obietnic dzieciom do kroplówek się nie wleje – mówi prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Hematologii we Wrocławiu.

Dziennikarz tvn24.pl przed komisją ds. nacisków

Maciej Duda, dziennikarz portalu tvn24.pl zeznaje przed sejmową komisją ds. nacisków. Komisja bada sprawę kontroli operacyjnej 10 dziennikarzy, w tym m.in. Moniki Olejnik, Bertolda Kittla i Macieja Dudy, którą służby specjalne miały prowadzić w latach 2005-2007.

Kapuściński w samorządzie, Czarna Mamba nie

Zbieżność nazwisk przypadkowa, ale zwycięstwo w wyborach prawdziwe. Udało się Ryszardowi Kapuścińskiemu i Martynie Wojciechowskiej, ale cztery Joanny Muchy i trzech Jarosławów Kaczyńskich przepadło. Nazwisko pomogło też „prawdziwym” kandydatom: Annie Nehrebeckiej czy Alicji Tysiąc.

Rodziny katyńskie nie chcą ugody z Rosją

Wykluczamy ugodę z władzami Rosji w sprawie skargi katyńskiej złożonej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - informują rodziny ofiar zbrodni katyńskiej. Powodem jest odpowiedź Rosji w tej sprawie.

Kamiński znów rzuca wyzwanie Wiśle

Przepłynął już Wisłę kajakiem latem i zimą. Teraz Marek Kamiński, bo o nim mowa, postanowił przepłynąć królową polskich rzek wpław. Nie całą oczywiście. "Jedynie" 10 kilometrów. - Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o Wiśle i zaczęli korzystać z możliwości jakie daje – tłumaczy podróżnik.

Sejmowi rekordziści transferowi

W składzie nowego klubu parlamentarnego "Polska jest najważniejsza" znalazł się poseł Wojciech Mojzesowicz. Jego polityczna kariera jest naznaczona licznymi transferami partyjnymi. To już szóste ugrupowanie, do którego należy.

"Ja bym z nim nigdy nie rozmawiał"

- Dziwi mnie ta decyzja - skomentował decyzję Bronisława Komorowskiego o zaproszeniu Wojciecha Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poseł PO Jarosław Gowin. Do krytyki przyłączył się również europoseł PiS Jacek Kurski.

Bezpartyjni będą rządzić miastami

Kandydaci startujący z list niezależnych komitetów wyborczych obejmą stery władzy w zdecydowanej większości polskich miast. 444 z wybranych burmistrzów oficjalnie nie należy do żadnej partii. Statystyka wygląda podobnie w przypadku prezydentów i wójtów.

PSL deklasuje rywali w małych gminach

PSL zdeklasowało partyjnych rywali w walce o miejsca w radach gmin liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Ludowcy zdobyli w skali kraju 4175 mandatów, a następne na liście PiS tylko 1655. Jednak poza wszelką konkurencją są kandydaci nie należący do dużych partii, którzy zdobyli aż 24 867 miejsc.

11 prezydentów się obroniło

Jedenastu prezydentów największych miast może spać spokojnie - we wtorek Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdziła, że wygrali oni w pierwszej turze. Nie przebiła się w niej żadna nowa twarz. Wszyscy wybrani 21 listopada to prezydenci, którzy dotychczas rządzili w swoich miastach.

Dogrywka w 9 dużych miastach

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne i ostateczne wyniki wyborów samorządowych. W wyborach do sejmików wojewódzkich wygrała Platforma Obywatelska, na drugim miejscu uplasował się PiS, na trzecim PSL. W całych wyborach frekwencja wyniosła 47,32 procent. W dziewięciu dużych miastach będzie potrzebna II tura.

"Niczego PiS nie zabraliśmy"

Elżbieta Jakubiak nie zamierza składać mandatu poselskiego. - Prawo i Sprawiedliwość dostało ode mnie równie dużo, jak ja od Prawa i Sprawiedliwości - mówiła w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24. Komentując rozłam w PiS-ie Jarosław Gowin (PO) nazwał polityków z nowego klubu poselskiego "Polska jest najważniejsza" "buntownikami w imię honoru", a Jacek Kurski (PiS) powtarzał, że szkodzili oni partii w środku kampanii wyborczej.

Kaczyński o PJN: przerażający absmak

Jarosław Kaczyński nie wróży sukcesu klubowi Polska Jest Najważniejsza. - Sądzę, że ich przyszłość będzie podobna do Prawicy Rzeczypospolitej czy innych tego rodzaju przedsięwzięć. Tam jednak nie było tego absmaku, takiego przerażającego absmaku - stwierdził

"Wydawało mi się, że to niemożliwe"

- Nie wierzyłem, że uda się powołanie tego klubu. (...) Wydawało mi się, że jest to bardzo trudne, wręcz niemożliwe - mówił o rejestracji nowego klubu poselskiego "Polska jest najważniejsza" Grzegorz Schetyna. Marszałek Sejmu w "Faktach po Faktach" w TVN24 podkreślił jednak, że Joannę Kluzik-Rostkowską i jej kolegów czeka ciężka praca. - To wielki projekt, bardzo, bardzo trudny - ocenił.

"Pani mówi od rzeczy". Wyrzucona Wróbel siedzi

Ostre spięcie pomiędzy posłanką PiS Marzeną Wróbel a przewodniczącym komisji ds. nacisków Andrzejem Czumą (PO). Zdaniem przewodniczącego Wróbel nie mówiła "do rzeczy" przesłuchując świadka i wykluczył ją z posiedzenia. Gdy Wróbel nie chciała wyjść z sali, Czuma postanowił przedwcześnie zakończyć posiedzenie komisji.

Strażnik "załatwiał" mandat w kuchni

Kierowca jechał za szybko, więc otrzymał mandat i punkty karne. Wydawałoby się, że to historia jakich wiele. Jednak jej ciąg dalszy odbiega od standardów. Strażnik miejski zaproponował kierowcy spotkanie w cztery oczy - w kuchni w siedzibie straży miejskiej w Warszawie. Strażnik wziął pieniądze do ręki, zapewniając przy tym mężczyznę, że kara w postaci punktów karnych zostanie anulowana.

Jaruzelski na posiedzeniu RBN

Byli prezydenci, w tym generał Wojciech Jaruzelski, i byli premierzy - ale bez Jarosława Kaczyńskiego - wezmą udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jego tematem będzie grudniowa wizyta w Polsce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

"Kat Mokotowa" zachorował

Proces Jerzego K. oskarżanego o wyjątkowo okrutne znęcanie się fizyczne i psychiczne nad podejrzanymi, nie może ruszyć. We wtorek rozprawę byłego oficera UB, nazywanego przez ludzi, których miał maltretować, "katem z Mokotowa", przełożono na styczeń. Oskarżony nie pojawił się w sądzie. Przedstawił lekarskie zwolnienie.

Wójt rekordzista. Poparcie jak w PRL

Waldemar Sabak jest wójtem gminy Górzno. Jest też rekordzistą tych wyborów samorządowych, przynajmniej jeśli chodzi o odsetek wyborców, którzy go poparli - otrzymał aż 94,75 proc. Ubiegający się o reelekcję wójt okazał się bezkonkurencyjny - bo i konkurencji nie miał...

Substancje zakazane i leki w dopalaczach

Co było w dopalaczach? Substancje psychoaktywne, w tym substancje zakazane, i leki - poinformował we wtorek p.o. Główny Inspektor Sanitarny Przemysław Biliński. Do tej pory udało się przebadać część z 10 tys. próbek dopalaczy pobranych w październiku.

Nie będzie II tury w Warszawie

Są oficjalne wyniki wyborów samorządowych z Warszawy: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz z wynikiem 53,67 proc. głosów zapewniła sobie reelekcję już w pierwszej turze. PO ma ponad połowę mandatów w Radzie Warszawy

PO z PSL w sejmikach. Tusk: nie krzyczę "hurra"

- Jest realna szansa na to, aby koalicja rządowa była powszechną koalicją samorządową na poziomie sejmików w całym kraju - ogłosił Donald Tusk. PiS też nie wyklucza samorządowej współpracy z ludowcami. Nie zamierza natomiast wchodzić w koalicje z SLD.