Paweł Poncyljusz zamierza domagać się od władz PiS przywrócenia do partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Jeśli do tego nie dojdzie, to jak mówi "będzie musiał dołączyć do Joanny i Elżbiety". Poseł podkreśla, że postulat wysłania Jarosława Kaczyńskiego do Sulejówka jest aktualny jak nigdy.

Kontrole szkoleń pilotów bez egzaminatora na pokładzie, loty bez lądowań i startów pozwalające oszczędzić paliwo i szkolenia na symulatorach tylko w teorii - tak według informatora TVN24 przedstawiała się sytuacja w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiedzialny jest za transport najważniejszych osób w państwie.

Z okazji Święta Niepodległości prezydent Bronisław Komorowski wręczy kilkanaście nominacji na stopnie generalskie w wojsku, policji i służbach specjalnych. Nominacje otrzyma m.in. generał Mieczysław Bieniek, obecny zastępca dowódcy strategicznego NATO.

Trochę pogiętej blachy - tyle zostało z 17 cystern, które spłonęły w poniedziałek w Białymstoku na skutek zderzenia się dwóch pociągów towarowych. Jak naprawdę wyglądał wybuch i akcja gaśnicza? - To wyglądało jak olbrzymi dezodorant wrzucony do ogniska - mówią strażacy, którzy gasili płonące cysterny.

Punktualnie o 8.41, czyli dokładnie wtedy, gdy siedem miesięcy temu pod Smoleńskiem rozbił się prezydencki samolot, zostanie odsłonięty pomnik ku czci ofiar katastrofy. W uroczystości na warszawskich Powązkach weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski z małżonką oraz premier Donald Tusk.

Czy Joanna Kluzik-Rostkowska po wyrzuceniu z PiS chce formować własną siłę polityczną? Na razie posłanka jest w tej sprawie bardzo tajemnicza. - Przyjdzie czas na takie rozmowy, powiem więcej niebawem - odpowiedziała w "Rozmowie Rymanowskiego". Wierzy, że może mieć szanse powodzenia. - Szklanka jest do połowy pełna - mówi.

Protokołów z sekcji zwłok tragicznie zmarłych pasażerów TU 154 M 101 jest więcej niż pasażerów lotu 10 kwietnia. Bowiem rosyjscy eksperci poddawali badaniu każdy fragment ciała znaleziony na miejscu katastrofy. DNA z tych fragmentów potwierdziło, że pod Smoleńskiem zginęli wszyscy z listy pasażerów i załogi samolotu. Jako przyczynę ich śmierci Rosjanie wpisali "uraz wielonarządowy".

- Telewizyjna Jedynka, relacjonując w sierpniu wydarzenia wokół krzyża, stojącego przez Pałacem Prezydenckim, naruszyła Ustawę o radiofonii i telewizji - uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przyjęła we wtorek raport z monitoringu programów na ten temat. KRRiT nie chce na razie informować, w jakim zakresie TVP1 naruszyła przepisy. - Najpierw skierujemy w tej sprawie pismo do nadawcy. Nie chcemy komunikować się w tej sprawie przez media - powiedział członek Rady Krzysztof Luft.

Zatrzymano dwie osoby z obsługi pociągu z cysternami, który uczestniczył w zderzeniu na białostockim dworcu. Krajobraz po poniedziałkowym wybuchu będącym następstwem wypadku przypomina plan katastroficznego filmu: zwęglone i porozrzucane jak cukierki cysterny, pogięte tory i zerwane trakcje. Sprzątanie trwa.

- Trudno poważnie komentować niepoważne oskarżenia - tak Joanna Kluzik-Rostkowska kwituje wtorkowy list Jarosława Kaczyńskiego do działaczy PiS. W liście tym prezes partii tłumaczy powody wykluczenia Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.

Polacy nie dają dziś wielkich szans ewentualnej partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Prawie połowa uważa, że wyrzucone z PiS posłanki nie powinny jej zakładać – wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PO mogłaby liczyć na 37 proc. poparcia, a PiS na 23 proc. 11 proc. ankietowanych zagłosowałoby na SLD, a siedem proc. - na PSL - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów TVN". Do urn poszłoby 40 proc. respondentów.

- To jest obrzydliwe. Jestem przeciwny gejom i lesbijkom. Proszę państwa, nawet koza z kozą tego nie robią – takie słowa na spotkaniu z organizacjami pozarządowymi padły z ust kandydata SLD na prezydenta Kielc Jana Gierady. Ten w rozmowie z tvn24.pl zapewnia, że nikogo obrazić nie chciał. A wiceszef Sojuszu Longin Pastusiak deklaruje: To nie jest stanowisko SLD.

Na ostatniej sesji przed wyborami stołeczni radni uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego Placu Defilad. Od obowiązującego - uchwalonego w podobnych okolicznościach cztery lata temu - różni się głównie tym, że pozwala na budowę pięciu wieżowców wokół PKiN.

Adwokat Abd al-Rahima al-Nashiriego, domniemanego więźnia CIA w Polsce, przekazał warszawskiej prokuraturze dane kilkunastu osób mających uczestniczyć w przewożeniu i torturowaniu jego klienta. Adwokat chce ich przesłuchania. Prokuratura zbada zasadność wniosku.

Marginalna, ale przekonaną o swojej wyższości grupa członków PiS prowadziła działania, których celem miała być zmiana władz i charakteru partii - pisze prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy ugrupowania, w którym tłumaczy powody wykluczenia Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej z partii.

- Projekt nowej koncepcji strategicznej NATO jest nadal objęty klauzulą tajności, ale jest dostępny dla tych członków RBN, którzy chcieliby się z nim zapoznać - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Sekretarz generalny NATO zdecydował, aby treści nie były dyskutowane w formule publicznej - wyjaśnił.

Wypisywała zwolnienia dla zdrowych osób i z wsteczną datą, za pieniądze, teraz grozi jej do ośmiu lat więzienia. Postawiono jej zarzut poświadczenia nieprawdy. Problemy mogą mieć też klienci doktor K. z Sosnowca. Po interwencji „Prosto z Polski” sprawą zajęła się policja

Grzywny od 3,5 do 7,5 tys. zł muszą zapłacić trzej oficerowie oskarżeni o złamanie prawa łowieckiego przez polowanie na terenie wojskowego lotniska w Malborku. Sprawa toczyła się od 207 roku, a ostateczny, prawomocny wyrok wydał we wtorek Sąd Najwyższy. Obrońcy skazanych zapowiadają, że chcą zainteresować sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich, aby ten skierował skargę kasacyjną od wyroku.

Już 26 niewybuchów znaleziono na placu budowy stacji kolejowej w okolicach stołecznego lotniska Okęcie. Policja nie wyklucza, że ta liczba może wzrosnąć. Saperzy wciąż pracują na miejscu. Utrudniony jest wyjazd z lotniska.