Czy Janusz Palikot odpowie za wystawienie swojej legitymacji poselskiej na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Zawiadomienie w sprawie "zbycia dokumentu stwierdzającego tożsamość" wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

100 milionów złotych - takiego odszkodowania za zabrane w PRL-u ziemie żąda poznańska parafia św. Jana Jerozolimskiego za Murami. W Poznaniu to spór sądowy numer jeden. Reporterka "Czarno na Białym" Joanna Komolka sprawdziła, dlaczego kościół chce tak gigantycznych pieniędzy i czemu przez lata nie doszło do ugody w tej sprawie. Wyrok ma zapaść w środę.

- Dziś jestem w takim nastroju, że bym wszystkim przebaczył - powiedział w TVN24 uniewinniony po siedmioletnim procesie ppłk Marek Miłosz, który pilotował śmigłowiec z ówczesnym premierem Leszkiem Millerem na pokładzie. Maszyna rozbiła się w trakcie awaryjnego lądowania, ale nikt nie zginął. - Może mam lekki żal do prokuratury, że trwało to tak długo - dodał.

Agnieszka i Marek z Poznania nie piją alkoholu, nie biją swoich dzieci. Są jednak biedni i żyją inaczej niż większość ludzi - jak mówi lekarz, który był przy narodzinach wszystkich ich potomków - "jak w dwuosobowej sekcie". Sąd odebrał im już czworo dzieci. Dwoje innych zmarło, a to, które urodziło się dwa tygodnie temu, też zostanie im odebrane. Czy słusznie?

Prezydent Bronisław Komorowski przez trzy miesiące nie podpisywał nominacji dla siedmiu polskich ambasadorów. Wszyscy byli kandydatami wysuniętymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaakceptowanymi przez sejmową komisję spraw zagranicznych. Pięć nominacji prezydent podpisał w poniedziałek, gdy sprawą zaczął się interesować reporter programu "Tak jest".

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie wraca do tzw. afery hazardowej. Teraz chce spotkania sejmowej komisji sprawiedliwości z prokuratorami prowadzącymi śledztwo. W tej sprawie złożyło stosowny wniosek. - Prokurator nie będzie mógł posłom nic powiedzieć, a posłowie PiS mają tego świadomość - uważa Sławomir Neumann (PO). - PO dyskredytuje tę dyskusję, bo jest dla niej niewygodna - odpiera zarzuty Beata Kempa.

- Dziennikarze Telewizji Publicznej o konserwatywnych poglądach są dyskryminowani - uważa PiS i w liście domaga się od Rzecznika Praw Obywatelskich podjęcia działań w tej sprawie. Według Prawa i Sprawiedliwości, w tym samym czasie zdjęto z anteny programy autorów o określonych poglądach. Winą autorzy listu obarczają medialną koalicję PO-SLD-PSL.

Czy najbliższe wybory parlamentarne będą trwały dwa dni i czy kobiety będą miały zagwarantowane 35 proc. miejsca na listach? Tego dowiemy się już za trzy tygodnie - tyle czasu ma bowiem prezydent na podpisanie nowego kodeksu wyborczego.

Ilu Polaków (i koparek) potrzeba, aby wymienić żarówkę? Na osiedlu, mieszczącym się w warszawskiej dzielnicy Ursus wystarczą dwie osoby i jedna maszyna. Nagranie nietypowej techniki wymiany żarówki w ulicznej latarni umieścił w swoim profilu Reporter 24 Rafal_Kaniewski.

Po dziewięciu miesiącach śledztwa Międzypaństwowy Komitet Lotniczy opublikuje końcowy raport z katastrofy TU-154 M. 10 kwietnia 2010 roku prezydencki samolot lecący na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem; zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób. Oto jak wyglądało śledztwo MAK i polskiej komisji krok po kroku.

Pod koniec października posłowie zdecydowali, że 1 lipca puste maszty fotoradarów przestaną straszyć kierowców. Już dziś wiadomo jednak, że do tego czasu na pewno nie znikną z dróg. I to nie tylko dlatego, że parlamentarzyści zapomnieli zdefiniować w nowych przepisach "atrapy fotoradaru". - One nie dają nam po prostu na razie możliwości zakupu nowych urządzeń - mówi Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego. Jak inspektorzy dostosują się zatem do sejmowej noweli? 30 czerwca na wszystkie puste maszty nałożą worki. Kiedy zdejmą ostatni? Nie wiadomo.

- W skrajnych warunkach pogodowych obwodnica sprawuje się na medal, a przy dobrej aurze - woda tryska ze ścian, podtapiając całą drogę i blokując ruch - napisał na swoim profilu Reporter 24 o nicku mea. Na załączonych przez niego zdjęciach wyraźnie widać, że woda przecieka przez nieszczelną ścianę i zalewa drogę.

Kiedy usłyszał wołanie o pomoc, nie czekał na policję ani straż, tylko ruszył na ratunek tonącej między taflami lodu kobiecie. 43-letni pracownik masarni w Hrubieszowie dotarł do niej po drabinie, którą położył na zamarzniętej rzece. Kobietę udało się jednak wyciągnąć z wody dopiero przy pomocy strażaków.

Dorota "Doda" Rabczewska spoliczkowała aktorkę Monikę Jarosińską i groziła jej śmiercią podczas imprezy w nowym klubie przy ulicy Pańskiej. O sprawie poinformowało "Życie Warszawy". W rozmowie z tvn24.pl stołeczna policja potwierdza, że w klubie doszło do incydentu między dwiema kobietami. Nie ujawnia jednak nazwisk.

Zachodniopomorscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieży ekskluzywnych przedmiotów - m.in. luksusowych samochodów, motocykli i jachtów. Prokuratura w tej sprawie oskarżyła łącznie siedem osób.

Premier Donald Tusk nie przerwie urlopu po informacji o publikacji końcowego raportu MAK ws. katastrofy smoleńskiej. - Nie bardzo wiadomo po co pan premier miałby przerywać urlop - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Tusk od kilku dni przebywa z rodziną we włoskich Dolomitach.

Chwilę po tym jak media poinformowały, że jutro Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przedstawi w Moskwie raport końcowy w sprawie katastrofy smoleńskiej, poseł PiS Antoni Macierewicz zażądał od premiera, by przedstawił sprawozdanie z działań rządu w związku z wyjaśnieniem katastrofy. PiS będzie wnioskowało o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia połączonych komisji sejmowych.

Wątpię, żeby wszystkie polskie uwagi do raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej zostały uwzględnione. Wzięto po uwagę albo część z nich albo żadne - ocenił na antenie TVN24 płk. Edmund Klich, polski przedstawiciel akredytowany przy MAK. W ten sposób skomentował informację, że już w środę Międzypaństwowy Komitet Lotniczy przedstawi w Moskwie końcowy dokument.