W zakładach bukmacherskich zaczyna kręcić się polityczny biznes. Stawiając 100 złotych na zwycięstwo SLD w zbliżających się wyborach parlamentarnych, można wygrać aż 1300 złotych. Mniej zgarnąć można obstawiając PiS (220 złotych). Najniższą wygraną daje PO - za zwycięstwo PO firma bukmacherska wypłaci 127 zł.

Gen. Czesław Kiszczak przyznaje, że na prośbę bułgarskiego ministra bezpieczeństwa polski wywiad i kontrwywiad podjęły działania, by ustalić przyczyny i okoliczności zamachu na Jana Pawła II. Zdaniem prokuratorów z IPN-u, którzy badają tzw. polski wątek sprawy, polegały one głównie na dezinformacji.

- To nie ma nic wspólnego z działaniem na rzecz wykluczonych. To jest burza w szczecińskiej szklance wody. Grzegorz Napieralski nie może sobie pozwolić na to, żeby w Szczecinie z Arłukowiczem być na jednej liście, więc go zablokował. A Arłukowicz, który jest człowiekiem ambitnym, poszukał sobie innej możliwości - tak o powołaniu Bartosza Arłukowicza na stanowisko pełnomocnika premiera ds. osób wykluczonych przez Donalda Tuska mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" Ludwik Dorn.

Dziś premier Donald Tusk odwiedzi tereny, które ucierpiały w ubiegłorocznej powodzi: Sandomierz, Kłodne oraz Bieruń. Weźmie także udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

Sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się w środę przeciw projektowi rezolucji wzywającej rząd do zaprezentowania na forum międzynarodowym polskiego stanowiska w sprawie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Przed analizą nie sposób ocenić legalności publikacji w internecie dokumentów z postępowań w sprawie Krzysztofa Olewnika, które udostępnił dziennikarz Sylwester Latkowski - powiedział w środę rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Krzysztof Trynka. Zdaniem członka sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Olewnika Andrzeja Dery z PiS publikacja dokumentów nie narusza prawa. "Zszokowany" nią jest jednak pełnomocnik rodziny Olewników Bogdan Borkowski.

Listy z aresztu szefa grupy porywaczy Wojciecha Franiewskiego, protokoły zeznań jego żony z lat 2004-2006, postanowienie z lipca 2008 r. o umorzeniu śledztwa ws. samobójstwa Franiewskiego, opinie na temat samobójstw porywaczy i zabójców Olewnika oraz zeznania innych świadków - m.in. takie dokumenty umieścił na swoim profilu na Facebooku reżyser i niezależny dziennikarz Sylwester Latkowski.

Samochód kontra pociąg - kto będzie szybszy? Tego rodzaju wyścigi odbywają się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Śląskiej w Łodzi, co zarejestrował Reporter 24. Zamiast zatrzymać się przed znakiem "stop", kierowcy przyspieszają - zwłaszcza przed zbliżającymi się pociągami. To idioci - komentują maszyniści.

Pochodzący spoza UE uczestnicy czerwcowej parady gejów w Warszawie będą zobowiązani posiadać wizy Schengen. Nie będzie też dla nich tymczasowego zniesienia opłat wizowych, o czym informował we wtorek portal EUObserver. Doniesienia te dementuje dziś polskie MSZ.

- Jeśli duże partie polityczne zechciałyby uznać, że taki kandydat jak ja byłby dla nich przydatny, to ja chętnie przyjmę takie poparcie - oświadczył w programie "Tak jest" w TVN24 były marszałek Sejmu i szef SDPL Marek Borowski, który w jesiennych wyborach zamierza wystartować do Senatu. Podkreślił, że jest zainteresowany poparciem dużych partii, ale jednocześnie zaznaczył, że nie będzie o nie zabiegał bezkrytycznie i swoich poglądów nie zmieni. - Mówię publicznie, że jestem zainteresowany - zadeklarował Borowski.

Przyjaciele utopionych żeglarzy, którzy zginęli na Jeziorze Powidzkim w Wielkopolsce skarżą się do prokuratury na strażaków, którzy brali udział w akcji ratowniczej. Strażacy nie skorzystali z pomocy ratownika WOPR posiadającego sprzęt do nurkowania, chociaż sami go nie mieli. Tłumaczyli, że zabraniają im tego przepisy. Okazuje się jednak, że prawo mówi coś zgoła odmiennego.

Nagranie z telefonu komórkowego, na którym widać jak 15-letnia gimnazjalistka znęca się nad swoją koleżanką z klasy przyniósł kętrzyńskiej policji nauczyciel gimnazjum w Srokowie. Film nagrały koleżanki ofiary.

25-letni turysta zginął w środę po upadku z Okiennika Wielkiego w Jurze Krakowsko-Czętochowskiej. - Mężczyzna spadł ze szczytu skały, zmarł na miejscu mimo reanimacji - powiedział rzecznik Grupy Jurajskiej GOPR, Piotr van der Coghen. Jak się okazało, mężczyzna nie miał sprzętu wspinaczkowego. - To byłby cud, gdyby wypadek z takiej wysokości nie skończył się śmiercią - powiedział van der Coghen.

Sześć zastępów straży pożarnej wyciągało fiata 126p z Kanału Mosińskiego w podpoznańskiej miejscowości Mosina. Nie wiadomo, w jaki sposób "maluch" znalazł się w wodzie. Nikomu nic się nie stało, a sprawę wyjaśnia policja.

Samochód osobowy do połowy zatopiony w stawie wypatrzył dziś jeden z pracowników zakładu meblarskiego w Gronowie Górnym niedaleko Elbląga. Zdjęcia auta zamieścił na swoim profilu w Kontakcie 24 serwis ELNEWS.

Straty poniesione przez przedsiębiorców po pożarze w hali w Wólce Kosowskiej liczone są w milionach. Z ogromnego pożaru udało się uratować jedynie część biurowo-mieszkalną. Strażacy wciąż dogaszają ogień. Do akcji potrzebują tyle wody, że okolicznym mieszkańcom brakuje jej w kranach.

Na trzy miesiące aresztowany został dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu postawiła mu 15 zarzutów. Większość z nich dotyczy nadużywania stanowiska - poinformowała w środę rzeczniczka prokuratury Beata Stępień-Warzecha.

Do gdańskiego portu wpłynął w środę w południe największy i zarazem najdłuższy kontenerowiec w historii portu. Kolos Maersk Elba ma 366 metrów - prawie tyle co cztery boiska piłkarskie. Zostanie rozładowany w nowym terminalu kontenerowym przeznaczonym specjalnie dla kontenerowców o dużym zanurzeniu.

Jedna ofiara śmiertelna, potrącony pieszy, dwa uszkodzone samochody i niedziałająca sygnalizacja w al. Krakowskiej w Warszawie. To bilans tragicznego wypadku, do którego doszło niedaleko skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Hynka.