W pewnych momentach lepiej by było, gdyby arcybiskup Michalik powstrzymał się od komentarzy - ocenił w "Faktach po Faktach" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do kontrowersyjnego kazania przewodniczącego Episkopatu Polski. Zdaniem duchownego, polski Kościół przez kilkanaście lat od serii skandali pedofilskich w innych krajach na Zachodzie nie podjął żadnych działań, aby nie dochodziło do nadużyć księży wobec dzieci w Polsce.

Po nieco ponad godzinie zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS ws. kampanii referendalnej. Wniosek o taką rozmowę złożył prof. Piotr Gliński. Miał on bowiem napisać notatkę, w którym skrytykował kampanię i jej autora, Adama Hofmana. - To była notatka, która konstruktywnie odnosi się do tego, co trzeba w przyszłości zrobić lepszego - wyjaśnił po spotkaniu prof. Gliński.

- Jeżeli w naszym kraju jest jakiś polityk, który wsadzi (Antoniego) Macierewicza do więzienia, to jest to Janusz Palikot. Nie jest to ani Leszek Miller, ani Donald Tusk. Za spowodowanie śmierci i utraty wolności bardzo wielu współpracowników, oficerów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego - powiedział w "Kropce nad i" szef Twojego Ruchu Janusz Palikot.

Politycy SLD zażądali dymisji rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w związku z wydaniem publikacji na temat przemocy wobec dzieci, której współautorami są Izabela i Maciej Michalakowie - według mediów - brat i bratowa rzecznika. Sam Michalak odpiera zarzuty, tłumacząc, że broszura była przygotowana nieodpłatnie, a SLD cytuje jej fragmenty wybiórczo.

Premier Donald Tusk chce, aby relacje biznesowe nawiązane podczas Forum Biznesu w RPA przełożyły się na konkretne działania - poinformowało CIR. Przedstawiciele PAIiIZ podpisali podczas forum porozumienie o współpracy z południowoafrykańskim odpowiednikiem agencji.

Planowanie wpływów budżetowych w 2014 r. w oparciu m.in. o budzące wątpliwości prawne utrzymanie 23 proc. stawki VAT oraz reformę OFE, w sytuacji gdy ustawa z nią związana wciąż nie jest uchwalona - to według PiS przesłanki do zaskarżenia do TK procesu uchwalania przyszłorocznego budżetu.

"Zwracamy się do posła Antoniego Macierewicza i jego zespołu: przestańcie blefować i nie manipulujcie" - napisał w wydanym w czwartek komunikacie zespół smoleński przy KPRM kierowany przez Macieja Laska. "Jeżeli nie macie żadnych dowodów, nie kompromitujcie Polski i budujcie swoją polityczną karierę w innych dziedzinach" - zwrócono się do zespołu parlamentarnego.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w czwartek skargi czterech podatników, którzy kwestionowali pobranie od nich 75-proc. podatku od zatajonych dochodów. Podatnicy liczyli na to, że odzyskają podatek po lipcowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. NSA orzekł jednak, że wyrok TK nie działa wstecz.

- Wystąpiłem do pana prokuratora Seremeta. To jest zawiadomienie o przestępstwie i mam nadzieję, że działanie pana Seremeta doprowadzi do tego, iż nie tylko odpowiedzialni za to zostaną zidentyfikowani i ukarani, ale przede wszystkim, że zostaną wprowadzone takie zabezpieczenia, które pozwolą instytucjom Sejmu pracować w pełni swobodnie - powiedział Antoni Macierewicz, odnosząc się do problemów podczas wczorajszej konferencji jego zespołu smoleńskiego.

Półobroty, kopnięcia z wyskoku, uderzenie przeciwnika nogą w głowę? Dla Przemysława Wieczorka z Aleksandrowa Łódzkiego to żaden problem. Zawodnik wywalczył w tym roku wicemistrzostwo świata i Europy w taekwondo. Nie przeszkodził mu w tym fakt, że od ośmiu lat nie ma obu rąk.

Przez rok domagali się od dewelopera aktu notarialnego na własne mieszkania, kupione za oszczędności życia i kredyty. Zamiast tego dostali informację o wniosku upadłościowym złożonym w sądzie  przez dewelopera. Ludzie są przerażenie, bo jeśli dojdzie do upadłości, to mogą stracić mieszkania. Zachowają natomiast kredyty, które w większości będą musieli spłacać przez 30 lat. Jest jednak światełko w tunelu.

- Oni niestety zeszli poniżej 100 metrów. Ja w wywiadzie z panem Kraśko trochę zagrałem - powiedział profesor Jacek Rońda, przyznając się do "blefu" w rozmowie z dziennikarzem. Jeden z czołowych ekspertów komisji Macierewicza twierdził wcześniej, iż Tu-154M w Smoleńsku nie znalazł się niżej niż sto metrów. Nadal twierdzi jednak, że maszynę zniszczyła eksplozja.

Abp Józef Michalik widzi faktory, które zwiększają zagrożenie, ryzyko nadużyć ze strony dorosłych. To nie jest przerzucanie odpowiedzialności za pedofilię np. na rozwody - powiedział ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Odniósł się w ten sposób do słów przewodniczącego Episkopatu, że przyczyny nadużyć dorosłych wobec dzieci leżą w rozwodach, ideologii gender i feministkach.

Kierowcy jadący chodnikiem albo pod prąd? W centrum Łodzi, gdzie zainstalowano nowe spowalniacze drogowe, taki obrazek nikogo nie dziwi. Spowalniacze zajmują tylko część pasa ruchu, dlatego wielu kierowców próbuje je ominąć.