Maltretowany przez rodziców czterolatek wraca do rodzinnego domu. Sąd nie podzielił obaw prokuratury, że w domu czeka go ciężki los. Przemocy w rodzinie doznał też czteroletni Kacper z Bytomia, który tak został skatowany przez konkubenta matki, że nie widzi i nie chodzi. Historii takich jest wiele, warto o nich pamiętać, i mówić , bo jak wynika z badań 60 procent z nas bicie dzieci akceptuje, choć nazywa je klapsami. W walce z przemocą wśród najmłodszych mają nam pomoc takie dni jak ten - Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci.

Ambasador RP Tomasz Orłowski na stronie internetowej prywatnej spółki zachęcał do wzięcia udziału w konkursie na "najlepszą pracę w Polsce". Na potrzeby działań promocyjnych obiecywał m.in. "specjalną kolację" w ambasadzie. O sprawie nie wiedziało MSZ. Gdy się nią zainteresowaliśmy, informacje o współpracy dyplomaty ze spółką zniknęły ze strony internetowej, a ambasada odcięła się od sprawy. - To niedomówienie, nie było rozmów o takim zaangażowaniu w projekt - usłyszeliśmy.

Dziś przypada 10. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wraz z Polską do Wspólnoty przystąpiło 9 innych krajów: Węgry, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia Cypr i Malta.

- W poniedziałek w Gdańsku ruszamy z Wolnymi Konopiami (stowarzyszenie - red.) przez wszystkie miasta w Polsce, rozdając nasiona konopi, które są legalne, do Czech, żeby kupić legalną marihuanę. (...) Zapraszamy pana do takiego "gandziobusu" - takie niecodzienne zaproszenie złożył w "Kropce nad i" Janusz Palikot muzykowi Pawłowi Kukizowi. Ten zapytany, czy wsiądzie, odkrzyknął: - W życiu!

Piskorski nie jest wiarygodnym politykiem. Jego sformułowania mogą tak naprawdę wesprzeć tych, których oskarża - mówił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, odnosząc się do doniesień ws. finansowania KLD przez niemiecką chadecję. Zdaniem Giertycha, pozwanie b. polityka KLD i PO może być trudne. - Piskorski dobrze to przemyślał - stwierdził Giertych.

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 50-letnia Zofia K., dyrektorka przedszkola w Pabianicach (woj. łódzkie). Za kratki trafi też jej 45-letnia zastępczyni, Renata Ł. Zdaniem śledczych, kobiety wyłudziły ponad milion złotych przeznaczonych na pracę placówki. Zarzuty usłyszała też 42-letnia księgowa - sąd zastosował wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Resort zdrowia stara się, by leki potrzebne osobom niepełnosprawnym były bezpłatne lub ryczałtowe - powiedział podczas spotkania okrągłego stołu ws. wsparcia dla osób niepełnosprawnych minister Bartosz Arłukowicz. Podczas spotkania powołano pięć podzespołów, które zajmą się konkretnymi zagadnieniami. Pierwsze spotkania podzespołów zaplanowano od 12 do 14 maja.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzbogaciła się o sześć nowych pociągów. Będą jeździć od 15 czerwca na trasie Łódź - Sieradz. W ciągu najbliższych miesięcy ŁKA ma otrzymać jeszcze 14 pociągów. Łączny koszt nowych składów to ponad 382 mln złotych.

Pachnąca nowością łazienka w Miejscu Obsługi Podróżnych przy drodze S8 w woj. łódzkim była aż do dzisiaj zamknięta na klucz. Do dyspozycji podróżnych były tylko przenośne ubikacje. Wszystko przez "wodny" protest miejscowego wójta, który chciał utrzeć nosa wykonawcy inwestycji za rozjechanie gminnych dróg.

26 osób, które posiadały i ściągały z internetu materiały o treściach pedofilskich, zatrzymali w całej Polsce policjanci. Ośmiu spośród zatrzymanych usłyszało już zarzuty, grozi im nawet do ośmiu lat więzienia.

Do ośmiu lat więzienia grozi 40-letniemu lekarzowi z Łodzi. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że jest pirotechnikiem-hobbystą i nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Jego "bomba" uszkodziła jednak osiem samochodów. Teraz stanie przed sądem.

Polskim pielgrzymom wracającym do kraju z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII ukradziono autokar we Włoszech w nocy z wtorku na środę. Do zdarzenia doszło koło Padwy - poinformował konsul Jerzy Adamczyk, który zajął się tą sprawą.