Błyszcząca karoseria, nowoczesne wnętrza i zaawansowane technologie. Cztery kółka w wydaniu luksusowym i terenowym, spora dawka adrenaliny na rampie off-roadowej. A obok klasyka w czystym wydaniu, która przemierzała drogi już w latach 20. W łódzkiej Manufakturze rozpoczął się car show.

Siostry boromeuszki wyraziły w piątek „głęboki ból” i przeprosiły za cierpienie podopiecznych prowadzonego przez ten zakon specjalnego ośrodka wychowawczego dla dzieci w Zabrzu. Jak wynika z ustaleń prokuratury i sądu, dochodziło tam do aktów przemocy, także seksualnej.

Ameryka należała do najczęściej odwiedzanych przez papieża krajów i odwzajemniała mu się uznaniem i szacunkiem. Większość Amerykanów do dziś żywi podziw dla Jana Pawła II i uznaje go za jednego z najwybitniejszych papieży w historii. Był czas, gdy działał on z prezydentem USA ręka w rękę.

Rozumienie tekstu napisanego oraz tekstu odtworzonego z nagrania - takie zadania znalazły się w testach z języków obcych na poziomie podstawowym, rozwiązywanych przez uczniów III klas gimnazjów. Uczniowie oceniali zadania jako proste. Piątek był ostatnim dniem obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Na wyniki trzeba teraz poczekać do czerwca.

Sąd uniewinnił w piątek Piotra B. z Milanówka od zarzutu podżegania do zabójstwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich. Z ustaleń śledztwa i procesu wynika, że B. chciał przejąć willę "Chimera", a małżeństwo stanęło na przeszkodzie do realizacji tego celu. Oskarżyciele posiłkowi zapowiadają apelację.

By oddać ważny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zagłosować tylko na jedną listę i na jednego kandydata. Możemy głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą, ale musimy mieć specjalne zaświadczenie albo powinniśmy dopisać się do spisu wyborców. Istnieje również możliwość głosowania korespondencyjnego. Sprawdź, jak głosować, by 25 maja oddać ważny głos.

Jan Paweł II - wkrótce święty - przyprawiał o ból głowy nie tylko polskich komunistów. W czasie podróży do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy, głównie w Ameryce Łacińskiej, Jan Paweł II krytykował politykę tamtejszych dyktatorów. Choć lewica zarzuca mu, że nie potępiał ich tak stanowczo jak reżimy komunistyczne, pielgrzymki prawdopodobnie przyczyniły się do upadku wielu z nich.

Ponad tysiąc postępowań przeciw przedsiębiorcom, którzy emitują w swoich zakładach muzykę z radia, prowadzi rocznie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. I jak twierdzi, 90 proc. z nich wygrywa. Nie udało się to jednak w przypadku fryzjera z Dolnego Śląska. Sąd orzekł, że nie musi płacić ZAiKS-owi.

Z okazji kanonizacji dwóch papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II, TVN24 przygotowała program specjalny, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Na antenie TVN24 na żywo będzie można zobaczyć uroczystości kanonizacyjne odbywające się w Watykanie.