Punktualnie o godzinie 18 miało zniszczyć naszą strefę czasową gigantyczne trzęsienie ziemi. Tak przynajmniej przepowiadał pewien 90-letni kaznodzieja z Ameryki. Runąć miał cały świat począwszy od wysp Samoa i Nowej Zelandii.

Do Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie sprawy interwencji ABW ws. jego strony internetowej zamierza zwrócić się Robert Frycz - autor antykomor.pl - poinformował na konferencji prasowej jego adwokat, Bartosz Kownacki. Natomiast Edyta Żyła, była rzeczniczka Zbigniewa Ziobry, uczestnicząca w briefingu Frycza, zapowiedziała, że razem uruchomią nową stronę internetową zawierającą podobne treści, co antykomor.pl. W środę ABW zarekwirowała laptopa Roberta Frycza i przeszukała jego mieszkanie. Powodem miało być znieważanie prezydenta RP na stronie internetowej.

Francuz podejrzewany o kradzież drutu z ogrodzenia byłego niemieckiego obozu w Auschwitz, został zwolniony z aresztu. Oświęcimska Prokura Rejonowa orzekła, że nie doszło do przestępstwa. - To były resztki, które pozostały po pracach konserwatorskich przy ogrodzeniu - powiedział prokurator.

Nie chciał rozjechać kaczek, które przechodziły przez Wisłostradę, skończył z rozbitym autem. Zaraz potem doszło do kolejnego zderzenia. Łącznie uszkodzonych zostało sześć samochodów i motocykl. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Litewscy politycy zdają sobie sprawę, że złe stosunki z Polską szkodzą ich wizerunkowi i pozycji w Unii Europejskiej. Zwłaszcza, że są one złe przede wszystkim z winy strony litewskiej. - Władze litewskie wysyłają sygnały do Polski, że chciałyby poprawy stosunków, tyle że w ślad za nimi nie idą działania, które by pomogły zmienić obecny stan rzecz - powiedział Łukasz Adamski z polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Aż 327 policjantów ma bezpośredni dostęp online do bilingów obywateli - ujawnił przedstawiciel Komendy Głównej Policji podczas konferencji nt. inwigilacji Polaków. Do tej pory liczba ta nie była znana. Tajemnicą nadal jednak pozostaje, ilu funkcjonariuszy służb specjalnych ma dostęp do danych abonentów.

Oferował doładowania do telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach. Gdy zdobył pochlebne opinie - i zaufanie klientów - przestał wywiązywać się z zobowiązań. W ten sposób 22-latek wyłudził od 116 osób ponad 100 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Obecna władza atakuje wolności obywatelskie i wyłącza kolejne mechanizmy kontroli społecznej - powiedział Jarosław Kaczyński na zjeździe Forum Młodych PiS. Prezes partii skomentował w ten sposób ostatnią akcję ABW przeciwko twórcy strony antykomor.pl. Po wizycie ABW wystraszony autor stronę zamknął.

200 km/h po Trasie Siekierkowskiej jechał motocyklista złapany przez funkcjonariuszy podczas wieczornego patrolu, w którym uczestniczyli reporterzy tvnwarszawa.pl. Przed kamerami nie chciał się chwalić. Funkcjonariusze jednak nie wszędzie mogą zapobiec tragedii. Kiedy powstawał ten reportaż, doszło do śmiertelnego wypadku po tym, jak inny motocyklista próbował wykonać ryzykowny manewr. Policja za podobne zdarzenia wini obie strony.

Podtopione ulice, wybijające studzienki kanalizacyjne i woda w piwnicach - tak krajobraz można było zobaczyć po ulewie w Świerardowie-Zdroju (woj. dolnośląskie). Efekty oberwania chmury w tym mieście uchwycili Reporterzy 24 - Czmiel i Mateusz 31.

Pikietę przed kancelarią premiera zapowiedział na 3 czerwca poseł Ludwik Dorn. Chce wtedy - jak stwierdził - zademonstrować prawo do określania konstytucyjnego organu RP, jakim jest prezes Rady Ministrów, mianem "matoła". Liczy poparcie osób znanych z życia publicznego, i na to, że zaśpiewa Doda.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Poseł PiS Wojciech Kossakowski spędził noc z bezdomnymi w jednej z noclegowni w Ełku. Wieczorem współlokatorzy nie byli zbytnio zadowoleni z towarzystwa polityka, ale rano mówili już o nim z sympatią.

Europosełowi Markowi Migalskiemu zdarzało się być poturbowanym w sensie przenośnym, teraz przytrafiło mu się to i ujęciu czysto fizycznym. Jak zdradził w programie "Piaskiem po oczach", jadąc rowerem w lesie przewrócił się i uszkodził sobie wargę. Polityk przestrzega też innych: używajcie kasków.

Pierwszeństwo roweru jadącego ścieżką rowerową przed skręcającymi pojazdami, śluzy rowerowe na skrzyżowaniach, możliwość wyprzedzania z prawej strony wolno jadących aut i legalne przyczepki dla dzieci - to główne zmiany wprowadzane przez wchodzące dziś w życie nowe przepisy prawa o ruchu drogowym. Rowerzystom ma być łatwiej na drodze.

Rozpoczynający się weekend - oprócz wysokich temperatur - przyniesie nam również burze, gwałtowne wyładowania atmosferyczne i gradobicia. Przedsmak tego, co może się wydarzyć, pogoda dała nam już w piątek. Ulewy, gradobicia i zalane ulice - m.in. takie obrazy rejestrowali wczoraj nasi Reporterzy 24.

Mimo posypania głowy popiołem, na opolskiej liście PO nie ma Roberta Węgrzyna wykluczonego z partii za kontrowersyjne wypowiedzi o gejach i lesbijkach. Przewodniczący regionu opolskiego PO, poseł Leszek Korzeniowski powiedział, że "nie widzi możliwości" dopisania Węgrzyna na listę. Poseł wciąż walczy jednak o powrót do PO. 30 maja partyjny sąd koleżeński, który wykluczył go z partii, rozpatrzy jego odwołanie odwołanie.

Ta akcja bije najbardziej w prezydenta - oświadczył w piątek wieczorem prezydencki minister Sławomir Nowak odnosząc się do ujawnionej przez nas wizyty ABW w domu właściciela strony AntyKomor.pl. Wcześniej na działaniach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego suchej nitki nie zostawili europosłowie PiS - Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, który znaleźli już nawet autorowi strony... prawnika.

Decyzją władz regionalnych Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nowak otworzy listę wyborczą tej partii w Gdańsku. "Będę kandydował w wyborach z mojego Pomorza, w szczycie kampanii wyborczej, poproszę Prezydenta o urlop", napisał Nowak na Twitterze.