Siedmioletnia dziewczynka trafiła do szpitala, bo wjechał w nią 64-letni rowerzysta. Do wypadku doszło na chodniku w centrum Łodzi. Sprawę bada policja. A my pytamy kto i kiedy ma pierwszeństwo? Czy na chodnikach jest miejsce dla rowerzystów i dla pieszych?

- Dziewięć lat rządzi prawica i wszystkie pretensje dotyczące złego wydatkowania środków proszę kierować do polskiej prawicy - podsumował w "Faktach po Faktach" dziesięciolecie Polski w UE szef SLD Leszek Miller. Były premier odniósł się do spotu, który rząd z tej okazji zamówił. - Jak się dowiedziałem ile kosztował, to do dzisiaj mam dreszcze - powiedział.

- Prokurator porzucił wszystkie zarzuty. Nie było żadnych podstaw do tego, żeby oskarżyć moją żonę - mówił w "Piaskiem po oczach" Mirosław Drzewiecki, broniąc swojej partnerki, która w ubiegłym roku została oskarżona o kradzież ubrań ze sklepu. Polityk przekonywał, że zawsze wierzył w jej niewinność.

Błyszcząca karoseria, nowoczesne wnętrza i zaawansowane technologie. Cztery kółka w wydaniu luksusowym i terenowym, spora dawka adrenaliny na rampie off-roadowej. A obok klasyka w czystym wydaniu, która przemierzała drogi już w latach 20. W łódzkiej Manufakturze rozpoczął się car show.

Siostry boromeuszki wyraziły w piątek „głęboki ból” i przeprosiły za cierpienie podopiecznych prowadzonego przez ten zakon specjalnego ośrodka wychowawczego dla dzieci w Zabrzu. Jak wynika z ustaleń prokuratury i sądu, dochodziło tam do aktów przemocy, także seksualnej.

Ameryka należała do najczęściej odwiedzanych przez papieża krajów i odwzajemniała mu się uznaniem i szacunkiem. Większość Amerykanów do dziś żywi podziw dla Jana Pawła II i uznaje go za jednego z najwybitniejszych papieży w historii. Był czas, gdy działał on z prezydentem USA ręka w rękę.

Rozumienie tekstu napisanego oraz tekstu odtworzonego z nagrania - takie zadania znalazły się w testach z języków obcych na poziomie podstawowym, rozwiązywanych przez uczniów III klas gimnazjów. Uczniowie oceniali zadania jako proste. Piątek był ostatnim dniem obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Na wyniki trzeba teraz poczekać do czerwca.

Sąd uniewinnił w piątek Piotra B. z Milanówka od zarzutu podżegania do zabójstwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich. Z ustaleń śledztwa i procesu wynika, że B. chciał przejąć willę "Chimera", a małżeństwo stanęło na przeszkodzie do realizacji tego celu. Oskarżyciele posiłkowi zapowiadają apelację.

By oddać ważny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zagłosować tylko na jedną listę i na jednego kandydata. Możemy głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą, ale musimy mieć specjalne zaświadczenie albo powinniśmy dopisać się do spisu wyborców. Istnieje również możliwość głosowania korespondencyjnego. Sprawdź, jak głosować, by 25 maja oddać ważny głos.

Jan Paweł II - wkrótce święty - przyprawiał o ból głowy nie tylko polskich komunistów. W czasie podróży do krajów rządzonych przez autorytarne reżimy, głównie w Ameryce Łacińskiej, Jan Paweł II krytykował politykę tamtejszych dyktatorów. Choć lewica zarzuca mu, że nie potępiał ich tak stanowczo jak reżimy komunistyczne, pielgrzymki prawdopodobnie przyczyniły się do upadku wielu z nich.