Biżuteria, lekcja powożenia, kolacja z mistrzem kuchni. Aukcje gwiazd TVN dla WOŚP

[object Object]
O swojej licytacji na rzecz WOŚP opowiada Martyna Wojciechowskatvn24
wideo 2/21

W internecie nadal trwają aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spośród nich najpopularniejszą jest gitara Slasha z Guns N’ Roses. Do połowy lutego nadal można licytować aukcje wystawione przez gwiazdy telewizji TVN.

Instrument Gibson "Childhood" Les Paul z autografem znanego gitarzysty można licytować do poniedziałku 29 stycznia. Do tej pory zaoferowano za gitarę Slasha ponad 45 tysięcy złotych.

Drugą najpopularniejszą aukcją internetową w ramach 26. Finału WOŚP jest rajdowy samochód Citroen Saxo VTS. Pojazd został zbudowany przez ekipę TVN Turbo w 99 godzin. W odróżnieniu od oryginału został wyposażony w między innymi fotele sportowe i awaryjne odcięcie prądu. Samochód można licytować do 30 stycznia i do tej pory zaoferowano za niego ponad 40 tysięcy złotych.

Równie popularne są inne aukcje charytatywne wystawione przez gwiazdy TVN. Mateusz Gessler, jeden z jurorów programu "Master Chef Junior" i prowadzący program "Drzewo marzeń", przekazał obraz namalowany przez jedną z uczestniczek programu "Drzewo marzeń".

Ponad 30 tysięcy za "domówkę" z Martyną Wojciechowską

Dodatkowo zwycięzcy aukcji trwającej do 6 lutego kucharz oferuje 12 godzin w swoim towarzystwie. W tym czasie przewidziane są wspólne zakupy dla jednej z restauracji Gesslera, gotowanie i kolacja. Obecnie jego aukcja na rzecz WOŚP zgromadziła już ponad 17 tysięcy złotych.

Podróżniczka Martyna Wojciechowska zaprasza na "domówkę", z której dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Jak zapewnia autorka cyklu "Kobieta na krańcu świata", podczas spotkania w jej domu zostanie podana herbata z termosu, który towarzyszył podróżniczce podczas jej wyprawy na Mount Everest. Licytacja trwa do 27 stycznia i do tej pory zebrano ponad 30 tysięcy złotych.

Za to prawie 17 tysięcy złotych jeden z internautów jest skłonny zapłacić za obraz Edwarda Dwurnika z 2001 roku. Dzieło sztuki na aukcje WOŚP przekazała prowadząca program "Kropka nad i" w TVN24 Monika Olejnik. Jej aukcja potrwa do 9 lutego.

Trening piłkarski z reprezentacją Artystów Polskich to z kolei aukcja od Piotra Świerczyńskiego. Były piłkarz oraz uczestnik trzeciej edycji programu "Agent" przy okazji oferuje koszulkę reprezentacji artystów z autografami jej członków. Osiągnęła już cenę 1,5 tysiąca złotych, a licytacja trwa do 12 lutego.

Również uczestniczka programu "Agent" aktorka Ilona Ostrowska wsparła 26. Finał WOŚP. Do 12 lutego oferuje zaproszenie dla dwóch osób na uroczystą premierę filmu "Siedem uczuć". Po niej artystka z spotka się z darczyńcami. Do tej pory jej licytacja zebrała ponad tysiąc złotych.

Natomiast Piotr Kraśko, jeden z gospodarzy programów "Dzień Dobry TVN" i "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS, zaprasza na lekcję powożenia saniami i piknik. Jak podkreśla, gdyby zabrakło śniegu, sanie zastąpione zostaną bryczką. Spotkanie z dziennikarzem można licytować do 5 lutego, a kwota zadeklarowana na aukcji wynosi już ponad 6 tysięcy złotych.

Nieco dłużej, bo do 8 lutego, można licytować specjalny trening hippiczny prowadzony przez Karolinę Ferenstein-Kraśko dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Na razie licytacja zebrała 7,7 tysiąca złotych.

Zatańcz z Agustinem Egurrolą

Anna Starmach, jedna z jurorek programu "MasterChef", przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry swoją suknię ślubną z kolekcji Very Wang. Pochodzi ona z limitowanej kolekcji i zakupiona została w butiku Martine Toledano w Nicei. Suknię można licytować do 6 lutego, a jej wartość osiągnęła do tej pory 1,5 tysiąca złotych.

Przemek Kossakowski, znany z programów telewizji TTV, oferuje na charytatywnej aukcji WOŚP namalowanie portretu osoby, który wygra jego licytację. Znaleźli się chętni, którzy chcą przekazać na ten cel 3 tysiące złotych. Aukcja potrwa do 5 lutego.

Do połowy lutego można licytować bursztynową różę od Małgorzaty Foremniak. - Dostałam ją jako nagrodę i podziękowanie za pomoc dzieciom. Temu, kto tę różę wylicytuje, niech ta róża przyniesie szczęście - tłumaczyła jurorka programu "Mam talent!". Róża zebrała już 1,5 tysiąca złotych.

Ponad 6 tysięcy złotych oferuje jeden z internautów za kurs tańca z Agustinem Egurrolą. Szlifowanie umiejętności tanecznych z jurorem programów "Mam talent!" i "You Can Dance - Po prostu tańcz" można licytować do 14 lutego.

Aktorka Maja Ostaszewska, znana między innymi z serialu "Diagnoza", postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę, przekazując własny portret stworzony przez artystę. Licytacja trwa do 14 lutego, a kwota, jaką udało już się osiągnąć, wynosi ponad tysiąc złotych.

Michał Mikołajczyk, znany z roli Bartka w serialu "Prawo Agaty", przekazał na aukcję WOŚP zaproszenie do teatru na spektakl "Biesy". Po przedstawieniu artysta zaprasza darczyńców na kolację. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Aukcja Mikołajczyka obecnie uzbierała ponad 800 złotych. Potrwa do 12 lutego.

Olivier Janiak, dziennikarz TVN, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał piłkę siatkową z podpisami polskich reprezentantów, którzy w 2014 roku zdobyli mistrzostwo świata. - Jako chłopak, który lata temu trenował siatkówkę i wielki fan tego wspaniałego sportu, sam wylicytowałem tę piłkę za niemałe pieniądze - mówił Janiak. Piłkę można licytować do 6 lutego, a do tej pory za nią zaoferowano około 1,5 tysiąca złotych.

Na sportową aukcję postawił również były zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk. "Przekazuję tablicę pamiątkową z kolażem zdjęć, którą otrzymałem od klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk z okazji zakończenia kariery" - tak swoją aukcję opisał były partner życiowy Anny Przybylskiej. Aukcja potrwa do 11 lutego, a do tej pory zebrano na niej tysiąc złotych.

Śniadanie na wizji, kolczyki i "pieniądze" z Argentyny

Amulety zebrane podczas wyścigu przez Sri Lankę i Indie w drugiej edycji programu "Azja Express" trafiły na aukcję od Michała Piróga i Piotra Czaykowskiego. Duet zakończy licytację 6 lutego. Jak na razie udało się zebrać na niej 1,2 tysiąca złotych.

"Wszystkim osobom o dobrym sercu, które chciałyby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ja chciałbym zaoferować coś od siebie. Moją najnowszą książkę oczywiście z autografem" - tak swoją aukcję zaprezentował Szymon Hołownia, jeden z prowadzących programu "Mam talent!". Dodatkowo do połowy lutego dziennikarz i publicysta oferuje w tej samej aukcji spinki do mankietów. Zadeklarowana w licytacji kwota wyniosła już 600 złotych.

Tomasz Ciachorowski, aktor i uczestnik programu "Agent", przekazał na rzecz WOŚP rekwizyt z postaci specjalnie zaprojektowanych do programu banknotów używanych podczas misji w Argentynie. "Pieniądze" można licytować do 6 lutego, a są już warte 300 złotych.

Wśród internetowych aukcji znalazł się również plecak z naszywką imienną, z którym Antoni Pawlicki podróżował przez Sri Lankę i Indie podczas drugiej edycji programu "Azja Express". Aukcja wystawiona przez aktora trwa do 9 lutego, zebrano na niej już 620 złotych.

Gwiazda TVN Joanna Przetakiewicz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaoferowała kolację lub lunch ze swoim udziałem. Założycielka i dyrektor kreatywna domu mody La Mania zwycięzcy licytacji charytatywnej oferuje spotkanie w Warszawie lub Londynie. Obecnie stan zebranej kwoty na aukcji wynosi ponad 11 tysięcy złotych. Licytacja trwa do 8 lutego.

Dziennikarka TVN24 Anna Kalczyńska wsparła WOŚP aukcją swoich kolczyków. "Często nosiłam je na wizji w TVN24, gdzie ozdoba uszu była jedyną dopuszczalną" - napisała. Jej aukcja zakończy się we wtorek, a obecnie w jej ramach zebrano ponad 700 złotych.

Na gotowanie na antenie "Dzień Dobry TVN" zaprasza z kolei Daria Ładocha. Zwycięzca licytacji, która zakończy się 29 stycznia, będzie miał również okazję zobaczyć kulisy produkcji śniadaniowego programu telewizji TVN. Do tej pory zadeklarowana na licytacji kwota przekroczyła już 3 tysiące złotych.

Aktorka Marta Wierzbicka, znana z roli Oli w serialu "Na Wspólnej", przekazała na charytatywną aukcję plecak. Używała go podczas nagrywania programu "Azja Express". Plecak można licytować do 9 lutego, jest już wart ponad 2,5 tysiąca złotych.

Maja Włoszczowska, utytułowana kolarka górska i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wystawiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okulary oraz spinkę. Ta ostatnia jest na sznurku z wkomponowanym fragmentem olimpijskiego łańcucha rowerowego. Licytacja trwa do 5 lutego, a do tej pory zgromadziła już ponad 3,5 tysiąca złotych.

Zakończyły się natomiast już inne aukcje charytatywne gwiazd TVN na rzecz WOŚP. Za ponad 67 tysięcy złotych wylicytowano poloneza przekazanego przez Filipa Chajzera, a 30,8 tysiąca złotych zaoferował darczyńca za udział w programie "Szkło kontaktowe" w TVN24.

Większość aukcji internetowych dla 26. Finału WOŚP zakończy się w połowie lutego. Do tej pory w tegorocznej edycji zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebrano ponad 81 milionów złotych.

Mateusz Gessler, jeden z jurorów programu "Master Chef Junior" i prowadzący program "Drzewo marzeń" przekazał obraz namalowany przez jedną z uczestniczek programu "Drzewo marzeń", a także - 12 godzin w swoim towarzystwie. W tym czasie przewidziane są wspólne zakupy dla jednej z restauracji Gesslera, gotowanie i kolacja. (http://www.tvn24.pl)

Autor: PTD/tmw//now / Źródło: tvn24/Allegro

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, które potrwają do wtorku. Ich celem jest sprawdzenie skuteczności działań spółki w razie zagrożeń.

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Nie żyje belgijska sopranistka Jodie Devos. Zmarła w wieku 35 lat, zmagała się z nowotworem piersi. Wykonywała między innymi dzieła Mozarta, Rossiniego czy Verdiego w największych europejskich operach. Sopranistka i dyrygentka Barbara Hannigan napisała: "Była piękną artystką pełną życia". Ostatni raz wystąpiła w kwietniu.

Nie żyje 35-letnia sopranistka Jodie Devos

Nie żyje 35-letnia sopranistka Jodie Devos

Źródło:
classicfm.com

- To rasizm w czystej postaci. To jest również (...) naruszenie dóbr osobistych. Mam nadzieję, że te osoby, które są ofiarami takich działań politycznych, będą miały swoich pełnomocników, którzy zajmą się tą sprawą - mówiła dr Hanna Machińska, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, o zdjęciach przedstawiających czarnoskóre osoby opublikowanych przez polityków Suwerennej Polski i PiS w sieci. Krytykują przy tym politykę migracyjną rządu.

Wrzucają zdjęcia osób o innym kolorze skóry i krytykują rząd. "To jest rasizm w czystej postaci"

Wrzucają zdjęcia osób o innym kolorze skóry i krytykują rząd. "To jest rasizm w czystej postaci"

Źródło:
TVN24

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24

Corades yanacocha - tak nazwany został nowy gatunek motyla odkryty m.in. przez polskich naukowców pod Quito, stolicą Ekwadoru. Na ślad nowego owada badacze natknęli się podczas przeglądania zdjęć na portalu internetowym. "Trudno jest zrozumieć, jak przez tak długi czas okazały, jaskrawo ubarwiony gatunek motyla uchował się przed okiem badaczy" - czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wpadli na trop nowego gatunku motyla dzięki zdjęciu w internecie

Wpadli na trop nowego gatunku motyla dzięki zdjęciu w internecie

Źródło:
uj.edu.pl

Nie żyje producent muzyczny Paul Spencer, znany jako Dario G. Miał 53 lata. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina.

Nie żyje producent muzyczny Dario G

Nie żyje producent muzyczny Dario G

Źródło:
tvn24.pl, BBC

- W projekcie, z tego, co wiem, nie ma przysposobienia dzieci przez pary homoseksualne - mówił w "Kropce nad i" współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, pytany o ustawę o związkach partnerskich.

Czego nie ma w projekcie ustawy o związkach partnerskich

Czego nie ma w projekcie ustawy o związkach partnerskich

Źródło:
TVN24

Chiny zmagają się ze skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, które przynoszą poważne powodzie na południowych obszarach i osunięcia ziemi, w których w ostatnich dniach zginęło co najmniej dziewięć osób. W północnych regionach rolniczych panuje z kolei susza, co może odbić się negatywnie na zbiorach.

40-stopniowe upały na północy, powodzie na południu. Zabici i zaginieni

40-stopniowe upały na północy, powodzie na południu. Zabici i zaginieni

Źródło:
PAP

Pracownia polsko-białoruskiej artystki Jany Shostak, będąca częścią wystawy "Łzy szczęścia" w Zachęcie, została zniszczona dzień po otwarciu. - Narysowano sierp i młot na moich notatkach, napisano wrogie hasło, pocięto znajdujące się tam polaroidy i pomalowano elementy pracowni sprayem - powiedziała Shostak. Sprawcy nie zostali na razie zidentyfikowani.

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie rozmawiał z niemieckim kanclerzem "o niedopuszczalnym incydencie z udziałem niemieckiej policji i rodziny migrantów po naszej stronie granicy". Wcześniej rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński powiedział, że po tym, jak niemiecka policja zatrzymała cudzoziemców, przewiozła ich do Polski w okolice Osinowa Dolnego koło Cedyni i tam pozostawiła. Rzecznik niemieckiej policji w komentarzu dla "Faktu" powiedział, że sytuacja "wyglądała nieco inaczej".

Incydent przy polsko-niemieckiej granicy. Tusk: będę rozmawiał z Scholzem, sprawa musi być wyjaśniona

Incydent przy polsko-niemieckiej granicy. Tusk: będę rozmawiał z Scholzem, sprawa musi być wyjaśniona

Źródło:
TVN24, PAP, Fakt.pl

Na Pabianickie Centrum Medyczne nałożono karę w wysokości 550 tysięcy złotych w związku z odmową legalnej aborcji - przekazała ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Dodała, że NFZ jest w "końcowej fazie" postępowania kontrolnego także w dwóch innych placówkach. - Obawiam się, że tam też nałożenie kary będzie zasadne - mówiła szefowa resortu.

Na szpital nałożono karę za odmowę aborcji. NFZ przeprowadza kolejne kontrole

Na szpital nałożono karę za odmowę aborcji. NFZ przeprowadza kolejne kontrole

Źródło:
PAP

Twardy sen poszukiwanego listem gończym przerwali policjanci w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Gdy mundurowi weszli siłowo do pokoju, 40-latek leżał przykryty kołdrą. Twierdził, że spał.

Weszli siłowo do pokoju, poszukiwany leżał pod kołdrą. "Twardy sen"

Weszli siłowo do pokoju, poszukiwany leżał pod kołdrą. "Twardy sen"

Źródło:
KPP w Skarżysku-Kamiennej

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w przepisach o ruchu drogowym. Chodzi o dodanie zapisu dotyczącego utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę poza obszarem zabudowanym. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Za to wykroczenie stracisz prawo jazdy. Będą nowe przepisy

Za to wykroczenie stracisz prawo jazdy. Będą nowe przepisy

Źródło:
PAP

W poniedziałek sejmik województwa małopolskiego, w którym większość ma PiS, próbował - już po raz drugi - wybrać marszałka. Po wielokrotnych przerwach sesja ma zostać dokończona dwa dni później. Przez wewnętrzne tarcia w partii rekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego poseł Łukasz Kmita nie uzyskał dotąd poparcia radnych własnego ugrupowania. Nie pomógł apel byłej premier Beaty Szydło ani osobisty nadzór sekretarza generalnego PiS. - Jesteśmy o włos od kompromisu - deklaruje poseł Kmita w rozmowie z tvn24.pl.

Nie pomógł apel byłej premier i osobisty nadzór sekretarza PiS. Radni wciąż nie wybrali marszałka

Nie pomógł apel byłej premier i osobisty nadzór sekretarza PiS. Radni wciąż nie wybrali marszałka

Źródło:
tvn24.pl

Na Babiej Górze odkryto dwa nieznane dotąd naukowcom gatunki jastrzębców, roślin należących do rodziny astrowatych. Zostały uznane za gatunki endemiczne, a więc występujące tylko tam. Łacińskie określenie jednego z nich pochodzi od nazwy Babiogórskiego Parku Narodowego, który w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.

Mamy w Polsce dwa nowe gatunki endemiczne

Mamy w Polsce dwa nowe gatunki endemiczne

Źródło:
PAP

Z majowego badania wynika, że pozycję lidera najniższych cen utrzymał Auchan. Średni koszt koszyka zakupowego w tej sieci wyniósł 245,40 zł - informuje ASM Sales Force Agency. Jak dodają autorzy najnowszego "Badania i Raportu Koszyk Zakupowy", już tylko w pięciu sieciach tak zwany koszyk zakupowy kosztuje mniej niż 300 złotych.

Oto najtańsze sklepy w Polsce

Oto najtańsze sklepy w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

"Przyszłym pokoleniom zabrano lekarzy", "rząd nie chce, żeby w Polsce było więcej lekarzy" - piszą w sieci internauci, krytykując likwidację kierunków lekarskich na niektórych uczelniach. Takie decyzje jeszcze jednak nie zapadły. Trwa audyt. Naczelna Rada Lekarska tłumaczy, że bardziej niż ilość liczy się jakość kształcenia.

"Likwidują kierunki lekarskie"? Jaki problem ma dziewięć uczelni

"Likwidują kierunki lekarskie"? Jaki problem ma dziewięć uczelni

Źródło:
Konkret24

Zaginęła 39-letnia Natalia Panocha-Raczkiewicz z podpoznańskiego Gortatowa. O nagłym zniknięciu kobiety rodzina zaalarmowała policję, która opublikowała komunikat na swojej stronie. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające wiedzę o tym, gdzie przebywa zaginiona.

Kontakt nagle się urwał. Poszukiwania 39-letniej Natalii spod Poznania

Kontakt nagle się urwał. Poszukiwania 39-letniej Natalii spod Poznania

Źródło:
DDTVN, TVN24

Niebezpieczna bakteria wywołująca paciorkowcowy zespół wstrząsu toksycznego (STSS) rozprzestrzenia się w rekordowym tempie w Japonii. Tylko do czerwca odnotowano więcej przypadków niż w całym poprzednim roku - niemal tysiąc. Eksperci ostrzegają, że obecnie nawet trzy na dziesięć przypadków zakażeń kończy się śmiercią pacjenta.

Rekordowy poziom zakażeń śmiertelnie groźną bakterią. "Większość zgonów następuje w ciągu 48 godzin"

Rekordowy poziom zakażeń śmiertelnie groźną bakterią. "Większość zgonów następuje w ciągu 48 godzin"

Źródło:
CNN, Japan Times

Od przeszło roku w Polsce działa powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców. U kobiet HPV najczęściej przyczynia się do zachorowania na raka szyjki macicy, a u mężczyzn - na raka krtani. Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki, która może skutecznie zapobiec wielu nowotworom, przyjęło ponad 180 tysięcy dzieci spośród 900 tysięcy, które do końca roku zyskają taką możliwość.

Od roku można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko HPV. Ile dzieci skorzystało z programu?

Od roku można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko HPV. Ile dzieci skorzystało z programu?

Źródło:
Ministerstwo Zdrowia, PAP
Jedne spółki przelewają miliony, inne odmawiają. Co dalej z Polską Fundacją Narodową?

Jedne spółki przelewają miliony, inne odmawiają. Co dalej z Polską Fundacją Narodową?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie żyje Anders Bodegård, szwedzki slawista i tłumacz, który na język szwedzki przełożył m.in. poezję Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza i Ewy Lipskiej, a także reportaże Ryszarda Kapuścińskiego. Informację o jego śmierci przekazała Fundacja Wisławy Szymborskiej.

"Szymborska mówiła, że bez niego nie przyznano by jej Nagrody Nobla". Nie żyje Anders Bodegård

"Szymborska mówiła, że bez niego nie przyznano by jej Nagrody Nobla". Nie żyje Anders Bodegård

Źródło:
Wisława Szymborska/Facebook, tvn24.pl

Władimir Putin zwolnił czterech wiceministrów obrony i mianował ich następców - podała agencja Reutera. Wśród nowych urzędników resortu obrony znalazła się między innymi krewna Putina, Anna Ciwilewa, która według rosyjskich mediów jest córką jego kuzyna.

Putin przemeblowuje rosyjski resort obrony. Krewnej powierzył urząd wiceministra

Putin przemeblowuje rosyjski resort obrony. Krewnej powierzył urząd wiceministra

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

"Ród smoka" powrócił. Wyczekiwany przez fanów pierwszy odcinek drugiego sezonu hitowego serialu ukazał się w HBO i na platformie Max w poniedziałek o trzeciej nad ranem. Są już pierwsze recenzje. Jak "Syna za syna" oceniają krytycy i dziennikarze?  

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

Źródło:
tvn24.pl

Do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia przeciwko Zofii K. Utytułowana windsurferka, medalistka igrzysk olimpijskich ma odpowiedzieć za oszustwo.

Prokuratura oskarżyła olimpijkę o oszustwo

Prokuratura oskarżyła olimpijkę o oszustwo

Źródło:
tvnwarszawa.pl