Polski naukowiec z Politechniki Warszawskiej twierdzi, że wynalazł rewolucyjną metodę walki z rakiem. Metoda wykorzystuje nanocząstki, czyli mikroskopijne kapsułki, mniejsze od wirusów, które precyzyjnie docierają do komórek rakowych, bo zawierają słodki wabik. Czy to przełom? Onkolodzy mówią o niezwykle interesujących badaniach.

Co najmniej 12 policjantów z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego jest podejrzewanych o kupowanie prac magisterskich i licencjackich - dowiedzieli się dziennikarze programu "Uwaga!" TVN. Prokuratura Rejonowa w Opolu zapowiada postawienie im zarzutu poświadczenia nieprawdy. Wśród podejrzewanych policjantów jest były pracownik zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Opolu. W prokuraturze rozpoczęły się pierwsze przesłuchania w tej sprawie.

Kongres Liberalno-Demokratyczny współpracował z niemieckimi partiami, ale nie oznaczało to finansowania - stwierdził w rozmowie z TVN24 Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu, współzałożyciel i pierwszy szef KLD. Odniósł się w ten sposób do zarzutów stawianych przez byłego partyjnego kolegę Pawła Piskorskiego (ówczesnego sekretarza generalnego KLD), który stwierdził, że niemiecka CDU finansowała KLD.

W poniedziałek rano czasu lokalnego obcokrajowiec zginął na lotnisku w Pekinie. Mężczyzna spadł z trzeciego na drugie piętro terminalu. Według Polskiego Radia, powołującego się na polską ambasadę w Pekinie, był to Polak.

W poniedziałek wczesnym popołudniem Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano w jego rzymskiej rezydencji na Kwirynale. Rozmowy podczas śniadania roboczego były ostatnim punktem trzydniowej wizyty polskiego prezydenta we Włoszech. - Jestem przekonany, że po tej rozmowie, będzie łatwiej o jednolite stanowisko Unii Europejskiej, także w kwestiach sankcji nakładanych na Rosję - powiedzial prezydent.

Zarzuty znęcania się nad 4-letnim synem przedstawiła pabianicka prokuratura jego rodzicom: 35-letniej matce i 31-letniemu ojcu. Chłopczyk od ponad pół roku był bity po całym ciele m.in. skórzanym pasem, głodzony lub karmiony resztkami jedzenia. Rodzicom grozi do 5 lat więzienia. Sąd ich nie aresztował.

Paweł Wojtunik, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, był przesłuchiwany w poniedziałek ws. zamachu na życie swoje oraz byłego współpracownika z czasów tajnej pracy w policji - dowiedział się dziennikarz śledczy tvn24.pl. Prokuratura wytypowała 17 osób mogących mieć związek z oboma incydentami. Śledczy chcą się dowiedzieć, czy obecny szef CBA kojarzy z tego grona kogoś mogącego mieć związek z przestępstwami, które przed laty rozpracowywał.

Przedstawiciele świata kultury, władz krajowych i samorządowych pożegnali w poniedziałek we Wrocławiu Tadeusza Różewicza, który zmarł w zeszłym tygodniu. - Rzadko zdarza się osobowość, która tak mocno dotyka prawdy - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski.