Polska wspiera europejską interwencję w Mali

Polskie MSZ wyraziło w sobotę "głębokie zaniepokojenie" kryzysem w Mali. Warszawa opowiada się za współpracą międzynarodową na rzecz przywrócenia stabilności w tym afrykańskim kraju - podkreślił resort.

Migalski napisał do Depardieu: Przekroczył pan wszelkie granice

- Albo jest Pan nieskończenie głupi, albo też nieświadomy słów, jakie Pan wypowiada - takimi słowami do Gerarda Depardieu zwrócił się europoseł Marek Migalski. Polityk partii Polska jest Najważniejsza wysłał w sobotę do francuskiego aktora list, w którym potępia go za to, że nazwał Rosję "wielką demokracją".

Rydzyk z PiS kupczyli sprawą ochrony życia? "To byłby największy skandal polityczny"

PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne, by ten nie domagał się od PiS-u zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej? - Gdyby ta sugestia okazała się prawdą, to byłby być może największy skandal polityczny ostatnich lat, bo okazałoby się, że z jednej strony partia polityczna, a z drugiej strony medium, które nazywa się katolickim, kupczy sprawą ochrony życia - powiedział w RMF FM Michał Kamiński.

"Serduszek wystarczy dla wszystkich". Jutro zagra Orkiestra

Już jutro rozpocznie się XXI Finał WOŚP. Pieniądze ze zbiórki tradycyjnie będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - także dla seniorów. W całej Polsce odbędą się setki imprez, kwestować będzie ok. 120 tys. wolontariuszy. - Wydrukowaliśmy 35 mln serduszek. Dla każdego powinno wystarczyć - powiedział we "Wstajesz i weekend" rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies.

Karaluchy w domu i smród za oknem. Wielkie sprzątanie

Karaluchy w mieszkaniach, szczury w piwnicy, a za oknami niewyobrażalny smród. W takich warunkach żyją mieszkańcy Morlin koło Ostródy. Przyczyną ich gehenny jest wysypisko z tysiącami ton gnijących odpadów. Po wizycie reportera "Blisko Ludzi" telewizji TTV, w Morlinach wreszcie zaczęło się coć dziać. Dziś rządzi tam nowy wójt, a śmierdzące śmieci ciężarówkami wywożone są do sortowni.

Ruszają ferie i kontrole autokarów

Od dziś w pięciu województwach (kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim) rozpoczęły się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 12 stycznia a 24 lutego. W tym czasie wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież będzie prowadziła Inspekcja Transportu Drogowego.

Najlepiej wyszkolony oddział w kraju. Ze związanymi rękami

Nie ma takiego kraju, w którym antyterroryści byliby w każdej, nawet najmniejszej jednostce policji. Ale dziwi trochę, że do Sanoka musieli przyjechać specjaliści aż z Warszawy. Jak wyposażona i w ludzi, i w sprzęt jest nasza policja? Ilu mamy antyterrorystów, snajperów i kiedy wkraczają oni do akcji?

17-latka z Sanoka była zastraszana? "Na pewno nie chciała umrzeć"

Miała 17 lat, ostatnio mieszkała w wynajmowanym przez domniemanego bandytę lokalu przy ul. Cegielnianej w Sanoku. Sąsiedzi mówią o niej, że to właściwie jeszcze dziecko. Dlaczego zginęła? Policjanci mowią, że robili wszystko, by ją uratować, ale nie udało się. Odmawiała wyjścia.

220 km/h. Zaskoczony, że przekroczył dozwoloną prędkość

Białobrzeska drogówka zatrzymała w piątek do kontroli BMW, którego 39-letni kierowca pędził ponad 220 km/h drogą krajową nr 7. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości tysiąca złotych oraz 26 punktami karnymi, w związku z czym będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Katarzyna W. jak Rita Gorgonowa. Tym żyła i żyje Polska

Oskarżono ją o zamordowanie młodej córki swojego chlebodawcy. Proces był poszlakowy. Oskarżenie nie miało twardego dowodu winy. Pomimo tego, Rita Gorgonowa została w 1932 roku skazana. Jej proces należał do najgłośniejszych w okresie międzywojennym, żył nim cały kraj, podobnie jak dziś żyje nadchodzącym procesem Katarzyny W. Podobieństw jest więcej.

Wniosek ws. sędziego Tulei "w związku z jaskrawym złamaniem zasad"

- W imię wiarygodności i powagi wymiaru sprawiedliwości oczekuję, że odpowiednie instytucje sądowe zajmą się tym uzasadnieniem, słowami sędziego Igora Tulei - powiedział w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Mariusz Kamiński. Były szef CBA, a obecnie poseł PiS wyjaśnił, że dzisiejszy wniosek ws. Tulei do rzecznika dyscyplinarnego złożył "w związku z jaskrawym i rażącym złamaniem zasad etyki sędziowskiej".

240 tys. zł dla Romaszewskiego za dwa lata więzienia w PRL

240 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania przyznał w piątek sąd znanemu opozycjoniście z PRL i byłemu działaczowi NSZZ "Solidarność" Zbigniewowi Romaszewskiemu. W latach 80. był on przez ponad dwa lata więziony za działalność niepodległościową.

Przebrani za księży próbowali przemycić papierosy

Dwaj obywatele Polski przebrani za księży próbowali przemycić z Białorusi ponad 6 tys. paczek papierosów o wartości 44 tys. litów (ponad 50 tys. zł) - podał w piątek Litewski Departament Ceł. Zostali zatrzymani na dwie doby, w sprawie wszczęto śledztwo.

Jak mogła wyglądać akcja antyterrorystów, gdzie znaleźli ciała? Prokuratura: Były rany postrzałowe głowy

Przyczyną zgonu dwojga osób w mieszkaniu były obrażenia ciała doznane w wyniku ran postrzałowych. Były rany w "okolicy głowy" - poinformowała prokuratura podczas konferencji prasowej w piątek. Nie potwierdzono, czy przyczyną śmierci było samobójstwo czy zabójstwo. Trwa śledztwo w tej sprawie. W symulacji TVN24 pokazujemy, jak mogła wyglądać akcja antyterrorystów.

Prokuratura: Nie było przeszukania w MF, a "niezapowiedziana wizyta"

Białostocka prokuratura, która w czwartek wraz z CBŚ pojawiła się w Ministerstwie Finansów po niezbędną dokumentację ws. afery hazardowej, zaprzecza, by te czynności "były ukierunkowane wobec konkretnego funkcjonariusza MF". Wcześniej dziennik.pl podał, że CBŚ wyniosło z gabinetu wiceministra finansów Jacka Kapicy liczne dokumenty i dyski komputerów. Napisano też, że minister musi się liczyć z tym, że będzie przesłuchany, a nawet może usłyszeć zarzuty.

"Nie będzie zawiadomienia. To kompromitacja i ośmieszenie się sędziego Tulei"

- To, co się dzieje, to nie tylko kompromitacja i całkowite ośmieszanie się pana sędziego Tulei. To uderza też w powagę całego sądownictwa - powiedział w piątek szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który skomentował informacje tvn24.pl o tym, że nie będzie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy CBA i prokuratury.

Ziobro: Policja mogła użyć broni. Zabrakło męskiej decyzji

Policja mogła użyć broni podczas akcji w Sanoku. Zabrakło odwagi podjęcia trudnej decyzji - powiedział na konferencji w Sejmie szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - W efekcie mamy śmierć młodej dziewczyny i tragedię, która nie musiała się zdarzyć - dodał europoseł. Policji poinformowała w piątek, że podczas akcji nie użyła broni, bo "nie było takiej potrzeby".