Wycięli nie tę nerkę

Z jakiego powodu odwołano dyrektora Centrum Onkologii w Warszawie? Być może chodzi o pomyłkę podczas jednej z operacji - pacjentowi wycięto zdrową nerkę, zamiast chorej - donosi "Gazeta Wyborcza".

Co zrobić, by przeżyć?

Po masakrze na norweskiej wyspie wszyscy zadają sobie pytanie co robić, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji. Okazuje się jednak, że nie ma jednego sposobu na wyjście cało z opresji. – Uczymy, co robić, by zwiększyć szansę na przeżycie – mówi były oficer GROM, który przeprowadza odpowiednie szkolenia.

Rozmawia z Bogiem przez telefon

Odprawia msze, głosi kazania, a wszystko prezentuje w internecie. Ks. Piotr Natanek, mimo upomnień krakowskiej kurii nadal twierdzi, że zmarły arcybiskup Życiński wyje w piekle, a kardynał Dziwisz jest masonem. Nie pomogła nawet wystosowana wobec duchownego suspensa, bo co może zrobić wrażenie na księdzu, który mówi, że rozmawiał z Bogiem przez telefon?

"W państwie musi panować zasada legalizmu"

- Uważam, że zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Zbigniew Ziobro dokonali deliktu konstytucyjnego. I po to, żeby więcej żaden premier i żaden konstytucyjny minister nie popełniali takich deliktów, musi być w końcu uruchomiona procedura odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu - oświadczył w "Rozmowie Bardzo Politycznej" szef sejmowej komisji ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy. Dodał, że jest optymistą w kwestii poparcia jego wniosku w tej sprawie.

"Masakra w Norwegii tylko skalą różni się od zamachu na biuro PiS"

"Masakra w Norwegii tylko skalą różni się od zamachu na biuro PiS (i moje) w Łodzi i zabójstwo Marka Rosiaka" - napisał na swoim blogu europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski. Inny polityk tej partii, poseł Joachim Brudziński" dodał zaś: "Oby ci wszyscy, którzy nawoływali do dorżnięcia watahy (...) nie musieli brać na swoje sumienie ofiar porównywalnych do tych w Norwegii".

Identyfikacja przez folię. Kto nie zdąży, rezygnuje

Żandarmeria Wojskowa wyznaczyła krewnym ofiar katastrofy smoleńskiej 14 godzin (8 i 15 września) na odbiór 600 przedmiotów, które są przechowywane w Mińsku Mazowieckim. Ich identyfikacji będzie można dokonać tylko na podstawie zdjęć, albo przez foliowe worki. Kto się nie stawi, ten zrezygnuje z możliwości ich rozpoznania.

Śledztwa w sprawie dźwigu z Balic nie będzie

Krakowska prokuratura, po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie spowodowania zagrożenia katastrofą lotniczą wskutek pracy dźwigu w pobliżu podkrakowskiego lotniska Balice. Władze lotniska zapowiadają odwołanie.

Warszawiacy współczują Norwegom

Część zniczy przed ambasadą Norwegii już się wypaliła, ale warszawiacy wciąż przynoszą nowe. Po piątkowym zamachu w Oslo i strzelaninie na wyspie Utoya solidaryzują się z Norwegami.

Ze strony Belwederu Klich niezagrożony

Nie będzie "starcia" między prezydentem, a premierem o szefa MON Bogdana Klicha - wynika ze słów prezydenckiego ministra Sławomira Nowaka. O tym, że jeszcze przed wyborami może dojść do takiej sytuacji w kontekście raportu komisji Jerzego Millera, napisała "Polska The Times".

Akcja CBŚ i ABW w związku z norweskimi zamachami

Funkcjonariusze CBŚ i agenci ABW przeprowadzili w niedzielę na Dolnym Śląsku akcję w związku z informacjami od policji w Norwegii związanymi z zamachami w Oslo i na wyspie Utoya. Działania funkcjonariuszy związane były z wątkiem sprzedaży chemikaliów, które miały posłużyć zamachowcowi do produkcji bomby. Według RMF FM właściciel firmy został zatrzymany i usłyszał już zarzut pomocnictwa w zabójstwie. Prokuratura dementuje te informacje.

Dżem na A4 utrudnił jazdę

Samochód dostawczy przewożący dżem zderzył się na autostradzie A4 z pojazdem służby autostradowej. Do kolizji doszło w Gliwicach, pomiędzy zjazdami na Rybnik i Kędzierzyn Kożle. W wyniku zderzenia część ładunku znalazła się na jezdni. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się pasem awaryjnym, tworzyły się korki.

Podkładał im bomby, bo jechali za szybko, albo na niego spojrzeli

Podkładał bomby, bo czuł się zagrożony ze strony osób, które za szybko jechały, albo na niego spojrzały - tak Rafał K. tłumaczył swoje działania śledczym. Mężczyzna - jak poinformowała prokuratura - został aresztowany w niedzielę na trzy miesiące za spowodowanie czterech eksplozji, w których ucierpiało pięć osób. "Bomber" przyznał się do zarzutów.

Klich: Nazwiska mogą być w wojskowym protokole

Nazwiska osób odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską mogą znaleźć się w protokole wojskowym, przygotowywanym przez komisję wojskową - uważa Edmund Klich, były przedstawiciel Polski akredytowany przy rosyjskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK).

"Musieliśmy przeczekać. Mogliśmy zginąć"

- To była nasza świadoma decyzja, aby nie schodzić z Elbrusu podczas załamania pogody. Inaczej narazilibyśmy się na śmierć - mówi w rozmowie z "Faktem" prof. Roman Kuźniar. Prezydencki minister zaprzecza też wersji Rosjan, że nie był przygotowany do zdobywania szczytu. - Nie wiem dlaczego mówili, że nie mamy żywności czy ubrań. Znam góry, jestem alpinistą - zaznacza.

Wraca eksmisja na bruk

Osobom z zaległościami w czynszu grozi wyrzucanie na ulicę. 17 listopada znika przepis, który tego zakazuje. Gminy nie będą musiały przyznawać lokali tymczasowych.

"Dostał wiadomość z nieba" żeby nie słuchać ks. Dziwisza

Mimo nałożenia suspensy, która oznacza między innymi zakaz sprawowania jakichkolwiek czynności kapłańskich, zbuntowany ksiądz Piotr Natanek odprawił w ostatnią niedzielę mszę. Zmienił się natomiast język duchownego. Jak podkreślał - "z literackiego na dosłowny". - Abp. Życiński przykuty jest grubym łańcuchem w piekle! Bo to masoni napisali za niego doktorat, ubrali go w sutannę i wyświęcili - grzmiał z ambony.

NIK skarży się na urzędników premiera

Najwyższa Izba Kontroli skarży się, że pracownicy KPRM mieli jej utrudniać kontrolę dotyczącą lotów VIP-ów - pisze "Rzeczpospolita". NIK badała sposób organizacji lotów najważniejszych osób w państwie w latach 2005 – 2010, również lotu do Smoleńska w związku z przygotowywanym przez nią raportem nt. katastrofy smoleńskiej.

Strefy na Euro 2012. Na pewno nie ciszy

- Z miliona gości, którzy przyjadą do Polski w 2012 roku, szacujemy, że 50 procent to będą ludzie bez biletów - mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji spółki PL.2012. Dla nich na Euro 2012 powstaną specjalne strefy kibica. Mieszkańcy miast-gospodarzy są, delikatnie mówiąc - pełni obaw.

Unia ograniczy dostęp do broni?

Krwawy zamach w Oslo i na wyspie Utoya może mieć konsekwencje dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Szef belgijskiej dyplomacji, Steven Vanackere proponuje: ograniczmy dostęp do broni w całej UE. Polscy politycy są innego zdania.

Pawlak o zaostrzaniu prawa ws. broni

Zaostrzanie przepisów dotyczących posiadania broni to według wicepremiera Waldemara Pawlaka "odwracanie kota ogonem". Według szefa PSL problemy zwykle są z osobami, które broń mają nielegalnie, a nie z tymi, którym udało się zdobyć zezwolenie.

Czeczeni chcą na zjeździe w Polsce Zakajewa

Organizatorzy planowanego w Polsce we wrześniu zjazdu przedstawicieli narodu czeczeńskiego chcą, by zjawił się na nim był szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew. Wystosowali nawet list do premiera Donalda Tuska, w którym proszą o zapewnienie, że polityk nie zostanie zatrzymany.

"Nie ma rzeczki, której nie przepłynąłbym kajakiem"

Nie ma rzeczki, której nie przepłynąłbym kajakiem. Dla mnie najlepszy sposób wypoczynku to żeglarstwo i kajakarstwo - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który przyglądał się przygotowaniom do Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. Jego zdaniem, "żeby pływać na byle czym, trzeba coś bardzo ciekawego wymyślić i widać, że Polacy pod tym względem mają ogromne talenty"

Krakowski "Bomber" aresztowany na trzy miesiące

Rafał K. spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym - orzekł w niedzielę po południu krakowski sąd. Przed południem policjanci znaleźli należące do niego kolejne materiały do budowy bomb. Tym razem były one ukryte w specjalnym schowku w wynajmowanym garażu w Swoszowicach. Wczoraj policyjni pirotechnicy opróżniali jego piwnicę, w której konstruował ładunki wybuchowe.

Komorowski rusza na podbój Kaukazu

Prezydent Bronisław Komorowski, razem z małżonką Anną, udaje się dziś z sześciodniową wizytą do państw Kaukazu Południowego. Odwiedzi kolejno Azerbejdżan, Gruzję i Armenię.

Podkładał bomby, bo "mu się nie wiodło"

38-letni Rafał K., podejrzewany o podkładanie ładunków wybuchowych w Krakowie w sobotę wieczorem został przewieziony do prokuratury, gdzie był przesłuchiwany. Jak nieoficjalnie dowiedziały się "Fakty TVN" "bomber z Krakowa" w ostatnich tygodniach podkładał ładunki wybuchowe, bo "był sfrustrowany tym, że mu się nie wiedzie".

Bomber w prokuraturze

38-letni Rafał K., podejrzewany o podkładanie ładunków wybuchowych w Krakowie, został w sobotę wieczorem przewieziony do prokuratury, gdzie jest przesłuchiwany. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

"Takich zdarzeń nie da się przewidzieć"

Takiej tragedii nie da się przewidzieć, szczelnie monitorować obrotu artykułami rolniczymi, z których 32-letni Norweg skonstruował bombę użytą do zamachu w Oslo - ocenił w "Faktach po Faktach" dr Przemysław Guła, były dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jego zdaniem, po zamachu w Oslo i strzelaninie na wyspie Utoya jest obawa o to, czy nie znajdą się naśladowcy.

Umawiają się na Facebooku przed ambasadą Norwegii

Po zamachu w Oslo i strzelaninie na wyspie Utoya ludzie składają znicze i kwiaty przed ambasadą Norwegii w Warszawie. To akt solidarności z Norwegami po tragedii. W sobotę po południu było kilka wiązanek kwiatów, płonęło kilkanaście zniczy. Wieczorem może ich być więcej.

Miller: żadnych nazwisk

W raporcie komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej nie ma żadnych nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za tę tragedię - oświadczył szef MSWiA i przewodniczący komisji Jerzy Miller. Jak podkreślił, działania komisji badającej wypadki lotnicze sprowadzają się do analizy faktów, a nie rozpatrywania konkretnej winy jakiejkolwiek osoby.