Radni Mazowsza będą dziś głosować plan oszczędności. Chodzi o odchudzenie budżetu o ponad pół miliarda złotych. To 1/5 kwoty przewidzianej na wydatki. Plan oszczędności zakłada, że nie powstaną nowe Orliki. Bez 11 milionów złotych będą musiały sobie poradzić Koleje Mazowieckie. Z budżetu znika też budowa przystanku kolejowego przy lotnisku w Modlinie. Funduszy ma zabraknąć na ochronę zabytków.

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek z Sejmu wrócił na rodzinną wieś. – To nie była łatwa decyzja, ale po ostatnich wyborach coś we mnie pękło – przyznał w niedzielę w "Dzień Dobry TVN", gdzie pochwalił się swoją rolniczą pasją. Jak podkreślił, czuł, że "na Wiejskiej jedzie na jałowym biegu". Teraz chce udowodnić, że potrafi robić też coś innego niż politykowanie.

- Premier Donald Tusk rozważa możliwość przeprowadzenia przedterminowych wyborów do parlamentu - uważa szef PJN Paweł Kowal. W programie "Jeden na jeden" w TVN24 europoseł stwierdził, że może do nich dojść już we wrześniu. - Tusk będzie szukał tego terminu, jeśli przejdzie jeszcze jeden, dwóch posłów - ocenił Kowal, nawiązując do odejścia dotychczasowego posła PO Łukasza Gibały do Ruchu Palikota. Koalicji rządzącej w parlamencie pozostały teraz jedynie trzy głosy powyżej większości. Jednak szef klubu PO rafał Grupiński zaprzeczył, jakoby miało dojść do wcześniejszych wyborów.

Do końca tygodnia częstochowscy prokuratorzy sporządzą dokładny plan śledztwa ws. katastrofy pod Szczekocinami. Jak ustaliliśmy, postępowanie będzie prowadzone równolegle w dwóch wątkach. Pierwszy dotyczyć ma bezpośrednich przyczyn wypadku, w drugim prokuratorzy zajmą się odpowiedzialnością osób, które dbały o infrastrukturę oraz organizację pracy na tym odcinku. – Nie wykluczamy, że w tym wątku może dojść do stawiania zarzutów – mówi tvn24.pl prok. Tomasz Ozimek.

Polski kitesurfer grozi krokami prawnymi firmie, która wypożyczyła mu lokalizator. Jan Lisewski twierdzi, że urządzenie nie działało jak należy i przez to szukano go na Morzu Czerwonym aż dwie doby. Firma zapewnia, że nadajnik jest sprawny, a to podróżnik nie umiał go odpowiednio użyć.

20 osób ewakuowano po pożarze dachu kamienicy, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Zbąszyniu w woj. wielkopolskim. Nikomu nic się nie stało.

Awantura o GPS. Polski kitesurfer grozi krokami prawnymi firmie, która wypożyczyła mu lokalizator. Jan Lisewski twierdzi, że urządzenie nie działało jak należy i przez to szukano go na Morzu Czerwonym aż dwie doby. Firma zapewnia: nadajnik jest sprawny, to podróżnik nie umiał go odpowiednio użyć.

Czy hasło niedzielnej Manify, dotyczące rozdziału państwa i Kościoła było chybione? Tak uważają goście "Faktów po Faktach" Tomasz Nałęcz i Witold Waszczykowski. - Hasło walki z kościołem zostało przestrzelone w stosunku do realnych problemów - uważa Waszczykowski. - Też mnie to zaskoczyło - przyznaje prof. Nałęcz.

Fani zespołu Jamal, którzy zamierzali bawić się na jego koncercie w Krakowie, musieli obejść się smakiem. Tuż przed imprezą trzech muzyków formacji zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Informację jako pierwsi podali dziennikarze Radia Zet.

"Dość arogancji państwa wobec kobiet", "Żłobki, a nie stadiony", "Jesteśmy oburzone" - transparenty z takimi hasłami nieśli dzisiaj uczestnicy "Manify 2012" m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie. Manifestanci żądali równego traktowania kobiet i mężczyzn w pracy oraz w życiu publicznym, domagali się także rozdziału państwa od Kościoła. Relacje z manifestacji w poszczególnych miastach zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24.

Rodzinie z Wierzchowni pod Głogowem sąd odebrał najmłodsze dziecko. Choć rodzice bardzo je kochają, są biedni i do niedawna mieli bardzo trudną sytuacją mieszkaniową. Czy uda się przekonać sąd do zmiany decyzji?

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch samochodów na krajowej "czwórce" w miejscowości Jasień (woj. małopolskie). Do wypadku doszło tuż po godzinie 13. Droga krajowa została całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy drogami lokalnymi. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od internauty @Bartłomieja.

13. Wielka Manifa Warszawska dotarła w niedzielę po południu przed Sejm, gdzie jej najmłodsi uczestnicy - dziewczynka i chłopiec - przecięli symboliczną pępowinę, łączącą Sejm z Kościołem. Manifestacja przebiegła spokojnie, jej uczestnicy zaczęli się rozchodzić. W manifestacji - według służb porządkowych - wzięło udział w tym roku ponad trzy tys. osób.

Stołeczni policjanci zatrzymali 6 osób zamieszanych w kradzieże samochodów. Wśród nich są: 39-letni Adam G. ps. "Benek" oraz 34-letni Michał J. ps. "Gruby". Funkcjonariusze namierzyli także dziuplę pod Włocławkiem, gdzie odnaleziono dwa skradzione pojazdy.

- Nie będzie w tej kadencji koalicji Ruchu Palikota z Platformą Obywatelską – zadeklarował w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Janusz Palikot. Słowa te potwierdził Krzysztof Kwiatkowski (PO), wyjaśniając, że alternatywą dla obecnej koalicji nie jest zmiana koalicjanta, ale przyspieszone wybory. Jednak Zbigniew Girzyński (PiS) uważa, że "Palikot i cała ta palikociarnia to najwięksi pomagierzy Donalda Tuska w Sejmie".

140 kormoranów będzie można odstrzelić w 2012 r. w Podlaskiem w okolicach jezior na Suwalszczyźnie. Zgodę na odstrzał wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku (RDOŚ).

Po groźnym wypadku z udziałem busa, do jakiego doszło w sobotę na drodze krajowej nr 8, oburzony internauta wysłał nam nagrany przez siebie film. Widać na nim, jak kierowca busa wpycha się z pasa do skrętu w lewo na pas do skrętu w prawo.

W gablotach instrumenty znanych muzyków, na ścianach nuty nakreślone ręką wybitnych kompozytorów, muzyka sącząca się z głośników. Obok kawiarnia i klub koncertowy. Tak ma wyglądać pierwsze w tej części Europy Muzeum Jazzu, które grupa entuzjastów chce stworzyć w Warszawie.