We wszystkich 380 powiatach w Polsce została podpisana przynajmniej jedna umowa z przychodnią lekarza rodzinnego, a 80 proc. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej jest już objętych umową na rok 2015 - poinformował w czwartek na konferencji prasowej minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jak dodał, ci lekarze, którzy 2 stycznia nie otworzą gabinetów, będą musieli na nowo zbierać deklaracje pacjentów.

Rok 2015 będzie sprawdzianem dla PO, której celem jest przede wszystkim wygrana w wyborach parlamentarnych; będzie też - zaznaczają eksperci - decydujący dla Ewy Kopacz jako premiera i szefowej PO. Według nich Platforma Obywatelska wciąż jest faworytem wyborów, a Kopacz faworytką do pozostania przewodniczącą partii.

Na wyborczy 2015 rok PiS planuje m.in. serię marszów "w obronie demokracji", a także prezentację programu gospodarczego. Kluczem do zwycięstwa ma być kampania bezpośrednia - spotkania polityków i kandydata PiS na prezydenta z mieszkańcami tzw. Polski powiatowej.

1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie ustawa o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia jej posiadaczy do zniżek i ulg. Rodziny wielodzietne przyznają, że najatrakcyjniejszym uprawnieniem są dla nich zniżki na podróże koleją - 37 proc. na bilety jednorazowe i 49 proc. na okresowe.

Na obowiązującej od 1 stycznia kolejnej liście refundacyjnej znalazło się o 89 nowych produktów więcej w porównaniu z poprzednią. Od stycznia refundowany jest m.in. lek złożony do inhalacji stosowany przy leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

"Kraków - miasto królów" - pod takim hasłem odbyła się sylwestrowa zabawa na Rynku Głównym w Krakowie. Według policji, zabawa przebiegła bez problemów.

To nie był najlepszy rok, zwłaszcza jeśli chodzi o relację władza-obywatel. Gościom "Faktów po Faktach", którzy podsumowywali 2014 rok w polskiej polityce i zastanawiali się nad tym, co przyniesie ten następny, daleko było do entuzjazmu z powodu 25 lat polskiej wolności. Dużo częściej mówili o "samozachwycie twórców III RP".

Istnieją uzasadnione podejrzenia, że przepisy pakietów onkologicznego i kolejkowego mogą być niezgodne z konstytucją - ocenił w środę prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz. Zapowiedział, że zaproponuje Radzie złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o ich zbadanie.

- To minister Arłukowicz wymyślił rozwiązania, które są nieprzygotowane - zarzucił ministrowi zdrowia prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski. - Nie jesteśmy armią, ani zmilitaryzowaną grupą, jesteśmy lekarzami - podkreślił w rozmowie z TVN24.

Jadący niebezpiecznie mężczyzna zwrócił uwagę innych kierowców, którzy zaalarmowali policję. Wysłany patrol drogówki zatrzymał kierowcę, który okazał się być nie tylko zupełnie pijany - alkomat wskazał 3,7 promila w wydychanym powietrzu - ale także poszukiwany listami gończymi.

Bartosz Arłukowicz znów apeluje do lekarzy, którzy do tej pory nie podpisali z NFZ umowy na 2015 r., by "nie dali się manipulować" i uczynili to do północy. Minister zdrowia poinformował, że na stronach NFZ zostanie opublikowana lista przychodni, w których "lekarze postanowili zatrzasnąć drzwi przed swoimi pacjentami". Z ostatnich danych ministra wynika, że zrobił to jeden na czterech lekarzy rodzinnych.

Wielki sukces Polaków w siatkówce, wygrana polskich piłkarzy w meczu z Niemcami i Donald Tusk w roli przewodniczącego Rady Europejskiej - to jedne z najważniejszych wydarzeń 2014 roku w naszym kraju. Mijający rok to głównie polityczne afery, sportowe sukcesy i - niestety - tragiczne wypadki drogowe i lotnicze.

Dla kobiet loki i sprężyste fale, dla mężczyzn - mocno wygolone boki i (koniecznie) broda. Tak przyszykowani możemy mieć pewność, że przywitamy nowy rok zgodnie z obowiązującymi trendami. - W tym sezonie ma być elegancko i szykownie - mówią fryzjerzy, z którymi spotkał się reporter TVN24.

- Do ewakuacji dojdzie w tym terminie, który będzie najlepszy - tak rzeczniczka rządu Iwona Sulik odpowiedziała na pytania dotyczące pomocy polskiego rządu dla Polaków z Donbasu na Ukrainie. Podkreśliła, że najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. Sulik odpierała zarzuty opozycji, która uważa, że rząd opóźnia ewakuację celowo.