O tydzień dłużej niż planowano potrwa remont tunelu pod placem Dominikańskim we Wrocławiu. Choć z początkiem roku szkolnego jedno z największych skrzyżowań nie będzie w pełni przejezdne, urzędnicy zapewniają, że prace nie utrudnią jazdy kierowcom.

- Kilka nieprawidłowości wykazała kontrola hałdy fosfogipsu w Wiślince (woj. pomorskie), ale składowisko nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Gdańsku.

- Powinniśmy dosyć jednoznacznie opowiadać się za tym, że nie ma tolerancji dla takich zachowań, z którymi mamy do czynienia - powiedziała w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), komentując ostatnie wybryki pseudokibiców. Dodała jednak, że nie jest to problem, który da się rozwiązać od razu. - Zgadzam się, że nie zrobi się tego w rok, ale rządzicie już drugą kadencję - zareagował Adam Hofman z PiS.

- Gdy Warszawska Wspólnota Samorządowa w 2014 roku zasiądzie w radzie miasta i jeśli będzie miała wpływ na radę, to dla warszawiaków, którzy tu płacą podatki, bilet 30-dniowy, imienny będzie kosztował 50 zł, czyli połowę obecnej kwoty - powiedział w "Tak jest" w TVN24 burmistrz warszawskiego Ursynowa i lider WWF Piotr Guział. - Moim zdaniem to nie jest realna cena. Nie w dzisiejszych warunkach - ripostował warszawski radny PO Lech Jaworski.

Pięć osób, niebieski spinacz do papieru i marzenie – Volkswagen Transporter T4, którym grupa młodych ludzi z Przemyśla zamierza wyruszyć w podróż po Europie. Akcja nosi nazwę Blue Paper Clip, a jej założeniem są ciągłe wymiany na coraz cenniejsze przedmioty.

Politycy PiS proponują powrót do idei "zero tolerancji" dla bandytów w związku z nasilającym się problemem z pseudokibicami. - To jest idea, która śp. Lech Kaczyński, jako minister sprawiedliwości, wcielał w życie i to jest idea, którą można wcielać w życie w obecnym systemie prawnym z pewnymi modyfikacjami - przekonywał w środę na konferencji prasowej Adam Hofman.

600 zł mandatu i 10 punktów karnych otrzymał kierowca ciężarowego mercedesa-chłodni, którym podróżowało łącznie 17 osób. W pojeździe, zgodnie z przepisami, mogły przebywać tylko trzy osoby. Mężczyzna został ukarany za przewóz osób niezgodnie z przepisami oraz za niesprawny samochód.

Do Gdańska wpłynął największy kontenerowiec świata. Ma prawie pół kilometra długości - postawiony "na sztorc" byłby wyższy niż Wieża Eiffla czy Pałac Kultury i Nauki. Przejście z jednego końca na drugi jego zajmuje tyle, co przejście przez cztery boiska piłkarskie.

Połączenia lotnicze linii Wizz Air z Katowic i Warszawy do egipskiej Hurghady nie zostaną, jak wcześniej zapowiadano, uruchomione w październiku tego roku. Przewoźnik zamierza uruchomić je dopiero po ustabilizowaniu sytuacji w Egipcie.

Naczelnik ostrzeszowskiej policji odniósł się do sprawy policjantów, którzy mieli w czasie służby pojechać na imprezę do kolegi. - W tej chwili toczą się cztery osobne postępowania dyscyplinarne - zapewnił komendant Dariusz Bieniek.

Premier Donald Tusk i szef PiS Jarosław Kaczyński cieszą się niemal takim samym zaufaniem, jak i nieufnością Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Premierowi ufa 31 proc. ankietowanych, zaś prezesowi PiS 30 proc. Kaczyńskiego nie darzy zaufaniem natomiast 50 proc. respondentów, a Tuska - 49 proc.

Narodowe Centrum Sportu musi wypłacić swojemu byłemu prezesowi Rafałowi Kaplerowi ponad 500 tysięcy złotych premii wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. W środę warszawski sąd uwzględnił pozew Kaplera w tej sprawie. Wyrok jest nieprawomocny.