- Wielkie "dziękuję" kieruję do was, drodzy młodzi. Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym. Święty Jan Paweł II radował się z nieba i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii - mówił papież Franciszek na mszy posłania w Brzegach, kończącej tegoroczne ŚDM w Krakowie.

- Modlimy się i pamiętamy w tej mszy świętej o wszystkich naszych braciach i siostrach, którzy cierpią w naszym niespokojnym świecie – powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, witając w niedzielę papieża w Campusie Misericordiae w Brzegach, gdzie Franciszek przewodniczył mszy św. posłania. Przeczytaj całą treść wystąpienia kard. Dziwisza.

2,5 mln pielgrzymów zgromadziło się na mszy św. w Campusie Misericordiae kończącej Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Papież Franciszek w trakcie mszy wygłosił homilię. - Z waszym uśmiechem i z otwartymi ramionami wy głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej rodziny ludzkiej, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie - mówił do młodych pielgrzymów.

- Przed Jezusem nie można siedzieć, czekając z założonymi rękami. Temu, który daje nam życie, nie można odpowiedzieć jakąś myślą lub zwykłym SMS-em - mówił papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas mszy św. posłania na Campus Misericordiae w Brzegach. Przeczytaj treść całej homilii.

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa jest zadowolony z działania miejskich służb. - Wszystko było tak jak trzeba - ocenia. Liczy też, że Światowe Dni Młodzieży okażą się doskonałą promocją dla miasta. - Ludzie, którzy tu byli, będą chcieli tu wrócić. Wraca się w miejsca, w których czuło się dobrze, było miło, ładnie. Jak nie wrócą oni to ich rodziny czy znajomi - mówił na antenie TVN24.

Zdjęcie, film lub selfie – tak uczestnicy Światowych Dni Młodzieży uwieczniają cenne chwile spędzone w Polsce. Pielgrzymi, biskupi, zakonnicy, policjanci, a nawet premier - wszyscy mają dziś telefony z aparatem i nie wahają się ich używać. Materiał "Faktów" TVN.

W niedzielę w Krakowie największych utrudnień należy spodziewać się na trasach prowadzących pielgrzymów do Brzegów, gdzie mają się odbyć uroczystości z papieżem Franciszkiem, oraz na trasie przejazdów kolumny papieskiej. Komunikacja miejska będzie funkcjonować według nowego schematu, który będzie kładł nacisk na dowiezienie ludzi na wschód miasta.

W Krakowie zmarła wysłanniczka włoskiej telewizji RAI Anna Maria Jacobini, która relacjonowała Światowe Dni Młodzieży - poinformowała w sobotę dyrekcja stacji. Przyczyną śmierci 58-letniej dziennikarki był prawdopodobnie zawał.

- Codziennie boimy się, że zginiemy lub zginą nasze rodziny, ale moja wiara w Chrystusa jest silniejsza niż okoliczności - mówiła w sobotę w Brzegach do uczestników Światowych Dni Młodzieży 26-letnia Syryjka z Aleppo, Rand Mittri. Prosiła o modlitwę za Syrię.

Krakowska komunikacja miejska od początku Światowych Dni Młodzieży bije kolejne rekordy. Sprzedano już co najmniej 35 tys. specjalnych biletów. Tylko we wtorek z komunikacji miejskiej skorzystało milion osób. Pielgrzymi poruszają się zatłoczonymi tramwajami. Jak sobie radzą? Zajrzyj do wnętrza tramwaju dzięki wideo 360 stopni.

- Pierwsze trzy dni Światowych Dni Młodzieży minęły spokojnie, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie odnotowały żadnych poważnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów – powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Wędzony polski węgorz, filet z indyka i sernik to potrawy, których mógł w czasie pobytu w Krakowie skosztować papież - zdradził zastępca rzecznika metropolity krakowskiego ks. Piotr Studnicki. Była też tajemnicza potrawa - jajka a'la Franciszek. Przepisu na to danie siostry-kucharki zdradzić nie chcą.