Skandaliczna postawa burmistrza Stawisk pod Łomżą. Burmistrz spowodował poważny wypadek drogowy. Następnie ranny i zakrwawiony uciekł z miejsca zdarzenia. Jak twierdzi jeden ze świadków - czuć było od niego alkohol. Po wszystkim zmusił jednego ze swoich podwładnych, by ten wziął na siebie winę za wypadek. Tak w każdym razie uważa prokuratura, która twierdzi, że ma niezbite dowody potwierdzające winę burmistrza. A burmistrz? Kręci, wciąż się wypiera, obciąża innych swoimi grzechami i bryluje na salonach.

34-letni turysta z województwa dolnośląskiego nie wrócił z gór - otrzymała w poniedziałek telefonicznie informację Centrala TOPR. Tatrzańscy ratownicy szukali go także z pomocą helikoptera - bez skutku. Akcja poszukiwawcza będzie dziś kontynuowana.

W Platformie pobitej w kolejnym sondażu przez PiS giełda pomysłów na odwrócenie złych trendów. Wśród nich hasło "Schetyna do rządu". Zainteresowany dyplomatycznie unika deklaracji, choć szefowanie komisji spraw zagranicznych to dla niego polityczne zesłanie. A stronnicy byłego wicepremiera zastanawiają się raczej kiedy, a nie czy, numer dwa w PO wróci do rządu.

Jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców przeszedł właśnie przegląd i remont w gdyńskiej stoczni Nauta. Wnikliwie go sprawdzono i dokonano koniecznych napraw. Teraz ponad dwudziestoletni żaglowiec wygląda jak nowy, a kapitan zapowiada walkę w regatach Tall Ships’ Races.

- Liczyłem, że i Borusewicz i Wałęsa będą wspomagać dziś "Solidarność" w tych postulatach, które nie zostały zrealizowane (...) A tu się okazuje, że w tej chwili pan Wałęsa obrzuca pana Borusewicza błotem - stwierdził w "Faktach po Faktach" Piotr Duda. Dodał, że choć "Solidarność" się do tego konfliktu nie miesza, to "osobiście jest mu przykro".

Matura z fizyki i astronomii oraz z łaciny i kultury antycznej już za maturzystami. Przed wami arkusze, które publikujemy poniżej oraz przykładowe rozwiązania zadań z fizyki przygotowane specjalnie dla nas przez ekspertów z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Podejrzewali go o handel narkotykami i przeszukali mieszkanie. Policjanci z Wałbrzycha znaleźli marihuanę schowaną w... słoikach. Jak ustalili, z zabezpieczonej ilości można było uzyskać ponad 2,4 tys. porcji. Zatrzymanemu 30-latkowi może grozić nawet do 10 lat więzienia.

- Rząd Tuska od sześciu lat mówi nam, co będzie realizował w sprawach pracowniczych, a nie prowadzi w tym temacie dialogu - stwierdził w "Faktach po Faktach" Piotr Duda. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" dodał, że spotkał się w poniedziałek z liderami OPZZ i FZZ, by koordynować wspólne działania, bo "z tym rządem inaczej rozmawiać się nie da".

- Rząd sobie poradzi z blokadą Warszawy, a ci, którzy żyją w Warszawie, widzieli już różne blokady i wiedzą, że da się z tym żyć - powiedział w "Kropce nad i" Kazimierz Marcinkiewicz. W ten sposób komentował zapowiedź możliwych protestów związków zawodowych, jeśli rząd nie zgodzi się na postulaty "Solidarności" ws. czasu pracy i płacy minimalnej. B. premier jest zdania, że rząd nie powinien uginać się pod naciskiem związkowców.

- To czerwone światło, które musimy wziąć pod uwagę i zastanowić się jak z tego wyjść - stwierdził w "Tak jest" w TVN24 Sławomir Neumann, komentując spadek PO w sondażach. Stwierdził też, że przejęcie władzy przez "osoby, które nie do końca wiedzą co mówią" byłoby "dużym ryzykiem". - PO nie potrafi wyznaczyć jasnych celów, określić, po co rządzi - stwierdził z kolei Paweł Piskorski (SD) i ocenił, że "retoryka PO powróci do straszenia PiS-em".

Polskie Stronnictwo Ludowe chce wyrzucenia Władysława Serafina z partii. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu koleżeńskiego - przekazał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef ludowców Janusz Piechociński. Polityk zachowanie szefa Kółek Rolniczych, podejrzewanego o defraudację, nazwał "niedopuszczalnym".

CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez były zarząd spółki PGE Energia Jądrowa 1. Dotyczy ono niegospodarności w wielkich rozmiarach. Biuro badało zamówienia publiczne, udzielane przez spółkę w latach 2010 i 2011.

- Sprawowanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury powinno być inwestycją, a nie jedynie zbiorem wydarzeń kulturalnych, po których pozostanie tylko ślad w pamięci - powiedział w poniedziałek Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Szef resortu wziął udział w debacie poświęconej organizacji ESK 2016 we Wrocławiu.