- Znalazła ujście nienawiść do PO i do prezydenta Komorowskiego - mówiła w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn (SLD), odnosząc się do modlitwy, jaką w rocznicę katastrofy smoleńskiej odmawiał przed Pałacem Prezydenckim ks. Stanisław Małkowski. Jak mówiła, był to "swego rodzaju cyrk". Duchownego bronił Andrzej Jaworski (PiS).

Sytuacja na Ukrainie będzie się zaostrzać - zgodzili się goście "Faktów po Faktach": b. szef kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, Andrzej Urbański oraz doradca prezydenta Komorowskiego Tomasz Nałęcz. - Musimy się przygotować na niedobry scenariusz. Nie sądzę, żeby "zielone ludziki" na Krym weszły, a potem wyszły - mówił ten drugi.

- Polska popiera prozachodni kurs przyjęty przez Mołdawię - zadeklarował prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z mołdawskim odpowiednikiem Nicolae Timoftim. Najpierw on, a potem premier Donald Tusk rozmawiali z prezydentem Mołdawii o kwestii integracji jego kraju z Unią Europejską.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, wygrałoby je PiS z 32 proc. poparcia - to wynik najnowszego sondażu TNS Polska. Na PO chce głosować 29 proc. badanych, a na SLD - 10 proc. Do parlamentu weszliby także przedstawiciele PSL z 5 proc. poparcia.

Do prokuratury wpłynęły dwie opinie polskich biegłych na temat dowodów z Dominikany przeciwko Wojciechowi G. Biegli stwierdzili, że na nagraniach, zdjęciach i filmach przesłanych przez dominikańskich śledczych widać także samego księdza - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz portalu tvn24.pl. Te materiały - zdaniem prokuratury - obciążają księdza G. - Ekspertyzy potwierdziły zasadność postawionych zarzutów i wzmacniają zebrane dowody - ujawnia Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury.

- Obawiam się, że wschód Ukrainy czeka los Krymu. Rosjanie to są tacy ludzie, którzy pójdą tak daleko, aż nie napotkają oporu. Wobec tego już oddanie Krymu bez jednego wystrzału było oczywistym błędem - powiedział w "Jeden na jeden" Jacek Kurski z Solidarnej Polski.