Sejm przyjął wszystkie siedem poprawek Senatu do noweli ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Ustawa zawiera zapisy konieczne do realizacji planu naprawy Kompanii Węglowej z uwzględnieniem porozumienia między rządem i związkami zawodowymi. W głosowaniu brała udział premier Ewa Kopacz.

W kobiecej drużynie Ewy Kopacz miała rolę szczególną. Urzędnicy kancelarii premiera przyznają, że nawet w czasie ostrych wymian zdań z szefową rządu Iwona Sulik nie przestawała być "Iwonką". Kopacz broniła jej często, nawet w tak źle rozegranych PR-owo sytuacjach, jak sesja w "Vivie" z lokowanym produktem. Dlatego w PO mało kto Sulik zdążył polubić. I może już nie będzie miał szansy.

Prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów w związku z listopadową interwencją w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej - poinformowała prokuratura. Zatrzymano wtedy 12 osób, w tym dziennikarzy.

Siergiej Ławrow określił wypowiedź Grzegorza Schetyny na temat wyzwalania obozu Auschwitz przez Ukraińców jako „próbę grania nacjonalizmem” oraz „absolutnie bluźnierczą i cyniczną”. Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin stwierdził natomiast, że „należy przestrzegać przed rewizją historii” II wojny światowej. W oficjalnym komunikacie rosyjskiego MSZ Schetynę określono mianem "niedouczonego" (ros. bezgramotnyj).

- Ta dymisja pokazuje, że gdzieś granicę pani Sulik przekroczyła. Przez to żegna się z posadą ministerialną - komentował na antenie TVN24 odwołanie rzecznik rządu Ireneusz Raś z PO.

KORWiN - tak będzie nazywała się nowa partia Janusza Korwin-Mikkego. To skrót od Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Polityk poinformował w czwartek, że partia o tej nazwie została już zarejestrowana.

Rzeczniczka rządu Iwona Sulik podała się do dymisji - dowiedziała się TVN24. Powodem ma być to, że doradzała posłom opozycji. Jak wyjaśniła Sulik, "nie chce stawiać premier w trudnej sytuacji". Ewa Kopacz przyjęła dymisję - poinfomowała w czwartek kancelaria.