"Bardzo chciałabym zostać w Polsce. Nikogo się nie bać". Grozi jej deportacja

"Nazywam się Larisa, pochodzę z Czeczenii, mieszkam już w Polsce cztery lata. Grozi mi deportacja, bardzo chciałabym zostać w Polsce". To historia kobiety, która uciekła z Czeczenii przed wojną i zemstą. I eksperci nie mają wątpliwości, że powrót byłby dla niej niebezpieczny. Innego zdania są jednak urzędnicy, którzy żadnego zagrożenia nie widzą, nie widzą więc powodu by przyznać jej status uchodźcy. Materiał programu "Czarno na białym".

Lekarze ojca Ziobry uniewinnieni. Rodzina zapowiada apelację

Krakowski sąd sporządził pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego lekarzy Jerzego Ziobry, ojca obecnego ministra sprawiedliwości. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniesiemy apelację, bo wyrok uważamy za niesprawiedliwy – zapowiada rodzina zmarłego.

"PiS obudziło niedźwiedzia, jakim jest Tusk"

Wyciągnięcie Donalda Tuska z idiotycznej - z punktu widzenia interesów PiS-u - awantury o Brukselę, później awantury prokuratorskiej, sprawiło, że PiS ma, co chciał - powiedział w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci).

PiS "chciałoby napisać konstytucję, która zaklepie wszystko, co zrobiło"

Nie po to jest konstytucja, żeby każdy zaklepywał to, co sam wymyśla. A przede wszystkim nie po to, żeby każdy uprawiał samowolę ustawową wedle swojego własnego uznania - podkreślał w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski, historyk i opozycjonista w czasach PRL. Jak dodał, jest przeciwny prezydenckiej propozycji referendum w sprawie konstytucji. - Jestem pewien, że nie warto, bo wyjdzie na gorsze - powiedział.

O gospodarce, obronności i terroryzmie. Emir Kataru w Polsce

Prezydent Andrzej Duda i emir Kataru Tamim ibn Hamad Al-Thani rozmawiali w piątek w Warszawie o możliwości rozwoju współpracy gospodarczej i inwestycyjnej, w tym współpracy przemysłów obronnych. Emir wyraził wolę zainteresowania się "bardzo dobrą ofertą" sprzętu wojskowego Polski.

Kolejne amerykańskie śmigłowce przylecą do Powidza

Siły lądowe USA w najbliższych tygodniach będą kontynuować przemieszczanie sprzętu do bazy lotniczej w Powidzu (Wielkopolskie), między innymi śmigłowców szturmowych AH-64 Apache i transportowych CH-47 Chinook - potwierdziła ambasada USA w Warszawie.

"Wyrok sądu pokazuje, że z PiS-em można wygrać"

Zarobki prezydenta Białegostoku mają być przywrócone do poziomu sprzed obniżki, o której jesienią zdecydowała rada miejska - orzekł Sąd Rejonowy w Białymstoku. Uznał, że decyzja radnych była polityczna, a nie merytoryczna. Wyrok nie jest prawomocny.

MON: Berczyński, Misiewicz i Nowaczyk nie mieli nic wspólnego z negocjacjami offsetowymi

- Żadna z osób, które zostały wymienione przez posłów PO jako rzekomo mające wpływ na przebieg negocjacji offsetowych w sprawie caracali, nie miała nic wspólnego ani z dokumentacją dotyczącą postępowania, ani z samym postępowaniem - przekonywał w piątek wiceszef MON Michał Dworczyk. Niewiele wcześniej siedzibę resortu opuściło pięcioro posłów PO, którzy poinformowali, że do dokumentacji mieli dostęp Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz.

Prezydent będzie miał nowego rzecznika

Obecny poseł PiS Krzysztof Łapiński będzie nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski zrezygnował ze stanowiska. - Jesteśmy z prezydentem Andrzejem Dudą wstępnie umówieni, że w następnym tygodniu, w czwartek, po jego powrocie z wizyty w Afryce, odbędzie się moja nominacja - poinformował Łapiński.

Posłowie PO weszli do MON. "Powstał tam alternatywny ośrodek decyzyjny"

- Można postawić tezę, że w MON powstał alternatywny ośrodek decyzyjny, coś na kształt grupy trzymającej władzę, która poza oficjalnymi kanałami prowadziła nieformalny nadzór nad postępowaniem przetargowym dotyczącym caracali - powiedział w piątek Cezary Tomczyk. Wcześniej wraz z czterema innymi posłami PO zapoznawał się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej z dokumentami dotyczącymi przetargu.

"Nie ma oszustwa na wnuczka, w które nie jest zaangażowana rodzina Hossa"

Schemat przestępstwa był zawsze taki sam - dopracowany do perfekcji przez ludzi, którzy nie skończyli nawet podstawówki. Dzięki "oszustwom na wnuczka" Arkadiusz Ł., pseudonim "Hoss", i jego rodzina prowadzili wystawne życie za pieniądze emerytów. Ludzie "Hossa" stworzyli hierarchiczną przestępczą strukturę, działającą na terenie całej Europy. Wyłudzone przez nich kwoty liczone są w setkach milionów złotych. Reporter "Superwizjera" - Łukasz Frątczak - dotarł do nagrań rozmów oszustów z ofiarami i - jako pierwszy - porozmawiał z żoną "Hossa". Jak działała przestępcza machina? Jak w perfekcyjny sposób manipulowano ludźmi? I jak wyglądało ekskluzywne życie za pieniądze oszukanych emerytów? O tym w materiale "Król oszustw na wnuczka" w "Superwizjerze" w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Matura z matematyki. Sprawdź arkusz egzaminacyjny

W piątek około południa zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Centralna Komisja Egzaminacyjna upubliczniła już arkusze egzaminacyjne.

Jednego się odwołuje, drugiego zawiesza. Co może, a czego nie może konsul honorowy?

W ostatnich dniach burzę wywołał wpis w mediach społecznościowych konsul honorowej w USA Marii Szonert-Biniendy, który przedstawiał Donalda Tuska w mundurze SS. Decyzją ministra spraw zagranicznych Szonert-Binienda została zawieszona w pełnieniu funkcji. Tego samego dnia odwołany z funkcji został konsul honorowy w Meksyku Alberto Stebelski-Orlowski. Powodem jego odwołania był, jak wyjaśniał szef MSZ, "jego manifest polityczny".

Skąd Wałęsa ma tajne pismo szefa UOP? "Sprawa jest znana ABW"

ABW prowadzi "wstępną analizę" sytuacji - tak rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn komentuje sprawę opublikowania w internecie przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę dokumentu Urzędu Ochrony Państwa. Pismo ma świadczyć o jego inwigilacji przez SB.