Sejmowa komisja sprawiedliwości odłożyła zaopiniowanie projektu budżetu TK na przyszły rok. Jak zaznaczył przewodniczący Stanisław Piotrowicz (PiS) - jest to odroczenie do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów natury formalnej. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

Europoseł Janusz Lewandowski (PO) we wpisie na Twitterze nawiązał do niedawnej krytyki, jaka spadła na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska zarówno ze strony Rosji jak i Prawa i Sprawiedliwości.

Ponad 10,5 mln papierosów próbowano przemycić do Polski z Singapuru. W kontenerze, który przypłynął do gdańskiego portu, miały być rattanowe meble - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć nawet 11,5 mln złotych.

Gen. Philip Breedlove jako naczelny dowódca sił NATO w Europie dostarczał wojskowych argumentów za wysuniętą obecnością na wschodniej flance – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, który uczestniczył w środę w spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Breedlove'em.

- Jest potrzebny powrót do tego, co zawsze było. Nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po spotkaniu z działaczami w Olsztynie. Skomentował też zespół smoleński powołany przez PO. - Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to - ocenił.

Rząd zapowiedział - będzie program wsparcia dla kobiet w tzw. trudnych ciążach. Podczas gdy projekt ten jest na razie tylko w planach, reporter magazynu "Polska i Świat" spotkał się z matkami, które zdecydowały się na urodzenie ciężko chorych dzieci, mających niewielkie szanse na przeżycie. Czego najbardziej wtedy potrzebowały?

Polski krótkometrażowy film dokumentalny "Więzi" w reżyserii Zofii Kowalewskiej trafił na krótką listę kandydatów do oscarowej nominacji. Pięć spośród dziesięciu ogłoszonych tytułów będzie miało w przyszłym roku szansę na zdobycie statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Nowy ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło złożył listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Petra Poroszenki. Po ceremonii powiedział polskim dziennikarzom, że jego misja "jest kontynuacją polityki wszystkich dotychczasowych rządów polskich" wobec Ukrainy.

- Każda forma przeciwstawiania się teoriom, które de facto obniżają bezpieczeństwo w polskim lotnictwie wojskowym, jest właściwa - powiedział Maciej Lasek w "Faktach po Faktach" w TVN24. W ten sposób tłumaczył fakt zostania ekspertem zespołu parlamentarnego PO ds. katastrofy smoleńskiej, która właśnie rozpoczęła prace.

- Minister Macierewicz opowiada takie rzeczy, które już chyba przestają kogokolwiek śmieszyć, a zaczynają niepokoić. Jest czym się niepokoić. Tego rodzaju wypowiedzi obnażają bezkres ignorancji i beztroskę w wyrażaniu tak daleko idących opinii - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent i były szef MON Bronisław Komorowski o obecnym szefie resortu.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który w środę przebywał w Brukseli na spotkaniu ministrów obrony w ramach NATO, został zapytany, czy miał okazję porozmawiać ze swoim francuskim odpowiednikiem. - Nie było okazji, żebyśmy odbyli osobną rozmowę, ale bardzo miło się pozdrawialiśmy poprzez stół, także nasze stosunki są naprawdę dobre - odpowiedział Macierewicz.

Amerykanie, Rumuni i Brytyjczycy będą stacjonować w Polsce w ramach wielonarodowych batalionów NATO, które mają być rozmieszczane w wschodniej flance Sojuszu w przyszłym roku. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił również, że polscy żołnierze w ramach batalionów będą stacjonować na Łotwie. Do Polski taki batalion trafi w kwietniu, z kolei w styczniu rozpocznie się rozmieszczanie w Polsce brygady z USA - powiedział z kolei szef MON Antoni Macierewicz.