W Polsce został przyjęty z najwyższą atencją, niemal jako pewnik w wyścigu do Białego Domu, choć wówczas jeszcze nawet formalnie nie ogłosił startu. Republikański pretendent do fotela prezydenta USA Jeb Bush w czerwcu ubiegłego roku spotkał się w Warszawie z najważniejszymi polskimi politykami, rozmawiał na poważne tematy. Prezydentem jednak nie będzie, bo się w ostatni weekend wycofał.

Ostatni przewoźnik nie planuje przedłużenia umowy z lotniskiem w Radomiu. Port ma się jednak rozbudowywać. W poniedziałek po południu z lotniska w Radomiu odleci ostatni samolot pasażerski.

Premier Beata Szydło powołała szefów służb specjalnych - Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Wywiadu Wojskowego - wynika z informacji zamieszczonych na stronach internetowych tych służb.

- Brałem pod uwagę, że Wałęsę złamano w latach 70., tylko równocześnie to, czego on dokonał już w '80 roku, było tak wielkie i tak świadczyło o zerwaniu z tą przeszłością, że to nie miało znaczenia - powiedział na antenie RMF FM prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar. Dziś w południe IPN ma ujawnić teczkę TW "Bolka" znalezioną w domu gen. Czesława Kiszczaka.

Jarosław Ferenc z KW "Razem dla Radomska" zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska (Łódzkie). W drugiej turze pokonał Wiesława Kamińskiego (KW PiS) - poinformowała w niedzielę wieczorem szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Wrona.

Serwisy internetowe MSN, a także International Business Times i Independent, informując o śmierci ostatniego uczestnika buntu w Treblince Samuela Willenberga, użyły sformułowania "polski obóz zagłady".

- Nie mogę patrzeć na to, jak szczujemy naszego bohatera. Ludzie się z nas śmieją - powiedział na temat dokumentów znalezionych u gen. Czesława Kiszczaka senator P, Jerzy Fedorowicz. - Szybkość ujawnienia tych dokumentów jest moim zdaniem lekko przesadna - dodał Jan Lityński, były działacz opozycji. W dokumentach znalezionych w domu generała ma się znajdować teczka TW "Bolka".

Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka otrzyma ponad 26 mln złotych odszkodowania wraz z odsetkami za cofnięcie dofinansowania dla projektu geotermii toruńskiej. Tak w poniedziałek zdecydował warszawski Sąd Okręgowy, który zaakceptował ugodę pomiędzy fundacją a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Śląscy policjanci poszukują mężczyzny, który podczas pościgu staranował radiowóz oraz dwa zaparkowane samochody. - Odjechał volkswagenem golfem z miejsca zdarzenia, wciąż trwają poszukiwania - powiedziała asp. Justyna Dziedzic z chorzowskiej policji.

"Niezłomność (premier Beaty Szydło – red.) wobec żądań Camerona była jednym z głównych powodów, dla których szczyt Rady Europejskiej przeciągnął się do 31 godzin" - pisze „The Mail on Sunday” cytując anonimowego uczestnika negocjacji. Brytyjskie gazety w niedzielę zwracały również uwagę na rozłam w rządzie Davida Camerona, w którym sześciu ministrów opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.