Najpierw nad morzem pojawił się długi, wąski lej. Porwana przez wir woda wzburzyła się - tak w Darłówku powstała trąba wodna. Zjawisko z zaciekawieniem obserwowali ratownicy wodni. A plażowicze? - Niektórzy byli poddenerwowani i pytali nas, co mają robić - opowiada Błażej Busza z WOPR.

Ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi "Zapad-2017" to ćwiczenia planowe. Nie mają charakteru nadzwyczajnego – ocenił główny specjalista w Zespole Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich Kamil Kłysiński. Jednocześnie strona ukraińska poinformowała, że wyśle na manewry swoich obserwatorów.

Rządy PiS doprowadziły do tego, że w fundamentalnej sprawie, jaką jest kwestia pracowników delegowanych, z Polską w ogóle się nie rozmawia - stwierdził szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Prezydent Francji w środę rozpoczął trzydniową wizytę w Europie Środkowo-Wschodniej, ale nie spotka się z polskimi władzami.

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz udaje się do Kijowa na uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, w których wezmą także udział m.in. z szefowie resortów obrony państw Europy Środkowo-Wschodniej i USA oraz przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Kanady.

Potężny, megalityczny grobowiec w Dolicach (woj.zachodniopomorskie) został zbudowany z kamieni ważących nawet po kilka ton. Archeolodzy odkryli go już 100 lat temu, ale dopiero teraz zaczynają się wykopaliska. Okazuje się, że "polska piramida" jest w dużo lepszym stanie niż początkowo przypuszczano.

Śmigłowiec LPR wylądował na autostradzie na wysokości miejscowości Polesie (woj. łódzkie). Przyleciał po rannych w zderzeniu dwóch tirów i busa na A2. Autostrada w kierunku Warszawy była zamknięta przez pięć godzin. Materiały z miejsca wypadku dostaliśmy na Kontakt24.

Klacz leżącą na jezdni w Świnoujściu mogli zobaczyć we wtorek przechodnie. Pojawiły się podejrzenia, że konia wyeksploatowali właściciele lub potrącił go samochód. Prawda okazuje się bardziej prozaiczna, a koń już czuje się lepiej.

"Tak, to totalna opozycja uwięziła premier Szydło i ministra Błaszczaka na plażach i nie mogli przyjechać do poszkodowanych. Co za brednie!" - w ten sposób poseł PO i były minister obrony Tomasz Siemoniak skomentował słowa szefa MSWiA. Mariusz Błaszczak stwierdził, że sytuacja w województwie pomorskim wynika z tego, że "jest zdominowane przez samorządowców z totalnej opozycji".

Była więziona przez 10 dni - bita i gwałcona przez trzech mężczyzn. Udało jej się uwolnić, trafiła do szpitala. Tam lekarze walczyli o jej życie. Po kilku operacjach i trzech tygodniach spędzonych na szpitalnym oddziale zmarła.

Zarzut pobicia usłyszało dwóch mieszkańców Ełku, którzy w centrum miasta pobili 32-latka. Mężczyzna zwrócił im wcześniej uwagę, aby nie rzucali butelkami w przejeżdżające ulicą samochody. Incydent zarejestrowały kamery monitoringu tamtejszej straży miejskiej.

- Jeżeli ktoś apeluje, by zwracać się z prośbą do gwałcicieli, żeby nie wrzucali komuś tabletki do drinka, to moim zdaniem jest to nieporozumienie. Podobnie jakbyśmy do mew nad morzem apelowali, żeby nie załatwiały się na plaży - w ten sposób generalny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz broni kampanii społecznej "Mądra dziewczynka pilnuje drinka", która miała zwrócić uwagę na problem tabletek gwałtu, a zebrała krytyczne komentarze.

Skrajną nieodpowiedzialnością popisał się rowerzysta, którego nagrał jeden z kierowców jadących obwodnicą Ostrowa Wielkopolskiego. Poruszający się jednośladem nie dość, że jechał pod prąd, to poruszał się lewym pasem przeznaczonym do szybszej jazdy. - Kolega aż przeklnął, jak to zobaczył - mówi pan Michał.

Prezydent Andrzej Duda określa kierunki zmian i prac. Obejmują one także szerokie konsultacje - wskazał wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył informacjom, że zespołem przygotowującym prezydenckie projekty w sprawie Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa kieruje profesor Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości rządu PO-PSL.

Chwilę przed godziną 7 volkswagen wjechał w budynek w miejscowości Rzewnowo, woj. zachodniopomorskie. Kierowca i pasażerowie auta trafili do szpitala. Nikt z mieszkańców domu nie ucierpiał.