Kupił kurtkę, w kieszeni znalazł plik banknotów i tajemniczą kartkę

58-latek kupił kurtkę zimową w sklepie z używaną odzieżą. Gdy ją założył, poczuł, że coś go uwiera. Wyjął z kieszeni zwinięte w rulon banknoty - ponad tysiąc złotych - i zaniósł na policję. Oddał również kartkę, która też była w kieszeni. Policja chwali uczciwego znalazcę i poszukuje poprzedniego właściciela kurtki.

"Wstydzimy się za Polską Fundację Narodową"

Polska Fundacja Narodowa wygląda jak pralnia pieniędzy, wstydzimy się za PFN na świecie, w Europie, w kraju - komentował poseł KO Cezary Tomczyk, odnosząc się do ujawnionego przez fundację sprawozdania z działalności i wydatków za rok 2018. Zapowiedział złożenie w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury. Anna-Maria Żukowska, posłanka klubu Lewicy, oceniła, że "nie ma żadnych realnych wyników działań Polskiej Fundacji Narodowej". - Żeby formułować jednoznaczne opinie w tej sprawie musiałbym się zapoznać z tym raportem - powiedział europoseł PiS Adam Bielan.

Leżał na jezdni, przejechał po nim samochód. Nowe ustalenia

Po leżącym na jednej z ulic w Świdnicy (Dolnośląskie) mężczyźnie przejechał samochód. Do tej pory nie było wiadomo, czy 41-latek żył w momencie zdarzenia, czy może zginął wcześniej. Wątpliwości śledczych nie rozwiała sekcja zwłok. Zarządzili więc przeprowadzenie kolejnej, uzupełniającej. Efekt? Zupełnie nowe ustalenia.

Zdecydował "zwykły błąd" prokuratora. Generała nie oskarżono

Prokuratura umorzyła śledztwo, w którym badała, jak doszło do tego, że generał Michał Janiszewski, współtwórca Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, nie zasiadł na ławie oskarżonych za wprowadzenie stanu wojennego. Śledczy doszli do wniosku, że to zwykły błąd i brak skupienia prokuratora spowodowały, że uznał on Janiszewskiego za zmarłego, choć ten żył jeszcze niemal 10 lat od wniesienia aktu oskarżenia, a nawet w momencie ogłaszania wyroku.

Dron spadł na dach Bazyliki Mariackiej

Krakowscy policjanci patrolujący Rynek Główny usłyszeli nietypową prośbę o pomoc. 24-letni obywatel Ukrainy poprosił ich, by pomogli mu ściągnąć drona, który utknął na dachu Bazyliki Mariackiej.

"Najważniejsze starcie czeka nas pewnie na przełomie stycznia i lutego"

Wszyscy spodziewamy się niestety kontynuowania linii fałszowania historii przez Władimira Putina pod koniec stycznia, kiedy odbędą się obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - powiedział w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan. Odniósł się w ten sposób do grudniowych wypowiedzi prezydenta Rosji dotyczących Polski i genezy wybuchu II wojny światowej.

Najpierw okradli je "poszukiwacze", potem przebadali archeolodzy

Archeolodzy wydobyli ponad pięćset cennych eksponatów z cmentarzyska Jaćwingów, które odkryli na Suwalszczyźnie. - Jest to największe i najbogatsze cmentarzysko wczesnośredniowiecznej Jaćwieży odkryte do tej pory. Ma ono kluczowe znaczenie do badań nad Bałtami Zachodnimi we wczesnym średniowieczu i rangę ewidentnie międzynarodową - ocenia archeolog.

Ten rok "będzie kluczowy dla losów naszego państwa"

Nadzieje związane z pracami Senatu, wyścig o prezydenturę i polityczne oczekiwania względem 2020 roku - o tym w "Faktach po Faktach" rozmawiali: były senator Prawa i Sprawiedliwości, profesor Aleksander Bobko, politolog, profesor Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego i dziennikarz "Newsweeka" Cezary Michalski.

Petarda niemal urwała dłoń starszemu mężczyźnie

W sylwestrową noc pogotowie ratunkowe w województwie zachodniopomorskim udzielało pomocy kilkaset razy. Kilkanaście zgłoszeń dotyczyło poparzeń i urazów po wybuchu petard. 70-latkowi petarda niemal całkowicie urwała dłoń, 8-latek trafił do szpitala z poparzoną klatką piersiową, a u 9-letniego chłopca po wybuchu petardy doszło do urazu głowy.

"Anioł z Bremy" i zabójcze "mysie masło"

Umarły jej dzieci, dwóch mężów, a także rodzice i brat. W sumie aż 15 osób z najbliższego otoczenia. Wszyscy jej współczuli. Coraz bardziej osamotniona kobieta poświęcała się pomocy potrzebującym. Była uważana za dobrą duszę. Gdy prawda wyszła na jaw, szok był powszechny. "Kierowała nią niepohamowana chęć podania komuś arszeniku, a następnie obserwowanie, jak otruty umiera w konwulsjach" - tak opisywano czyny Gesche Gottfried, która okrzyknięta została "Aniołem z Bremy".

Liczba pożarów "zasmuca i poraża". Policja: sześć osób zginęło w wypadkach

Ostatniego dnia starego roku oraz przez pierwsze sześć godzin Nowego Roku doszło do 1246 pożarów, w których zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. - To była bardzo niespokojna i pracowita noc - stwierdził. Dodał, że łączna liczba pożarów na pewno "zasmuca i poraża". Komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji przekazał, że w ostatni dzień 2019 roku na polskich drogach doszło do 39 wypadków, w których zginęło sześć osób.

"Niech 2020 rok będzie jeszcze lepszy niż fantastyczny rok 2019"

"Niech 2020 rok przyniesie Państwu dużo szczęścia, zdrowia i satysfakcji z każdej chwili. A w naszych polsko-amerykańskich relacjach niech 2020 r. będzie jeszcze lepszy niż fantastyczny rok 2019; jestem przekonana, że tak będzie!" - napisała na Twitterze amerykańska ambasador w Warszawie Georgette Mosbacher. "Dziękujemy za fantastyczną współpracę w 2019 roku. Liczymy na jeszcze więcej wspólnych inicjatyw w 2020" - napisał z kolei brytyjski ambasador Jonathan Knott.

Słup ognia na warszawskiej Białołęce

Na warszawskiej Białołęce doszło w środę do wycieku i zapłonu gazu. Jak relacjonował oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie młodszy kapitan Michał Skrzypa, płomień sięgał od sześciu do ośmiu metrów. Ewakuowano 20 mieszkańców bloku i nakazano opuszczenie domów jednorodzinnych 16 osobom. Strażacy zakończyli swoje działania około godziny 6 rano. Poinformowali, że pożar nie spowodował poważnych strat.

"Zdarzały się zgłoszenia, że ktoś zgubił psa, a w mieszkaniu ma nie swojego"

Są osoby, które strzelają fajerwerkami już od rana. W efekcie psy giną, wpadają pod samochody. Takich zgłoszeń dzisiaj odebraliśmy kilkanaście z rejonów Warszawy i okolic - powiedział TVN24 Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska. - Nad ranem zdarzały się zgłoszenia, gdzie ktoś zgubił psa, a w mieszkaniu ma nie swojego - tłumaczył. Fundacja Animal Rescue Polska ruszyła po raz kolejny z akcją "Sylwestrowy Patrol".

"Uśmiechnij się, Jarosławie, wzniosę toast też za twoje zdrowie". Życzenia od polityków

"Rozwagi, kontynuacji dobrych decyzji, więcej dystansu", "siły i domów pełnych radości", "pomyślności i nadziei na lepsze jutro" - politycy złożyli w mediach społecznościowych życzenia noworoczne. Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej skierował życzenia między innymi do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy – wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie" - napisał.