Rogatki uniesione, pociąg towarowy jedzie. "Dobrze, że usłyszałem, jak maszynista trąbi"

TVN24

MarcinNiebezpieczna sytuacja w Obornikach

Pociąg towarowy już blisko, a przejazd kolejowy otwarty. Widz "Faktów" TVN przesłał do naszej redakcji nagranie z przejazdu w Obornikach (woj. wielkopolskie). Na filmiku widać jak przejeżdża pociąg, a rogatki są uniesione. Co nie zadziałało?

- Wystarczyło się zamyślić albo trochę głośniej słuchać muzyki i nieszczęście gotowe - mówi pan Marcin, widz "Faktów" TVN, który przesłał nam nagranie z przejazdu kolejowego w Obornikach (woj. wielkopolskie).

Konkretnie chodzi o przejazd przy ul. Powstańców Wielkopolskich. To właśnie tam 16 kwietnia, o godz. 13.30 doszło do groźnej sytuacji.

- Jechałem do pracy autem. Byłem pierwszym kierowcą, który dojechał do przejazdu. Rogatki były uniesione, a światła ostrzegawcze wyłączone. Wtedy usłyszałem głośne trąbienie. Z mojej lewej strony nadjeżdżał pociąg - opowiada nasz widz.

Pan Marcin zatrzymał się przed przejazdem. Od razu włączył nagrywanie. Na filmiku, który przesłał do naszej redakcji widać, jak pociąg towarowy wolno przejeżdża przez przejazd. Dopiero po chwili rogatki opuszczono.

- Ten przejazd był remontowany rok temu i od tej pory są z nim same problemy. Albo rogatki opuszczają się, jak pociąg już przejedzie, albo nie działa sygnalizacja. A jak już się wydaje, że wszystko działa jak trzeba, to rogatki nie podnoszą się i kierowcy na przejeździe czekają kilkanaście minut, mimo że nic nie jedzie - dodaje pan Marcin.

Co z tym przejazdem?

Nagranie z Obornik pokazaliśmy rzecznikowi PKP PLK. Poprosiliśmy również o wyjaśnienie, dlaczego rogatki opuszczono tak późno.

- Bardzo poważnie traktujemy każdą przekazaną informacje. Przejazd jest obsługiwany przez dyżurną ruchu. Pracownica została odsunięta od czynności do czasu wyjaśnienia sytuacji. Komisja ustali szczegółowo okoliczności zbyt późnego zamknięcia rogatek na tym przejeździe - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Jakubowski potwierdził też, że przejazd został zmodernizowany w ramach prac na linii Poznań-Piła.

- Nie odnotowaliśmy tam w ostatnim czasie usterek wpływających na bezpieczeństwo ruchu - zapewnia rzecznik PKP PLK.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: tvn24