Najnowsze

Putin spędził urlop na Syberii. Oglądał legowiska niedźwiedzi, łowił ryby, nocował w namiocie w tajdze

Najnowsze

Autor:
tas//now
Źródło:
Reuters, RBK, TASS

Władimir Putin spędził krótki urlop na Syberii, gdzie wędrował i łapał ryby. Prezydentowi Rosji towarzyszył minister obrony Siergiej Szojgu. Razem oglądali legowiska niedźwiedzi, łowili ryby, nocowali w namiocie w tajdze.

W niedzielnym komunikacie Kreml przekazał, że Putin zatrzymał się na Syberii po podróży służbowej na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Służby prasowe prezydenta udostępniły fotografie przedstawiające Putina między innymi łowiącego ryby i spacerującego po syberyjskich ostępach.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Putin spędził urlop na SyberiiALEXEI DRUZHININ/PAP/EPA

Władimirowi Putinowi w czasie kilkudniowego urlopu towarzyszył minister obrony Siergiej Szojgu. Obydwaj odwiedzili między innymi rezerwat przyrody Sajano-Szuszeński, gdzie napotkali na stado marali, dużych szlachetnych jeleni. Putin mówił dziennikarzom, że zwierzęta pędziły wprost na samochód, w którym jechał z Szojgu. - I to z taką prędkością! A jakie skoki! Mogłyby rywalizować na igrzyskach olimpijskich. Nikt nie byłby im równy - opowiadał dziennikarzom rosyjski prezydent, nie kryjąc emocji.

Szef rezerwatu Giennadij Kisielew pokazał Władimirowi Putinowi legowiska niedźwiedzi, mówiąc, że na obszarze żyje około 600 tych drapieżników. Pokazał też nagrania w telefonie pochodzące z kamer leśnych i ukazujące kocięta pantery śnieżnej, a także niedźwiedzia polującego na koziorożca.

Putin i Szojgu odpoczęli na Syberii ALEXEI DRUZHININ/PAP/EPA

Złapany szczupak

W tajdze Putin łapał także ryby i demonstrował swoje osiągnięcia, pokazując między innymi schwytanego na wędkę sporego szczupaka. - Nie ważyliśmy go, ale zupa rybna była - mówił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, pytany o "losy" okazu.

Putin i Szojgu łowili ryby w różnych miejscach - zarówno w dość wąskiej, burzliwej rzece, gdzie prezydent zarzucił wędkę, stojąc po kolana w wodzie, jak i z łodzi w głębszych miejscach - relacjonowała agencja TASS. Obaj zatrzymali się także na noc w tajdze, rozpalili ognisko i rozbili namioty.

Ostatnio Putin wypoczywał w Syberii w towarzystwie Szojgu w marcu tego roku. Minister obrony towarzyszył prezydentowi w czasie urlopu w tajdze także w październiku 2019 roku.

Putin z wędką w ręce ALEXEI DRUZHININ/PAP/EPA

Samoizolacja Putina

W połowie września Władimir Putin poinformował, że będzie musiał spędzić kilka dni w samoizolacji po tym, jak dziesiątki osób z jego otoczenia zachorowały na COVID-19 - przypomniała agencja Reutera. Z tego powodu rosyjski przywódca był zmuszony odwołać osobisty udział między innymi w szczycie poradzieckich państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, który odbył się w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe.

Syberyjski odpoczynek rosyjskiego głowy państwa ALEXEI DRUZHININ/PAP/EPA

"Putin kultywował wizerunek macho, przemawiający do wielu Rosjan. Wcześniej był przedstawiany na koniu, w okularach przeciwsłonecznych, a także z karabinem myśliwskim. Tym razem jego wycieczka była jednak bardziej przyziemna" - odnotowała wrześniowy urlop prezydenta na Syberii agencja Reutera.

Autor:tas//now

Źródło: Reuters, RBK, TASS

Źródło zdjęcia głównego: ALEXEI DRUZHININ/PAP/EPA

Pozostałe wiadomości