Najnowsze

Władimir Putin w samoizolacji. Jest "absolutnie zdrowy"

Najnowsze

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP, Interfax

Władimir Putin przekazał w czasie szczytu przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, że w jego otoczeniu wykryto kilkadziesiąt przypadków zachorowań na COVID-19.

W czasie czwartkowej narady przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), w formacie wideokonferencji Władimir Putin powiedział, że "w ostatnim momencie" odwołał podróż do Duszanbe, stolicy Tadżykistanu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Jak wiecie, jest to związane z tym, że w moim najbliższym otoczeniu wykryto przypadki zachorowań koronawirusowych: nie jeden i nie dwa, jest to kilkadziesiąt osób - oznajmił, podkreślając, że przez kilka dni będzie przestrzegał samoizolacji. Ubolewał też, że "nie może uścisnąć ręki każdemu z uczestników spotkania".

Po pierwszych doniesieniach o samoizolacji prezydenta Rosji jego rzecznik Dmitrij Pieskow zapewnił, że Putin jest "absolutnie zdrowy" i samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na pracę szefa państwa.

Od początku epidemii koronawirusa w Rosji Putin przeprowadzał większość spotkań i konferencji online bądź w tak zwanym formacie hybrydowym. Prezydent został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Pierwszą dawkę preparatu Sputnik V przyjął pod koniec marca, drugą w kwietniu.

Jak podała agencja Interfax, w ciągu ostatniej doby w Rosji zarejestrowano 19 594 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 794 osoby. Najwięcej zainfekowanych zarejestrowano w Moskwie, blisko 2,5 tysiąca.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP, Interfax

Pozostałe wiadomości