Rzeka odsłoniła zatopioną wyspę i 600-letnie buddyjskie posągi

Autor:
dg//now
Źródło:
Reuters

Spadek poziomu wody w rzece Jangcy ujawnił zatopioną wyspę w południowo-zachodnim mieście Chongqing w Chinach i trzy buddyjskie posągi, które prawdopodobnie mają około 600 lat - poinformowała agencja Reutera, powołując się na chińskie media państwowe.

Trzy posągi znaleziono w najwyższej części rafy wyspy zwanej Foyeliang. Znalezisko jest datowane na czasy rządów dynastii Ming. Jedna z rzeźb przedstawia mnicha siedzącego na piedestale z lotosu.

Poziom wody w Jangcy gwałtownie spada z powodu suszy i fali upałów w południowo-zachodnim regionie Chin. Według oficjalnych prognoz opady deszczu w dorzeczu Jangcy były od lipca o około 45 procent niższe niż normalnie, a wysokie temperatury prawdopodobnie utrzymają się przez co najmniej kolejny tydzień.

Niski poziom wód również w Europie

Susza i wysokie temperatury utrzymują się również w Europie, gdzie również ujawniły się dawno zatopione skarby.

W Hiszpanii archeolodzy byli zachwyceni pojawieniem się prehistorycznego kamiennego kręgu nazywanego "hiszpańskim Stonehenge" w zbiorniku Valdecanas w prowincji Cáceres.

Z kolei poziom rzeki Dunaj, spadł do jednego z najniższych poziomów od prawie stulecia, odsłaniając kadłuby ponad 20 niemieckich okrętów wojennych zatopionych podczas II wojny światowej w pobliżu serbskiego portu rzecznego Prahovo.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg//now

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości