Dlaczego pierwsza dama milczała na konwencji? Spychalski: tak powinno wyglądać reprezentowanie państwa

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Spychalski o działalności pierwszej damy
Spychalski o działalności pierwszej damyTVN24
wideo 2/24
TVN24Spychalski o działalności pierwszej damy

Pierwsza dama ma mnóstwo aktywności, ale nie bierze udziału w twardej, brutalnej polityce - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Pytany, dlaczego Agata Kornhauser-Duda nie zabrała głosu na konwencji inaugurującej kampanię jej męża, odparł: - Dlatego, że tak właśnie powinno wyglądać reprezentowanie państwa polskiego przez pierwszą damę.

Spychalski był pytany w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 o aktywność w kampanii pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Rzecznik prezydenta podkreślał, że była ona obecna na konwencji inaugurującej kampanię Andrzeja Dudy.

Głos ze sceny poza prezydentem zabrali wtedy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Spychalski pytany, dlaczego pierwsza dama milczała na konwencji, odparł: - Dlatego, że tak właśnie powinno wyglądać reprezentowanie państwa polskiego przez pierwszą damę. 

"Ma mnóstwo aktywności, ale nie bierze udziału w twardej, brutalnej polityce"

Przekonywał, że Kornhauser-Duda "ma mnóstwo aktywności, ale nie bierze udziału w twardej, brutalnej polityce".

- Przypomniała mi się historia z 2015 roku. Wtedy w sztabie Prawa i Sprawiedliwości padł taki pomysł, żeby pani Agata Kornhauser-Duda zaatakowała publicznie panią ówczesną pierwszą damę Annę Komorowską. Pani Agata Kornhauser-Duda powiedziała wtedy, że to się nie godzi, bo to nie jest właściwe, to jest bez klasy - wspominał rzecznik prezydenta.

Dodał, że "jeżeli ktoś chce sprawdzić, jaka jest aktywność pani prezydentowej", może to zrobić na oficjalnej stronie internetowej prezydenta. - Tam jest 265 podstron aktywności pani prezydentowej - powiedział. W rzeczywistości tych podstron jest 246.

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości