Najnowsze

Najnowsze

Poszła się kąpać z koleżanką w Wiśle. Nie wypłynęła

W poniedziałek wieczorem w miejscowości Nowa Cerkiew niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego w Wiśle kąpały się dwie młode kobiety. W pewnym momencie jedna z nich zniknęła pod powierzchnią wody. Na miejsce wezwano służby, które rozpoczęły poszukiwania. Warunki nie pozwoliły jednak nurkom zejść pod wodę.

"Zaczął nam asfalt płynąć"

Solarki w środku lata na drodze - to sposób Holendrów na przegrzane jezdnie. W Polsce też skwar i zagrożenie, że asfalt zacznie się topić. Na ratunek wyjeżdżają więc strażacy. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Dwoje Polaków zginęło w kolizji jachtu z żaglówką

Jak podała czarnogórska telewizja państwowa, dwoje polskich turystów, 39-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta, zginęło w kolizji żaglówki z jachtem motorowym na Adriatyku. Do wypadku doszło koło półwyspu Lusztica u wejścia do Zatoki Kotorskiej.

Kodowanie 60 plus

Kodowanie na ekranie, czyli cuda w gminie Orle na Podlasiu. Tam panie 60 plus stają się koderkami, a miejscowa biblioteka - centrum informatycznym gminy. I stąd już szybka droga do wirtualnej krowy i zajęć z robotyki. Wszystko dlatego, że starsi pozazdrościli młodym radości z komputera.

Około 40 milionów ofiar handlu ludźmi

ONZ i UNICEF opublikowały przerażające i alarmujące dane: tylko w ubiegłym roku około 40 milionów osób padło ofiarami handlu ludźmi. Jedna trzecia z tej liczby to dzieci. W Światowym Dniu Przeciw Handlowi Ludźmi Patryk Rabiega prezentuje kilka konkretnych historii.

Samorządowa kalkulacja

Miejskie ruchy - polityczna kalkulacja. Wybory samorządowe to szansa dla społeczników. Ale pasja i chęć szczera to często za mało, by liczyć się w wyścigu. Stąd łączenie sił - tych oddolnych i partyjnych.

Problem płynnych dróg

Płynie żar, płynny robi się asfalt. Na drogach rozgrzanej Europy pojawił się poważny problem. W Holandii w trasę wyjechały solarki, a w Polsce na pomoc wezwano strażaków.

Przetrwać falę upałów

Prognozy meteorologiczne niezmiennie zapowiadają upały. O ile tych, którzy spędzają ten czas na urlopach, może to cieszyć, tym, którzy w są w pracy jest nieco ciężej. Są jednak sposoby pewne sposoby na gorące dni.

Rekordzista świata i mistrz z Polski

Morderczy wyścig, światowy rekord i polski bohater. Nazywa się Robert Karaś i teraz musi się wyspać. Bo pływanie, bieganie i jazda na rowerze w potrójnym triathlonie to wysiłek nie do wyobrażenia. Trzeba po nim odpocząć. Zwłaszcza, jeśli rywali udało się wyprzedzić o blisko godzinę.

Napis "PZPR+" na warszawskiej siedzibie PiS

Policja na tropie wandali. W Szczecinie na pomnik Lecha Kaczyńskiego założyli koszulkę z napisem "konstytucja". W Warszawie na szybie biura PiS napisali "PZPR+". Właśnie te cztery litery szczególnie elektryzują służby. Ale nie szczególnie się tu napracują, bo autorzy zgłaszają się sami.

Tajni kandydaci do Sądu Najwyższego

Wiadomo, ilu jest kandydatów do Sądu Najwyższego. Nie wiadomo zaś kto kandyduje, bo ich nazwiska są tajne. Tak zdecydowała nowa KRS. W Sądzie Najwyższym powstanie nowa Izba Dyscyplinarna - tam 16 miejsc i już 11 kandydatów. Wszyscy to prokuratorzy Zbigniewa Ziobry.

148 kandydatów do Sądu Najwyższego. "To jest średnio mało"

U pana prezydenta na biurku od kwietnia albo maja ubiegłego roku leżą konkretne wnioski do rozstrzygnięcia - powiedział w "Faktach po Faktach" Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15 i członek Krajowej Rady Sądownictwa, komentując mijający termin zgłaszania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. - Prezydent nie jest znany z podejmowania negatywnych decyzji - komentował z kolei poseł PO Bartosz Arłukowicz. Gościem drugiej części programu była profesor Jadwiga Staniszkis, a trzeciej przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski i Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International Polska.

Bliżej nieznani kandydaci do Sądu Najwyższego. "Będą sądzili w czarnych kapturach?"

148 prawników chce zostać sędziami w Sądzie Najwyższym. W poniedziałek mija termin zgłaszania kandydatur na członków SN. Na razie nie poznamy ich nazwisk. Rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa, która rozpatrzy kandydatury, zasłonił się w tej kwestii unijnym rozporządzeniem RODO o ochronie danych osobowych. - Będą sądzili w czarnych kapturach na ławach sędziowskich? - komentował tę decyzję przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia Krystian Markiewicz.

Szef policyjnych związkowców: ostatnio jest nas zbyt wielu na protestach

Wolałbym, żeby policjanci strzegli bezpieczeństwa na ulicach, niż stali pod Sejmem - stwierdził w "Faktach po Faktach" Rafał Jankowski, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Dodał także, że - jego zdaniem - ostatnio zbyt wielu policjantów jest wysyłanych do ochrony demonstracji. Razem z Draginją Nadażdin, dyrektorką Amnesty International Polska, rozmawiali także o użyciu przez policję gazu po czwartkowej manifestacji w Warszawie.

Sądy i prokuratury działają wolniej, choć miały działać szybciej

Wydłużają się śledztwa prokuratorskie. Coraz dłużej trwają procesy sądowe. Wprowadzane przez PiS zmiany - wbrew zapowiedziom - na razie nie skróciły czasu oczekiwania obywateli na sprawiedliwość. Prokurator krajowy uważa, że prokuratura ma działać przede wszystkim dobrze, a nie szybko. Wiceminister sprawiedliwości przekonuje za to, że do sądów trafiają coraz bardziej skomplikowane sprawy, więc ich rozpoznanie musi trwać dłużej.

"Takie rządzenie strachem to cofanie się do atmosfery komunizmu"

- Kaczyński zdaje sobie sprawę, jak trudno jest ten niszczycielski proces zatrzymać bez utraty autorytetu. PiS jest naładowany strachem - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Jadwiga Staniszkis. - Każdy myśli o kolejnej kadencji. Naciskają guzik i nie podnoszą ręki, żebyśmy nie widzieli, kto za czym głosuje i żeby Kaczyński nie widział. To postępująca demoralizacja - dodała.

148 kandydatów do Sądu Najwyższego. "To jest średnio mało"

U pana prezydenta na biurku od kwietnia albo maja ubiegłego roku leżą konkretne wnioski do rozstrzygnięcia - powiedział w "Faktach po Faktach" Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15 i członek Krajowej Rady Sądownictwa, komentując mijający termin zgłaszania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. - Prezydent nie jest znany z podejmowania negatywnych decyzji - komentował z kolei poseł PO Bartosz Arłukowicz.

Były szef nadzoru internetu oskarżony o korupcję

Były wpływowy chiński dygnitarz oraz szef państwowego biura do spraw cyberprzestrzeni Lu Wei, który do roku 2016 sterował blokadą internetu w Chinach, został oskarżony o przyjęcie łapówek o olbrzymiej wartości - poinformowała w poniedziałek chińska prokuratura.

"Zakaz oflagowania". Reakcja ministra i związkowców na pismo szefa straży pożarnej

Związkowcy odpowiedzieli na pismo komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, w którym szef PSP Leszek Suski zasugerował komendantom wojewódzkim usunięcie flag i banerów umieszczanych na pojazdach i jednostkach strażackich. Chodzi o oznaczenia związane z ogólnopolską akcją protestacyjną służb mundurowych. Związkowcy domagają się cofnięcia tego polecenia i podkreślają, że "nawet MSWiA nie wystąpiło przeciwko ich postulatom". Do sprawy odniósł się też minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Granice policyjnej interwencji w czasie protestów

Podczas manifestacji przeciwko forsowanym przez PiS zmianom w sądownictwie - policja użyła gazu łzawiącego. Jak informuje Rzecznik Stołecznej Policji: "Ktoś z tłumu użył wobec policjantów gazu. W związku z zagrożeniem również jeden z policjantów go użył". Czy polska policja staje się coraz bardziej brutalna wobec protestujących, czy protestujący się radykalizują i policja tylko na to reaguje? O tym dyskutowali goście programu Tak Jest, Mariusz Sokołowski i Jerzy Dziewulski.