Najnowsze

Najnowsze

Zmiany w kodeksie wykroczeń i sprawozdanie z działań KRS. Sejm obraduje

W czwartek rano, po godzinie 9 Sejm wznowił obrady. Posłowie zajmują się między innymi rządowym projektem zmian w kodeksie wykroczeń, który według zapowiedzi ministerstwa sprawiedliwości ma zmierzać do poprawy skuteczności walki z drobnymi kradzieżami. Posłowie mają wysłuchać też sprawozdania z działalności Krajowej Rady Sądownictwa za ubiegły rok i wystąpienia w tej sprawie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

KOD ends protest in front of PM's office after 818 days

The ruling party is trying to pacify criticism from the European Commission regarding the rule of law in Poland. On Tuesday, they published the three rulings of the Constitutional Tribunal. However, it's been over 800 days since those rulings have been made, and there is a catch. The rulings were published with a disclaimer saying that the rulings had been passed with violation of the law. Members of Committee for the Defense of Democracy (KOD) said "the 5th of June is a day of victory for all the Democrats".

Zawodnik wybija, piłka ląduje w kubku z piwem

Podczas meczu bejsbolowego na stadionie w amerykańskim San Diego piłka po wybiciu przez pałkarza niespodziewanie wpadła do kubka z piwem jednej z fanek siedzącej na trybunach. Takie zdarzenie zarejestrowały kamery. Po entuzjastycznej reakcji tłumu kibiców kobieta musiała wypić piwo - do dna.

Legenda piłki, a dziś prezydent. Tusk poprosił o autograf

W środę gościem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska był prezydent Liberii George Weah, były zawodowy piłkarz, zdobywca Złotej Piłki w 1995 roku. Przed oficjalnymi rozmowami Tusk poprosił go o podpisanie piłki dla jego syna, Michała. Swojemu gościowi Tusk wręczył zaś piłkę z imionami wnuków i syna.

Kamera TVN24 na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego

Na Morzu Bałtyckim trwają 46. ćwiczenia wojsk NATO Baltops 2018. Jeden z epizodów rozgrywa się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Na pokładzie amerykańskiego okrętu dowodzenia USS Mount Whitney był reporter TVN24 Adam Krajewski i z bliska obserwował przebieg manewrów.

Przenosili broń do samochodu, wybuchła. Zginęło 18 osób

Co najmniej 18 osób zginęło, a ponad 90 zostało rannych w wyniku środowej eksplozji, która miała miejsce na północnym wschodzie Bagdadu - poinformowali w czwartek anonimowo przedstawiciele władz irackiej stolicy. Wskutek wybuchów uszkodzony został meczet.

Uczynny policjant. Wziął staruszka na plecy

Do niecodziennej sytuacji doszło w mieście Mianyang w prowincji Syczuan w środkowo-zachodnich Chinach. Staruszek podpierający się dwoma laskami wszedł na przejście dla pieszych na zielonym świetle. Ze względu na wiek i stan zdrowia poruszał się bardzo powoli. Kiedy był na środku ulicy, światła zmieniły się na zielone dla stojących przed przejściem aut. Mimo to żaden z kierowców nie ruszył, wszyscy cierpliwie czekali, aż przechodzień pokona przejście. W pewnym momencie do staruszka podszedł policjant i zaoferował pomoc. Wziął go na plecy i obaj bezpiecznie opuścili skrzyżowanie.

Kim Dzong Un uśmiecha się z latte

Po spotkaniach przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem kawiarnia "In & Out" w mieście Jeonju w Korei Południowej podaje latte udekorowane ich podobiznami. Właściciel lokalu - Kim Dzong Il, który przypadkowo nazywa się dokładnie jak ojciec Kim Dzong Una - uważa, że po spotkaniach na politycznym szczycie wizerunek północnokoreańskiego przywódcy stał się bardziej miękki - jak jego latte.

Melania Trump pokazała się mediom. "Przeszła przez małe niedogodności"

Melania Trump oficjalnie pokazała się mediom po 27 dniach nieobecności. 14 maja pierwsza dama trafiła do szpitala. W środę towarzyszyła Donaldowi Trumpowi w spotkaniu dotyczącym sezonu huraganowego. Prezydent USA podziękował jej i zapewnił, że jego żona "ma się świetnie", chociaż "przeszła przez małe niedogodności".

"Kim padł na kolana i błagał o szczyt". Słowa, które mogą sprawić kłopoty

Przywódca Korei Północnej "padł na kolana i błagał", żeby Stany Zjednoczone nie odwoływały szczytu w Singapurze - oświadczył w środę Rudolf Giuliani, prawnik prezydenta Donalda Trumpa, sugerując, że Pjongjangowi bardzo zależało na zaplanowanym na 12 czerwca spotkaniu. Korea Północna jak dotąd nie odniosła się do słów Giulianiego, ale jak ocenił "New York Times", wypowiedź ta może sprawić stronie amerykańskiej kłopoty przed szczytem.

Nowa metoda na raka. Zadziałała, ale jest "wysoce eksperymentalna"

Czy immunoterapia pomoże w walce z rakiem? Amerykańscy lekarze pochwalili się, że po terapii nie ma śladu po nowotworze. Polscy onkolodzy mówią jednak, że jest to "metoda wysoce eksperymentalna". Patrzą na nią z nadzieją, ale też studzą emocje. - Należy mówić o tym z optymizmem, ale nie nadmiernym - tłumaczy profesor Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie. Materiał programu "Polska i Świat".

Rafalska przemawiała dłużej niż regulamin pozwala. Terlecki nie śmiał przerwać

"Pani minister proszę konkludować, pani minister, czas pani wyczerpała, pani minister, bardzo dziękuję" - tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) próbował zakończyć wypowiedź Elżbiety Rafalskiej podczas debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla niej samej oraz dla wicepremier Beaty Szydło. Minister Rafalska, jak każdy, miała ograniczony czas wypowiedzi, ale mówiła znacznie dłużej. Wicemarszałek Sejmu jednak nie wyciszył i nie wyłączył jej mikrofonu. Przypominamy, jak reagował w przypadkach, kiedy posłom opozycji kończył się czas. Materiał programu "Szkło kontaktowe".

"Odzwierciedlenie oczekiwań" a "kara za nagrody". Burzliwa debata o zarobkach

Rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych jest odzwierciedleniem oczekiwań społecznych - uważają przedstawiciele rządu. Zdaniem opozycji obniżanie wynagrodzenia samorządowcom to dla nich kara za nagrody przyznane przez byłą premier Beatę Szydło. Podczas debaty na ten temat, przeprowadzonej w środę w czasie posiedzenia komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, doszło do burzliwej wymiany zdań.