Najnowsze

Najnowsze

"Pierwszy raz widzę statek, który wywrócił się razem z dokiem". Pod wodę zeszli nurkowie i specjalny pojazd

Nurkowie i specjalny pojazd podwodny badali dok, który przechylił się w gdyńskiej stoczni Nauta. W wyniku wypadku częściowo pod wodą znalazł się remontowany w Gdyni norweski chemikaliowiec. Zdaniem przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich przyczyną mogło być rozszczelnienie zbiorników. - Jest za wcześnie, żeby mówić o wysokości szkody i przyczynach wypadku - zastrzegł jednak prezes Stoczni Remontowej Nauta, Sławomir Latos.

Jechał wprost na niego, tłumaczył, że nie spojrzał do przodu. "Szacun za brak k***w"

Tego dnia pan Krzysztof zmienił trasę do pracy, bo właśnie wracał z urzędu, gdzie składał PIT. Nie wyszło mu to na dobre. W pewnym momencie jadący z naprzeciwka kierowca peugeota postanowił skręcić, przemierzając pas tuż przed jego nosem. - Tłumaczył, że nie zauważył, nie pomyślał, żeby spojrzeć do przodu - mówi kierowca. Wszystko nagrała kamerka samochodowa. Internauci podziwiają go za jego stoicki spokój.

Śnieg złamał drzewa, spadły na tory. Pociągi opóźnione nawet 140 minut

Ponad 140 minut opóźnienia ma pociąg relacji Gdynia Główna-Jelenia Góra, niewiele mniej ten na trasie Wrocław Główny-Jelenia Góra. Wszystko przez opady śniegu, które powaliły na trakcję drzewa. - Powoli wszystko wraca do normy - informują służby PKP. A jeden z pasażerów docenia, że w jego pociągu działa ogrzewanie.

Erdogan: nie pozwolimy UE kwestionować wyników referendum

Turcja nie może pozwalać niektórym państwom i instytucjom, a zwłaszcza Unii Europejskiej, na kwestionowanie wyników tureckiego referendum - oświadczył prezydent Recep Tayyip Erdogan. W głosowaniu Turcy zdecydowali o wzmocnieniu władzy głowy państwa. Misja OBWE i Rady Europy uznała, że procedury zastosowane podczas plebiscytu nie spełniały międzynarodowych standardów.

Posłowie chcieli skontrolować dokumenty. MON zaprasza. Na przyszły piątek

Zapraszamy parlamentarzystów PO w przyszły piątek na spotkanie do resortu obrony w sprawie dokumentacji dotyczącej przetargu na śmigłowce dla wojska - poinformował w piątek wiceszef MON Michał Dworczyk. Na konferencji prasowej przedstawiciele PO zapowiedzieli, że stawią się w ministerstwie. Grupa posłów partii próbowała skontrolować dokumenty w tej sprawie w czwartek.

"Naruszone zasady przyjaźni z Polską"

- Rozumiem, że kampania wyborcza ma swoją retorykę, ale muszą być granice głoszenia opinii. Ta wypowiedź narusza standardy europejskie i zasady przyjaźni z Polską - mówił o słowach Emmanuela Macrona na temat Polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Areszt dla prokuratora podejrzanego o molestowanie dwójki dzieci

Prokurator Andrzej W. na terenie jednej z miejscowości woj. świętokrzyskiego miał molestować dwoje dzieci. Postawienie mu zarzutów i złożenie wniosku o aresztowanie podejrzanego było możliwe dzięki uchyleniu immunitetu prokuratorskiego. Teraz sąd zadecydował, że mężczyzna trafi do aresztu.

Trump: Kim Dzong Unowi było trudno, gdy przejmował władzę

Obecnemu przywódcy Korei Północnej musiało być "bardzo trudno", gdy przejmował przywództwo nad krajem w bardzo młodym wieku - powiedział agencji Reutera prezydent USA Donald Trump. Zastrzegł przy tym, że nie próbuje go usprawiedliwiać.

CBA sprawdza oświadczenie majątkowe odwołanego wicemarszałka Senatu

To nie "sprawy osobiste" były przyczyną niespodziewanej dymisji Grzegorza Czeleja z funkcji wicemarszałka Senatu - wynika z informacji tvn24.pl. Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietla oświadczenia majątkowe teraz już tylko szeregowego senatora PiS i ciągle jeszcze skarbnika Prawa i Sprawiedliwości.

Zmarła kobieta ranna w zamachu w Sztokholmie

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu, dokonanego 7 kwietnia w Sztokholmie z użyciem ciężarówki, wzrosła do pięciu. Szwedzka policja poinformowała w piątek, że zmarła jedna z rannych, 60-letnia kobieta.

Jurek: PiS pomogło Tuskowi, zrobili mu show

Tusk jest ostatnio bardzo lansowany w kraju i PiS przynajmniej raz bardzo mu pomogło - ocenił europoseł Marek Jurek, nawiązując do wyborów na szefa Rady Europejskiej. - Zrobili Tuskowi show - dodał w kontekście przesłuchania Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze.

Skolonizować Księżyc. Chiny proponują Europie współpracę

Podbój kosmosu to wyjątkowo kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego Chiny zaproponowały Europejskiej Agencji Kosmicznej współpracę przy budowie stałej bazy na Księżycu, która miałaby powstać w 2036 roku. Baza ma zostać stworzona przy pomocy drukarki 3D z lokalnych, księżycowych materiałów, a jej powstanie może umożliwić eksploatację księżycowych surowców, a także ułatwić dalszą eksplorację przestrzeni kosmicznej. Materiał magazynu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS.

Zdemontowano pomnik UPA w Hruszowicach. Ukraina protestuje

Demontaż nielegalnie wzniesionego w 1994 r. pomnika UPA na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach koło Przemyśla jest zgodny z prawem - poinformowało w czwartek Ministerstwo Kultury. Resort podkreśla, że pomnik wzniesiono z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa. Oburzenie z powodu demontażu wyraziło ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.