Śmiertelne potrącenie 10-letniego Mateusza. Druga osoba aresztowana

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP
26-latek usłyszał zarzuty
26-latek usłyszał zarzutyTVN24
wideo 2/11
26-latek usłyszał zarzutyTVN24

Kolejny areszt w związku ze śmiertelnym potrąceniem 10-latka w Wawrowie (woj. lubuskie). Sąd w Gorzowie Wielkopolskim zdecydował we wtorek o miesięcznym areszcie dla Pauliny M., podejrzanej o poplecznictwo i posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Kobieta miała pomóc ukryć samochód, który brał udział w zdarzeniu. W poniedziałek aresztowany na trzy miesiące został 26-latek, podejrzany o śmiertelne potrącenie 10-letniego Mateusza. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Przyznał się, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę.

Sąd w Gorzowie Wielkopolskim aresztował na miesiąc Paulinę M., podejrzaną o poplecznictwo i posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Kobieta miała pomóc ukrywać samochód, który brał udział w potrąceniu 10-letiego Mateusza w Wawrowie. O tymczasowym areszcie dla Pauliny M. i 26-latka poinformował we wtorek po południu zastępca prokuratora rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim, prokurator Andrzej Bogacz. - Dla podejrzanych zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Dla podejrzanego sprawcy wypadku areszt na okres trzech miesięcy, dla drugiej osoby na okres jednego miesiąca. Nie mamy jeszcze pisemnej opinii, natomiast sekcja zwłok odbyła się dzisiaj w godzinach porannych. Wiemy już, jakie są ustalenia, i mamy wstępną opinię, z której wynika, że faktycznie obrażenia, których doznał pokrzywdzony skutkowały bezpośrednim zgonem po tym wypadku - przekazał prokurator.

Zastępca prokuratora rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim, Andrzej Bogacz
Zastępca prokuratora rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim, Andrzej BogaczTVN24

Zarzuty dla sprawcy wypadku

26-latek, który miał w piątek (9 lutego) siedzieć za kierownicą samochodu i potrącić 10-latka, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim w poniedziałek około godziny 9. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Doprowadzenie zatrzymanych po śmiertelnym potrąceniu 10-latkaTVN24

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na to, by prokurator przedstawił zarzuty spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu wbrew orzeczonemu wcześniej zakazowi. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Jest mu przykro i wyraził skruchę z powodu tego, co się wydarzyło - przekazała w poniedziałek Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zapowiedziała wtedy, że wobec podejrzanego oraz kobiety, która została przesłuchana, prokurator skieruje do sądu wniosek o tymczasowy areszt. - Wobec trzeciego z podejrzanych, który został zatrzymany i któremu ogłoszono zarzuty, zostanie zastosowany środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym - poręczenie majątkowe - podała Hornicka-Mielcarek.

Wnioskami o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych sąd zajął się już w poniedziałek po południu. 26-latek trafi do aresztu co najmniej na trzy miesiące. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Zarzuty dla brata i znajomej 26-latka

W niedzielę prokurator przedstawił zarzuty bratu 26-latka i jego znajomej. Oboje zostali zatrzymani w sobotę wieczorem.

- Paulinie M. został przedstawiony zarzut z artykułu 239 paragraf 1 Kodeksu karnego, czyli tak zwane poplecznictwo, utrudnianie postępowania oraz drugi zarzut - posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Pani nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień - przekazała w niedzielę Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zarzut poplecznictwa usłyszał też 28-letni Arkadiusz P., który - jak informowała w sobotę policja - jest bratem podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Wawrowie. - Pan również nie przyznał się do postawionego mu zarzutu, ale złożył wyjaśnienia – dodała Hornicka-Mielcarek.

Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Paulina M. oraz Arkadiusz P., według ustaleń policji, mogli ukryć samochód w lesie w miejscowości Lipy (powiat gorzowski) oraz utrudniać śledztwo.

Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego potrącenia 10-letniego chłopca PAP

Śmiertelnie potrącił 10-latka i uciekł

Do wypadku doszło w piątek (9 lutego), chwilę przed północą w miejscowości Wawrów, niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego, na wysokości kościoła, około stu metrów od ronda. Grupa dzieci miała tam zbiórkę przed wyjazdem na ferie do Zakopanego.

Jak krótko po wypadku relacjonowała policja, w autokarze były pootwieranie luki bagażowe, uczestnicy wycieczki pakowali swoje rzeczy. W pewnym momencie od strony ronda w kierunku Czechowa, z dużą prędkością przejechał kierowca bmw i potrącił dziesięcioletniego chłopca, jednego z uczestników wycieczki.

Najpierw policjanci, później ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, reanimowali chłopca. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zmarło.

Świadkowie wypadku, w rozmowie z reporterem TVN24 Łukaszem Wójcikiem relacjonowali, że kierowca jechał z dużą prędkością. Miał nie tylko potrącić chłopca, ale i po nim przejechać, po czym uciec z miejsca zdarzenia.

Reporter dotarł też do nagrania z kamery monitoringu jednego z okolicznych mieszkańców. Nie ma na nim samego wypadku, widać natomiast przejeżdżający z dużą prędkością samochód. To moment już po tragedii, gdy sprawca ucieka z miejsca zdarzenia.

Monitoring z okolicy miejsca zdarzenia
Monitoring z okolicy miejsca zdarzenia

Zatrzymanie kierowcy. "Chciał uciec przed służbami"

W sobotę przed godziną 15 policjanci zatrzymali kierowcę podejrzewanego o spowodowanie tego wypadku. To 26-latek z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Przełom nastąpił po godzinie 13, gdy funkcjonariuszom udało się znaleźć porzucone auto. Było ono w lesie, w powiecie gorzowskim, najprawdopodobniej pochodzi z wypożyczalni - relacjonował podinspektor Marcin Maludy, oficer prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim. Później przekazał, że auto zostało porzucone w lesie w miejscowości Lipy.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie został zatrzymanyPolicja Lubuska

Mężczyzna najprawdopodobniej chciał uciec przed służbami. Miał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jak przekazała policja, dotyczył on okresu od lipca 2023 roku do lipca 2024 roku.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. - Przy zatrzymaniu 26-latek przyznał się, że to on prowadził porzucone auto - dodał rzecznik.

Maludy poinformował także, że 26-latek przyznał się policjantom podczas zatrzymania, że przyjmował narkotyki w piątek około godziny 14. - Dlatego bezpośrednio po zatrzymaniu pojechaliśmy do szpitala w Gorzowie, aby pobrać krew. To rutynowa czynność - dodał.

Wyników jeszcze nie ma. Prokuratorka Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim przekazała, że mają one być znane w ciągu od dwóch do czterech tygodni.

Czytaj też: "Dotrzymaliśmy słowa, dotarliśmy do osoby, która pozbawiła życia dziesięcioletniego chłopca".

Podejrzany o śmiertelne potrącenie został zatrzymanyPolicja Lubuska

Autorka/Autor:pk, bż/gp, tok

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiceszef MSWiA Piotr Wawrzyk bardzo wyraźnie wskazał w mailu, że osobą do kontaktu w sprawie przekazywania wiz jest Edgar Kobos - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" były konsul generalny Polski w Mumbaju Damian Irzyk. Gość TVN24 opisał, jak wyglądały grupy "filmowców" z Indii. - Okazało się, że tam jest jakiś choreograf, który nie potrafi tańczyć, aktor, który nie był w stanie wskazać ani jednego filmu - mówił.

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Źródło:
TVN24

Książę Harry zapowiedział, że złoży apelację po tym, jak jego skarga przeciwko decyzji brytyjskiego rządu została oddalona. Chodzi o pozbawienie go ochrony policyjnej na czas wizyt w Wielkiej Brytanii.

Książę Harry przegrał w sądzie z brytyjskim rządem. Zapowiedział apelację

Książę Harry przegrał w sądzie z brytyjskim rządem. Zapowiedział apelację

Źródło:
PAP, Reuters

Rosyjski pilot kapitan Maksim Kuzminow, który zdezerterował z armii Putina i uciekł do Ukrainy, a następnie do Hiszpanii, został zamordowany przez dwóch Czeczeńców, wynajętych przez Kreml - ustalił w oparciu o prowadzone śledztwo madrycki dziennik "El Mundo". Gazeta ujawnia także inne szczegóły dotyczące sprawy.

Uciekł z armii Putina, został zastrzelony w Hiszpanii

Uciekł z armii Putina, został zastrzelony w Hiszpanii

Źródło:
PAP

Mamy do czynienia z istnym podziemiem wizowym, a siedzibą tego gangu było Ministerstwo Spraw Zagranicznych - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksandra Leo z Polski 2050-Trzeciej Drogi, która jest członkinią komisji śledczej badającej aferę wizową. - Trzeba wyjaśnić wszystkie rzeczy i dobrze, że ta komisja śledcza powstała - mówił Michał Wójcik z Suwerennej Polski. Został też zapytany o ocenę wystąpienia Radosława Sikorskiego na forum ONZ.

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

Źródło:
TVN24

Prezydent USA Joe Biden odbył rutynowe badania lekarskie. Dariusz Joński zapowiedział konfrontację między prokuratorkami Ewą Wrzosek i Edytą Dudzińska. Adele odwołała dziesięć koncertów. Na wodach francuskich kanału La Manche doszło do wypadku łodzi z migrantami. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć 29 lutego.

Rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 29 lutego

Rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 29 lutego

Źródło:
PAP, TVN24

Od dziś w kinach można już oglądać "Diunę: część drugą". To kultowa historia przedstawiająca losy Paula Atrydy, w której zemsta, przyprawa i proroctwo spotykają się na pustynnej planecie. W środę natomiast odbyła się polska premiera filmu.

"Diuna: Część druga" w kinach. Relacja z polskiej premiery filmu

"Diuna: Część druga" w kinach. Relacja z polskiej premiery filmu

Źródło:
TVN24

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

We wtorek rolnicy protestowali w stolicy. Następnego dnia premier Donald Tusk zwołał szczyt rolniczy - w czwartek o godz. 14 w Centrum Dialogu spotkają się rządzący oraz przedstawiciele protestujących grup. Tymczasem poza postulatami wybrzmiewającymi na protestach, uwagę zwracają pojawiające się banery i hasła o mocnym antyukraińskim i antyunijnym charakterze. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rosyjskie prowokacje na protestach rolników. Władze apelują do organizatorów manifestacji

Rosyjskie prowokacje na protestach rolników. Władze apelują do organizatorów manifestacji

Źródło:
TVN24

Spółka Centralny Port Komunikacyjny unieważniła przetarg na audyt dotyczący weryfikacji i oceny harmonogramów inwestycji dla części lotniskowej oraz kolejowej. Nie podano przyczyny takiej decyzji. To pierwszy z ośmiu przetargów na audyt CPK.

Pierwszy przetarg na audyt CPK unieważniony. "Presja ma sens"

Pierwszy przetarg na audyt CPK unieważniony. "Presja ma sens"

Źródło:
PAP

Ministerstwo obrony Estonii poinformowało o odznaczeniu polskich lotników za ich służbę nad Bałtykiem. Szef resortu obrony Estonii dziękował naszym żołnierzom za "profesjonalizm i zaangażowanie w pomyślną realizację tej misji".

Polscy lotnicy odznaczeni w Estonii za monitorowanie nieba nad Bałtykiem

Polscy lotnicy odznaczeni w Estonii za monitorowanie nieba nad Bałtykiem

Źródło:
PAP

Wywiad Australii zdemaskował siatkę szpiegowską obcego mocarstwa - ogłosił w środę jego szef Mike Burgess na corocznej konferencji. Szpiedzy, oferując usługi konsultingowe, zbierali informacje od Australijczyków posiadających dostęp do danych o bezpieczeństwie narodowym.

Szef wywiadu Australii: zdemaskowaliśmy siatkę szpiegowską obcego mocarstwa

Szef wywiadu Australii: zdemaskowaliśmy siatkę szpiegowską obcego mocarstwa

Źródło:
PAP

736 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. - Wyparliśmy rosyjskie wojska z Krasnohoriwki w obwodzie donieckim - poinformowała w środę wieczorem ukraińska 3. samodzielna brygada szturmowa. Dzień wcześniej armia rosyjska atakowała południowo-wschodnią część miasta i wkroczyła do niego - dodano. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

U wybrzeży Norwegii rozbił się śmigłowiec ratunkowy, wykonujący misję szkoleniową - informują lokalne media. Z wody wyłowiono sześć osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu - przekazała policja.

Katastrofa śmigłowca w Norwegii. Z wody wydobyto sześć osób, jedna nie żyje

Katastrofa śmigłowca w Norwegii. Z wody wydobyto sześć osób, jedna nie żyje

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

- Zaprezentował jazdę na jednym kole, a jego wyczyn uwiecznił policyjny wideorejestrator - opisuje jazdę motocyklisty piaseczyńska policja. Popisy kosztowały 24-latka 1500 złotych mandatu.

Jechał na jednym kole. Trafił na policjantów w nieoznakowanym radiowozie

Jechał na jednym kole. Trafił na policjantów w nieoznakowanym radiowozie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent USA Joe Biden odbył w środę rutynowe badania lekarskie w szpitalu wojskowym Walter Reed w stanie Maryland. - Wszystko jest w porządku - przekazał dziennikarzom po badaniach. Zapytany, czy jest coś, czym Amerykanie powinni się niepokoić, Biden zażartował na temat swojego wieku. - No cóż, lekarze uważają, że wyglądam za młodo - powiedział.

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Źródło:
Reuters, PAP

Zabieranie go stamtąd wywołałoby kolejną wojnę, przez kolejne miesiące zajmowalibyśmy się tylko tym, zamiast naprawieniem państwa, to nie jest nam do niczego potrzebne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Ruszają rządowe prace nad tak zwanym kasowym PIT, czyli rozwiązaniem, które zakłada, że firmy mają obowiązek zapłacić podatek dochodowy dopiero po faktycznym otrzymaniu środków z faktury. - Około 80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło z tego rozwiązania skorzystać - tłumaczył w TVN24 BiS minister Maciej Berek.

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na jutro zwołałem szczyt rolniczy w Warszawie - poinformował w środę premier Donald Tusk. Jak przekazał szef rządu, "na tym spotkaniu z przedstawicielami protestujących będziemy szukali z dobrą wolą rozwiązania problemu". Tusk mówił także, że rząd rozmawia ze stroną ukraińską "o czasowym zamknięciu granicy i zamknięciu wymiany handlowej", jednak byłoby to rozwiązanie tymczasowe i "bolesne" dla obu stron. Do tej kwestii odniósł się w mediach społecznościowych ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow.

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jedna osoba nie żyje, a dwie zaginęły po wypadku łodzi na wodach francuskich kanału La Manche. Tylko w środę uratowano tam 180 osób.

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Źródło:
BBC, Sky News

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki był na przejściu granicznym, gdzie przekonywał, że zboże z Ukrainy nie przejeżdża przez nasz kraj tranzytem, a trafia na polskie półki sklepowe i do "różnych firm". Razem z innymi parlamentarzystami sugerował, że transportowana kukurydza jest przewożona razem z cementem. Parlamentarzyści nie pokazali jednak żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez. O publikowane przez Mateckiego nagrania zapytaliśmy między innymi Krajową Administrację Skarbową. "Nie wystąpiły przypadki, aby towary objęte zakazem zostały dopuszczone do obrotu na terytorium kraju" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Źródło:
tvn24.pl, Konkret24

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a w ślad za tym ubywa porodówek i oddziałów położniczych. Liczby mówią same za siebie. W zeszłym roku przyszło na świat tylko 272 tysiące dzieci - najmniej w całej powojennej historii Polski. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Zamykane porodówki i oddziały położniczo-ginekologiczne. Efekty kryzysu demograficznego

Zamykane porodówki i oddziały położniczo-ginekologiczne. Efekty kryzysu demograficznego

Źródło:
TVN24

W Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i rany cięte wykonane ostrym narzędziem. - Badamy hipotezy, nie wykluczamy udziału osób trzecich w tym zdarzeniu - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji. Dodał, że policja próbuje nawiązać kontakt z córką małżeństwa.

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Źródło:
TVN24

Deputowani z separatystycznego Naddniestrza, leżącego w granicach Mołdawii, zwrócili się do Rosji o podjęcie kroków w celu "obrony" tego regionu. Prezydent Mołdawii Maia Sandu podkreśliła, że chce "pokojowego rozwiązania konfliktu" i że celem działań rządu jest ponowna gospodarcza integracja kraju. - Państwa bałtyckie, Mołdawia i państwa bałkańskie, wszędzie tam, gdzie był obecny Związek Radziecki, są zagrożone - podkreślił w komentarzu do tej sytuacji prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, NewsMaker, Reuters

W aplikacji Coinbase, która służy do handlu kryptowalutami, w tym bitcoinem, wystąpiły błędy powodujące, że część użytkowników widziała w środę zerowe saldo - informuje CNBC. "Nasz zespół bada sprawę. Wasze aktywa są bezpieczne" - skomentowali przedstawiciele platformy. Sytuacja wydarzyła się w dniu, w którym kurs bitcoina przekroczył po raz pierwszy od ponad dwóch lat poziom 60 tysięcy dolarów.

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Źródło:
tvn24.pl

Nieprawdy, które przed komisją podawała prokurator Edyta Dudzińska, są bardzo łatwo weryfikowalne przez system informatyczny prokuratury - mówiła w TVN24 prokurator Ewa Wrzosek, która sama też zeznawała w środę przed sejmową komisją do spraw wyborów kopertowych. Powiedziała, że cieszy się na ewentualną możliwość konfrontacji z Dudzińską zapowiedzianą przez przewodniczącego komisji.

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

Źródło:
TVN24

Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze doszło do nietypowej sytuacji. Premier Donald Tusk zwrócił się do szefa słowackiego rządu z uwagą do jego wystąpienia, ale mikrofon nie zarejestrował tych słów. Reporter TVN24 zapytał Tuska, co powiedział do Roberta Fico.

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Źródło:
tvn24.pl
"Przykro mi, nie ma już dla was świata"
 

"Przykro mi, nie ma już dla was świata"  

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"