Łódź

Wybuch gazu przy stacji LPG

Łódź

straż pożarna w Tomaszowie MazowieckimWybuch całkowicie zniszczył jedną ze ścian budynku

Eksplozja butli z gazem zniszczyła biuro stacji LPG w Tomaszowie Mazowieckim (łódzkie). Do zdarzenia doszło we wtorek rano, na szczęście nikt nie został ranny. - Przyczyną najpewniej była nieszczelność instalacji w piecyku gazowym - mówią strażacy i zaznaczają, że w pobliżu zniszczonego biura znajdował się magazyn, w którym było niemal 300 butli wypełnionych gazem.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 6.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na terenie posesji przy ul. Farbiarskiej, gdzie mieści się stacja z gazem LPG - mówi tvn24.pl mł. bryg. Marcin Dulas z tomaszowskiej straży pożarnej.

W wyniku zdarzenia zawaliła się jedna ze ścian budynku, w którym mieściły się biurowe pomieszczenia administracyjne, w których na co dzień pracowała właścicielka stacji.

- Przeszukaliśmy gruzowisko. Na szczęście szybko okazało się, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - podkreśla mł. bryg. Dulas.

"O krok od większej eksplozji"

Strażacy pracujący na miejscu zdarzenia podkreślają, że do wybuchu najpewniej przyczyniła się nieszczelność piecyka gazowego, którym ocieplane były pomieszczenia.

- Za ścianą pomieszczenia, w którym doszło do eksplozji, znajdował się magazyn, gdzie było 296 butli z gazem. Możemy powiedzieć, że było o krok od dużo większej eksplozji - zaznacza Marcin Dulas.

Na szczęście ściana, która oddzielała zniszczone pomieszczenia i magazyn, była odpowiednio solidna - podczas zdarzenia praktycznie nie ucierpiała.

Budynek do rozbiórki

Na miejsce wypadku wezwany został powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

- W jego ocenie uszkodzony przez wybuch budynek nadaje się do rozbiórki. Wciąż nie ma decyzji, co będzie ze znajdującym się obok magazynem i hurtownią - mówi mł. bryg. Marcin Dulas z tomaszowskiej straży pożarnej.

W związku z prowadzoną akcją straży pożarnej nie trzeba było ewakuować żadnego z okolicznych mieszkańców.

Biuro nadaje się do rozbiórkistraż pożarna w Tomaszowie Mazowieckim

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/kv / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: straż pożarna w Tomaszowie Mazowieckim

Pozostałe wiadomości