Łódź

Tak powstaje trasa W-Z. "Filmowa" prezentacja z łódzkiej budowy

Łódź

Klip pokazuje postęp na budowie
Zarząd Dróg i Transportu w ŁodziKlip pokazuje postęp na budowie

Zamaist nudnych plansz - dynamiczny, teledyskowy montaż. Zamiast statycznych ujęć - przeloty dronem nad maszynami budowlanymi. W ten sposób Zarząd Dróg i Transportu prezentuje postęp na budowie trasy W-Z w Łodzi. Specjalny, zaprezentowany w poniedziałek klip kosztował 4 tys. złotych.

Miasto tłumaczy, że warta ponad 623 mln złotych inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi. Urzędnicy zdecydowali się na niebanalną formę informowania o postępie prac, bo - jak podkreślają - przekaz techniczny nie zawsze jest zrozumiały.

- Zaproponowaliśmy dynamiczną, atrakcyjną formułę filmowego spotu, który pokazuje, co się dzieje na budowie, przedstawia szereg informacji i prezentuje, jak będzie wyglądała finalnie trasa W-Z - mówi Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Klip kosztował 4 tys. złotych. Jego zapowiedź i kontrowersje związane z jego powstaniem prezentowaliśmy już na łamach tvn24.pl.

Inne budowy też będą "filmowe"

ZDiT zapowiada, że podobne klipy mają powstać m.in. o budowie Trasy Górna, modernizacji ul. Piotrkowskiej i dworca Łódź Fabryczna.

- Chcieliśmy pokazać łodzianom, że każdego dnia zmieniamy miasto. Zdecydowaliśmy się na nowoczesną i atrakcyjną formę, bo taka będzie nowa Łódź, której częścią będzie trasa W-Z - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl Wojciech Kubik z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Renowacja warta ponad 600 milionów

Przebudowa trasy W-Z, która ma łączyć dwa łódzkie osiedla, ma kosztować ponad 623 mln złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 300 mln. Modernizacja obejmuje m.in. budowę 18,5 km nowych torowisk tramwajowych oraz czterech punktów przesiadkowych.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik 2015 roku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż//ec / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi

Pozostałe wiadomości