Wypadek na przejeździe kolejowym. Auto zderzyło się z pociągiem. Nie żyje kierowca

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca samochodu, w którego wjechał pociąg
Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca samochodu, w którego wjechał pociągKP PSP Zgierz
wideo 2/5
KP PSP ZgierzTragedia na przejeździe kolejowym w Ozorkowie. Nie żyje kierowca samochodu, w którego wjechał pociąg

Wypadek na przejeździe kolejowym w Ozorkowie (woj. łódzkie). W samochód kierowany przez 55-latka uderzył pociąg osobowy. Kierowca zginął na miejscu. Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jak informują służby, do wypadku doszło w niedzielę około godziny 12.30 w miejscowości Ozorków pod Zgierzem (woj. łódzkie). Na niestrzeżonym rogatkami przejeździe kolejowym w samochód osobowy wjechał pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, relacji Łódź-Kutno.

Przejazd kolejowy posiada sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja.

Tragiczny wypadek w Ozorkowie (woj. łódzkie)KP PSP Zgierz

Kierowca był zakleszczony, nie przeżył

Volkswagenem kierował 55-latek. Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Jak poinformował Michał Mirowski, rzecznik zgierskiej straży pożarnej, ze względu na stan poszkodowanego ratownicy odstąpili od resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kierowca zmarł.

Tragiczny wypadek w Ozorkowie (woj. łódzkie)KP PSP Zgierz

- Pociągiem podróżowało kilkudziesięciu pasażerów. Na ten moment nie mamy informacji o osobach z obrażeniami wymagającymi poważniejszej interwencji medycznej - powiedziała tvn24.pl mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowa łódzkiej policji. I dodała: - Na miejscu działają policjanci, którzy dokonują oględzin. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku, a także ewentualnych świadków tej tragedii.

Tragiczny wypadek w Ozorkowie (woj. łódzkie)KP PSP Zgierz

Utrudnienia na kolei

Jak poinformowała na swojej stronie Łódzka Kolej Aglomeracyjna, "w związku z wypadkiem na odcinku Ozorków Nowe Miasto-Ozorków, zatrzymano ruch pociągów na tej trasie. Organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa". Na stronie przewoźnika czytamy, że opóźnienie pociągu Łódź-Kutno wyniesie około godziny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Zgierz

Pozostałe wiadomości