Łódź

Mieli wyłudzić ponad milion złotych. Grozi im do 10 lat więzienia

Łódź

KWP ŁódźCztery osoby miały wyłudzić milion złotych

Łódzcy policjanci zatrzymali cztery osoby z kierownictwa jednego ze stowarzyszeń zatrudniających niepełnosprawnych. Są podejrzane o wyłudzenie ponad miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dwie zostały już aresztowane.

Podejrzani to członkowie zarządu stowarzyszenia - trzech mężczyzn w wieku od 55 do 69 lat oraz 40-letnia kobieta. Cała czwórka usłyszała zarzuty oszustwa znacznej wartości.

- Grozi im za to kara do 10 lat więzienia - poinformował Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Dodaje, że zarzuty obejmują lata 2007-2012 i dotyczą wyłudzenia dofinansowania z PFRON na tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Fikcyjne umowy

Według policji członkowie ścisłego kierownictwa stowarzyszenia zawierali fikcyjne umowy zatrudnienia osób niepełnosprawnych i tworzyli szereg dokumentów uwiarygodniających świadczenie przez te osoby pracy. - Następnie na podstawie tej dokumentacji występowali do PFRON o dofinansowanie nowo utworzonych stanowisk pracy. Policjanci dotarli już do 240 osób, na których stanowiska pracy stowarzyszenie wyłudziło ponad milion złotych dofinansowani - wyjaśnił Gwis. Decyzją sądu 40-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna trafili do aresztu; dwóch podejrzanych objęto dozorem policyjnym. Według śledczych sprawa jest rozwojowa. - Policjanci docierają do kolejnych osób fikcyjnie zatrudnionych przez to stowarzyszenie – kończy Gwis.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Stowarzyszenie działało na terenie Łodzi:

Mapa Targeo

Autor: jz/roody / Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Łódź

Pozostałe wiadomości