TVN24 | Łódź

Problem z toaletami dla osób niepełnosprawnych na dworcu Łódź Fabryczna. "Zwrócimy szczególną uwagę na jakość świadczonych usług"

TVN24 | Łódź

Autor:
pk,
jw/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Dworzec Łódź Fabryczna
Dworzec Łódź FabrycznaTVN24
wideo 2/3
TVN24Dworzec Łódź Fabryczna

O problemie ze skorzystaniem z toalety po godzinie 15 w weekendy i 17 w dni powszednie na dworcu Łódź Fabryczna poinformował nas poprzez Kontakt 24 internauta. Pan Dariusz, który porusza się przy pomocy balkonika, dostał się do WC tylko dzięki pomocy strażnika. Jak informuje - osoba, która otwiera potrzebującym bramki, nie ma zastępstwa po tych godzinach. PKP Polskie Linie Kolejowe o problemie nic nie wiedziały, ale zamierzają mu się przyjrzeć.

Pan Dariusz w niedzielę (26 czerwca) około godziny 19 pojawił się na dworcu Łódź Fabryczna, skąd miał jechać z żoną do Zduńskiej Woli. Zanim wsiadł do pociągu, chciał skorzystać z toalety. I tutaj pojawiły się problemy.

- Niestety, okazuje się, że nawet jak się zapłaci za WC, uruchamiają się tylko tak zwane młynki, a dla mnie, jako osoby niepełnosprawnej poruszającej się o balkoniku stanowią one poważną przeszkodę. Bramka dla niepełnosprawnych, która była obok, była zamknięta, ponieważ pani, która ją otwiera, pracuje do 15. Nawet ochrona nie miała klucza. W dni powszednie jest tam pracownik tylko do 17 - opowiada nam internauta.

Mężczyźnie ostatecznie udało się skorzystać z toalety, dzięki pomocy strażnika, który "przepchnął" balkonik pod młynkami. - W mojej ocenie nie powinno to tak wyglądać - podkreślił internauta.

Problem z toaletami na dworcu Łódź FabrycznaKontakt24

Absurd w XXI wieku

- Wyszło na to, że osoba na wózku czy z problemami z poruszaniem się może korzystać z toalety tylko w wyznaczonych godzinach, co jest poniżające i to jest absurd w XXI wieku - mówi rozżalony mężczyzna. Dodaje, że dzieje się to na dworcu, którego budowa kosztowała blisko dwa miliardy złotych. - I wygląda to tak, że osoba zdrowa może korzystać z toalety do woli, bo nie potrzebuje specjalnego wejścia, ale osoba z niepełnosprawnościami tylko w wyznaczonych godzinach i to tylko wtedy jeśli trafi na odpowiedniego pracownika - zakończył internauta.

Dworzec Łódź FabrycznaGoogle Maps

PKP: nie mieliśmy sygnałów o utrudnieniach. Zwrócimy uwagę na jakość świadczonych usług

Do sprawy odniosły się PKP Polskie Linie Kolejowe, które w wysłanym do naszego dziennikarza mailu przekonują, że nie miały sygnałów o utrudnianiach.

- Do tej pory PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie otrzymały sygnałów o utrudnieniach na dworcu Łódź Fabryczna w dostępie do toalet dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pomieszczenia dworcowych toalet są obsługiwane przez zewnętrzną firmę, która na podstawie umowy z PLK ma zapewniać obsługę dwóch publicznych toalet przez całą dobę. Każda z toalet jest zaopatrzona w widoczną informację zawierającą kontakt telefoniczny do pracownika obsługi. Pomocą służą również pracownicy ochrony obiektu - przekazał w mailu Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Po otrzymaniu zgłoszenia o nieprawidłowości, firma zadeklarowała, że zapewni nieodpłatne korzystanie z toalet dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi - poinformował Wilgusiak i dodał, że Polskie Linie Kolejowe zwrócą szczególną uwagę na jakość usług świadczonych przez wynajętą firmę.

Problem z korzystaniem przez osoby niepełnosprawne na dworcu Łódź FabrycznaDworzec kolejowy Łódź Fabryczna

Autor:pk, jw/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości