TVN24 | Łódź

Paskiem od spodni w karoserię, a potem w głowę innego mężczyzny. Agresywny kierowca z Łodzi zatrzymany

TVN24 | Łódź

Autor:
bż,
ek/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź, Kontakt24
Do zdarzenia doszło w Łodzi (film bez dźwięku)
Do zdarzenia doszło w Łodzi (film bez dźwięku)Kontakt 24/ Internautka
wideo 2/9
Kontakt 24/ InternautkaDo zdarzenia doszło w Łodzi (film bez dźwięku)

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę z Łodzi, który - jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy - kilkukrotnie fizycznie atakował kierowców innych samochodów. Jego zachowanie widać między innymi na filmie, który otrzymaliśmy na Kontakt24: agresywny 23-latek atakuje na nim innego mężczyznę paskiem od spodni.

W ostatnim czasie w internecie oraz lokalnych mediach pojawiały się informacje o agresywnym kierowcy czerwonego volkswagena. W sieci krąży film, na którym widać, jak na ulicy w centrum Łodzi mężczyzna niszczy kopnięciem lusterko. Wszystko to dzieje się tuż obok czerwonego volkswagena. Takiego samego, który w zeszły czwartek zajechał drogę pani Monice.

- Przed godziną 6 narzeczony odwoził mnie do pracy. Na ulicy Wólczańskiej zauważyliśmy auto poruszające się w niepokojący sposób. Kierowca golfa na światłach chciał paskiem uderzyć w lusterko, później z lewego pasa wyprzedzał na skrzyżowaniu - opowiada kobieta, która nagranie ze zdarzenia przesłała na Kontakt24.

Atak w centrum miasta

- Następnie gwałtownie wyhamował, gdy byliśmy z tyłu. Stanął za nami na światłach i zajechał nam drogę. Zatrzymaliśmy się - relacjonuje kobieta. To, co działo się potem, widać na filmie, który dostaliśmy na Kontakt24. 

- Mężczyzna kierujący golfem wyszedł z pojazdu i zaczął paskiem uderzać w szybę po stronie kierowcy. Mój narzeczony wysiadł wtedy z samochodu. Kierujący golfem uderzył go paskiem w głowę - opowiada pani Monika.

O zdarzeniu została poinformowana policja. 

- Oceniono, że obrażenia nie są poważne i potrwają krócej niż siedem dni, dlatego sprawę moglibyśmy ewentualnie skierować do sądu - powiedziała. Dodała, że w sobotę wraz z narzeczonym pojechała na SOR, ponieważ w wyniku urazu mężczyzna miał zawroty głowy i wymiotował. - Na szczęście okazało się, że nie jest to nic poważnego - zaznacza kobieta. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zatrzymany

Policja prosi o kontakt osoby, które zostały zaatakowane przez agresywnego kierowcę czerwonego volkswagenaPolicja w Łodzi

Agresywny mężczyzna, jak przekazuje komisarz Marcin Fiedukowicz z komendy miejskiej w Łodzi, został w sobotę zauważony przez zastępcę komendanta I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji.

- Funkcjonariusz zauważył na ulicy Piotrkowskiej młodego mężczyznę, który brawurowo przejeżdżał ulicą, zajeżdżając drogę innym osobom, a następnie wysiadał z auta i prowokował werbalnie przechodniów - opowiada Fiedukowicz.

Komendant skojarzył, że to może być sprawca incydentów, o których ostatnio było głośno w sieci.

- Policjant postanowił zareagować i po wezwaniu na miejsce umundurowanego patrolu, wraz z funkcjonariuszami, podjął interwencję dotyczącą zatrzymania pobudzonego 23-latka - relacjonuje Fiedukowicz.

Wcześniej był notowany, policja szuka świadków

Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Piotrkowskiej w ŁodziPolicja w Łodzi

Obezwładniony mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, mundurowi zabezpieczyli przy nim niebezpieczne narzędzie. 

- Ze względu na agresywną postawę oraz wątpliwości co do stanu został przewieziony do szpitala na obserwację - mówi policjant.

Jak się okazało, 23-latek był wcześniej notowany m.in. za groźby karalne. 

- W trakcie sprawdzenia jego przeszłości wyszło na jaw, że to on kilka dni wcześniej uderzył przypadkowego kierowcę paskiem po tym, jak ten zwrócił mu uwagę. W tej sprawie prowadzone jest obecnie postępowanie przygotowawcze przez policjantów z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - kończy kom. Fiedukowicz.

***

Policja apelują do wszystkich osób, które były świadkami wydarzeń na Piotrkowskiej lub były wcześniej zaczepiane przez agresywnego kierowcę, o kontakt z I Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerem 47 841 14 00.

Do zatrzymania doszło na ulicy Piotrkowskiej

Autor:bż, ek/ tam

Źródło: TVN24 Łódź, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 / Internautka

Pozostałe wiadomości