Brutalne pobicie dwóch obywateli Ukrainy. Zarzuty dla trzech osób

Aktualizacja:
Autor:
pk/tok,
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Łodzi
Do zdarzenia doszło w ŁodziGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsDo zdarzenia doszło w Łodzi

Zarzuty pobicia obywateli Ukrainy usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Parku Reymonta w Łodzi. W sumie policjanci zatrzymali cztery osoby, ale jedna z nich - 16-latek - będzie odpowiadała przed sądem dla nieletnich. Prokuratura wykluczyła, że do zdarzenia doszło na tle narodowościowym. Za pobicie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej poinformował w środę, że zarzuty pobicia dwóch obywateli Ukrainy usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Czwarty zatrzymany - 16-latek - będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

"Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zdarzenia doszło około północy z 25 na 26 marca. Nieco wcześniej do grupy młodych Polaków, którzy wracali z ulicy Piotrkowskiej, gdzie pili alkohol, dołączyło dwóch młodych mężczyzn dobrze mówiących po polsku. Jak się następnie okazało, byli to obywatele Ukrainy. W pewnym momencie doszło do zdarzenia, którego skutkiem było powstanie obrażeń u obcokrajowców. U jednego z nich stwierdzono złamanie szczęki i żeber, a więc obrażenia które jak wynika z opinii biegłego, nie są obrażeniami ciężkimi, choć naruszającymi czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Relacje składane przez podejrzanych jak i pokrzywdzonych, przesłuchanych osobiście przez prokuratora, a także innych świadków nie dają podstaw do stwierdzenia, że do zdarzenia doszło w wyniku nienawiści na tle narodowościowym" - czytamy w komunikacie łódzkiej prokuratury.

Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru z zobowiązaniem stawiennictwa we właściwej jednostce policji, z zakazem kontaktowania i prób kontaktowania w jakiejkolwiek formie bezpośrednio lub na odległość z pokrzywdzonymi.

Łódź. Brutalne pobicie dwóch Ukraińców

Obaj obywatele Ukrainy pobici w Parku Reymonta mieszkają i pracują w Łodzi od pięciu lat.

- Do końca nie pamiętam tej sytuacji, wracaliśmy z imprezy z bratem i zaczepiła nas grupa kilku osób - opowiadał jeden z mężczyzn, pan Paweł.   Sprawa nie została od razu zgłoszona na policję, bracia zrobili to kilka godzin później. Młodszy z nich w wyniku uderzenia ma uszkodzony ząb. Starszy został ciężej poszkodowany. Obecnie przebywa z urazem szczęki w jednym z łódzkich szpitali. - Pamiętam tylko, że jeden z napastników zapytał mnie, czy jestem z Ukrainy, ja mu odpowiedziałem, że tak. Wtedy on powiedział mi, że nas nienawidzą - dodawał pan Paweł.

Do zdarzenia doszło w Parku Reymonta ŁodziGoogle Maps

Policyjne postępowanie

Obaj mężczyźni złożyli zawiadomienie o pobiciu w ósmym komisariacie policji przy ulicy Wólczańskiej w Łodzi. - Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 38 lat zgłosili się na komisariat i powiadomili o pobiciu przez grupę nieznanych osób. Policjanci przyjęli zawiadomienie, przesłuchali jednego z mężczyzn, z drugim z uwagi na stan zdrowia nie udało się jeszcze wykonać czynności - relacjonowała w poniedziałek młodszy aspirant Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Za pobicie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Parku Reymonta w Łodzi
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tok, tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości