Łódź

Łódź

Hałdy śmieci płoną, a niebo spowija czarny, śmierdzący, gryzący w oczy dym. Wielu zdaje sobie sprawę, że toksyczne opary szkodzą bezpośrednio człowiekowi - oby nie mieli okazji przekonać się o tym mieszkańcy okolic palonych wysypisk. Niewielu jednak wie, że dym szkodzić może i pośrednio. Jak? Na stół trafiły właśnie truskawki. Na stół w laboratorium sanepidu.

Policja z Pabianic wyjaśnia okoliczności pomalowania w Pabianicach przeszklonego wejścia do biura poselskiego Cezarego Tomczyka i Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej. Na szybach pojawił się między innymi napis: "Polska dla Polaków, nie dla złodziei".

W nocy z wtorku na środę w płomieniach ponownie stanęło wysypisko odpadów w Zgierzu w województwie łódzkim. Na miejscu przez wiele godzin pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Według informacji służb, nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Poprzedni pożar składowiska trwał tydzień.

Zlikwidowanie kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczenie ponad 700 tysięcy papierosów i ponad 3 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 3 milionów złotych oraz rozbicie grupy zajmującej się tą nielegalną produkcją to efekt zsynchronizowanej akcji funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano 4 mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Około 250 strażaków walczy od kilkunastu godzin z pożarem wysypiska śmieci w Zgierzu (województwo łódzkie). Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka dni, ale pożar jest pod kontrolą. Jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się - mówił w sobotę wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Samochód osobowy i dwa autokary wycieczkowe zderzyły się w piątek w miejscowości Rusiec (województwo łódzkie). Autokarami podróżowały dzieci. Według najnowszych informacji w wyniku wypadku poszkodowane zostały 23 osoby.